جمعه , ۲۵ آبان ۱۳۹۷
خانه | نقدوبررسی | گزارش نمایشگاه | «خیال خالی» حمید فام در گالری فرشته

گزارش تصویری نمایشگاه

«خیال خالی» حمید فام در گالری فرشته

«خیال خالی» حمید فام در گالری فرشته
گزارش تصویری نمایشگاه

به گزارش سایت تندیس: نمایشگاه انفرادی حمید فام با عنوان«خیال خالی» در گالری فرشته ۲۰ مهر گشایش یافت و تا ۷ آبان ادامه دارد.

حمید فام نقاش، طراح، خوشنویس و مدرس دانشگاه که نمایشگاه‌های متعددی را در کارنامه خود به ثبت رسانده در بیانیه این مجموعه اینچنین عنوان می‌کند:

از پیش از تاریخ تاکنون تصویر کردنِ خیالات ذهنی یکی از روش‌های بیانی بشر بوده است. روایت و داستان‌گویی چنان برای او جذاب است که از پس هر تصویری دنبال قصه‌ای می‌گردد. زمانی که دست به دامان دنیای خیالات می‌شود ناخودآگاه روایتی نیز از دل آن بیرون می‌کشد، هر چند که به‌صورت مستقیم به آن فکر نکرده باشد. این روایات، ذهن را ورزیده می‌کند و اجازه می‌دهد جهان پیرامون را شبیه‌سازی کند و راهبردهای مختلفی را برای موقعیت‌های گوناگون اجتماعی متصور شود. برخی از این تصورات را خیالِ جمعی و برخی را کهن الگوها می‌سازند و در شکل‌گیری بعضی دیگر اساطیر، افسانه‌ها، روایات، عوامل طبیعی و مسائل فردی یا خانوادگی نقش دارند.
هر آن‌چه که از این دنیای خیالی عبور کند می‌تواند معانی و مفاهیمی به گستردگی زندگی در خود نهفته داشته باشد. آن‌چه پیش روی شماست خیال است، خیالِ محض است خیال خالیست که با تأثُر از تمام زندگی نمایان شده است.
لازم به ذکر است گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد و علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه میتوانند از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی شریعتی پایین تر از پل صدر جنب شهر کتاب فرشته شماره ۱۶۷۱ مراجعه نمایند.

گزارش تصویری و نقد نمایشگاه‌های دیگر را اینجا ببینید.

نوشته‌های پیشنهادی

کیوان عسگری نمایشگاه عکس برف کوری

نمایشگاه عکس کیوان عسگری، آن بالا در تنهایی و سکوت

نگاهی به نمایشگاه عکس کیوان عسگری در گالری فرشته آن بالا در تنهایی و سکوت سایت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.