چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه | نگارخانه | «سکوت» کورش گلناری در گالری ۱x۱ دبی

«سکوت» کورش گلناری در گالری ۱x۱ دبی

«سکوت» کورش گلناری در گالری ۱x۱ دبی

Reticence installationkourosh golnari

به گزارش سایت تندیس: گالری ۱x1 دبی جدیدترین نمایشگاه مجسمه و چیدمان کورش گلناری را به همت ویدا حیدری از ۲۲ اردیبهشت ماه به نمایش می‌گذارد. این مجموعه با عنوان «سکوت» RETICENC  اولین نمایشگاه او در این گالری است. که شامل مجموعه ای از مجسمه و بافته‌های پارچه‌ای را به همراه یکسری از آثار نمادین او از سال ‌های گذشته را در معرض دید علاقه‌مندان می‌گذارد.

کورش گلناری در فرم جدید کاری خود کاراکترهای زنانه‌ای را از تاریخ انتخاب کرده و با صورت های گنگی که اشاره به سکوت تاریخی زنان در این منطقه دارد اشاره می‌کند. تاریخی که با دید مردان معرفی شده و تاثیر زنان بر جامعه کمتر شناخته شده‌است. او سعی می‌کند صورت مجسمه‌هایش را به شبیه سازی مدل نزدیک کند تا آن‌ها یکبار دیگر دیده شوند.

کورش گلناری فارغ التحصیل مجسمه ‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فارغ التحصیل پژوهش هنر و استاد دانشگاه تهران است. همچمیم او عضو هئیت داوران فستیوال‌ها و بینیال‌های مختلف در ایران بوده و دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران بوده و فعالیت‌هایش در زمینه‌های مجسمه سازی، نقاشی، اینستالیشن، ویدئو و هنرهای محیطی است و آثارش در مجموعه‌‌های ملی و بین‌المللی دیده می‌شود.

این نمایشگاه تا ۲۵ خرداد در گالری ۱x۱ دبی ادامه دارد.

اثر “سلطان شهیر” از مجموعه سلاطین کورش گلناری که برای مجموعه دائمی موزه لکما خریداری شده بود، در نمایشگاه هنر ایران در موزه لکما به نمایش درآمده است.

نمایشگاه هنر ایران، از روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در موزه لکما شهر لس آنجلس آمریکا افتتاح و تا نیمه شهریور ماه سال جاری ادامه دارد. در این نمایشگاه آثاری از نسل‌های گذشته و چند اثر از آثار هنرمندان معاصر ایران از جمله پرویز تناولی ، کورش گلناری و سیامک فیلی زاده به نمایش در آمده است.

نوشته‌های پیشنهادی

مهسا کریم زاده مجسمه لبه گالری ایرانشهر

جهان‌های مقابل، نقدی بر مجموعه «لبه» مهسا کریمی زاده

نقدی بر نمایشگاه لبه آثار حجمی مهسا کریمی زاده جهان‌های مقابل سایت تندیس به قلم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.