چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه | خبر | واکنش به شایعه برکناری مجید ملانوروزی

واکنش به شایعه برکناری مجید ملانوروزی

واکنش به شایعه برکناری مجید ملانوروزی
واکنش انتقادآمیز  شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران به خبر تغییر مدیر دفتر هنرهای تجسمی

شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خبری مبنی بر تغییر مدیریت دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد واکنش نشان داد و از بی‌اطلاعی انجمن‌ها در تغییرات مدیریتی جامعه تجسمی انتقاد کرد.

anjoman haye tajasomi

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: «در واکنش به پرسش‌ها و پیگیری‌های جامعه تجسمی و نگرانی ناشی از شایعات کنونی در خصوص تغییرات در پست مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به اطلاع می‌رساند شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران طی نامه‌ای به تاریخ ٩۶/١٢/٢ دغدغه‌ی انجمن‌ها و جامعه تجسمی را به جناب آقای دکتر صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل نموده است و این شورا انتظار دارد جناب آقای وزیر نقطه نظرات و دیدگاه‌های جامعه بزرگ تجسمی کشور را مد نظر قرار دهد.

بدیهی است این شورا شفافیت و اطلاع رسانی به هنرمندان را وظیفه خود دانسته و در انتقال انتظارات و خواسته های آنان خواهد کوشید. »

شورای نمایندگان انجمن‌های تجسمی ایران، متشکل از اعضای هیات مدیره‌های انجمن‌های نقاشی، مجسمه‌سازی‌، طراحان گرافیک، خوشنویسان، تصویرگران و سفالگران و عکاسان است که پیش از این بیانیه‌هایی درباره فضای هنری کشور منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا، چند روز پیش (۲۹ فروردین) در یکی از خبرگزاری‌ها اعلام شده بود که «هادی مظفری که در کارنامه خود سرپرستی معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران را دارد به جای مجید ملانوروزی به عنوان مدیرکل هنرهای تجسمی مشغول به فعالیت می شود. مظفری از سوی محمدمجتبی حسینی معاون هنری برای تصدی این پست به عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد شده و پس از بازگشت وزیر از سفر عراق حکم مدیرکل هنرهای تجسمی اعلام رسمی می شود. »

اما تا به حال هیچ خبر یا حکم رسمی‌ای مبنی بر این جابه‌جایی از سوی وزارت ارشاد منتشر نشده است.

 

نوشته‌های پیشنهادی

انتقال موزه هنرهای معاصر به میراث فرهنگی

تکذیب خبر انتقال موزه هنرهای معاصر، در دورانی که من متصدی دفتر هنرهای تجسمی هستم؛ اتفاق نخواهد افتاد

وزیر ارشاد، معاون هنری و مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی اعلام کرد: خبر انتقال موزه هنرهای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.