چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۳۹۷
خانه | اقتصاد هنر | سهم هنر ایران در حراج هنر خاورمیانه بونامز

سهم هنر ایران در حراج هنر خاورمیانه بونامز

سهم هنر ایران در حراج هنر خاورمیانه بونامز
فروش ۴ اثر از هنرمندان ایرانی از ۶ اثر 

Egypts Awakening Bonhams London

به گزارش سایت تندیس: از مجموع ۶۷ اثر از آثار هنر مدرن و معاصر خاورمیانه تنها ۲۸ اثر به فروش رسید، که ۴ اثر متعلق به اثری از پرویز تناولی، ساسان بهنام بختیار و هر دو اثر ناصر عصار بود.

در این حراج بیشترین آثار به هنرمندان مصری اختصاص داشت، و بعد از آن آثاری از هنرمندان عراقی، ترکیه‌ای و سوری بود. در حراج آثار مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز لندن ۶ اثر از هنرمندان ایرانی نیز برای حراج ارائه شده بود.

bonhams auction parviz tanavoli

مجسمه کوچک ۲۴ سانتی متری  از مجموعه هیچ پرویز تناولی با قیمت پیشنهادی ۸ تا ۱۲ هزار پوند به ۱۲٫۵ هزار پوند به فروش رسید.

sasan behnam bakhtiar bonhams auction

نقاشی متعلق به ساسان بهنام بختیار که با قیمت پیشنهادی ۱۰ تا ۱۵ هزار پوند ارائه شده بود به قیمت ۱۲٫۵ ۱۲٫۵ هزار پوند چکش خورد.

ساسان بهنام بختیار از نسل هنرمندان نوظهور جدید ایرانی است و ماموریت او اطلاع رسانی به جهان در مورد ماهیت واقعی ایران است نه آنچه در رسانه‌های غربی دیده می‌شود. او می‌گوید من به عنوان یک شهروند جهان بدون مرز (هنر) تصاویری با امضاها و فرم‌های هنری من که سعی در به تصویر کشیدن ایرانی متفاوت از آن چیزی که از طریق لنز رسانه‌ها دیده می‌شود دارد.

این هنرمند که کار خود را از گالری ژانت ردی آغاز کرده متولد ۱۹۸۴ است و در پاریس زندگی و کار می‌کند و در سال ۲۰۱۶ کلکسیون جوانان ایام گالری دبی، مجموعه انفرادی طلای آبی در گالری اعتماد، رویال کالج آرت دوبی، مجموعه خاطرات فردا در وی آی پی شام کریستیز، مجیک او پرشیا در سال ۲۰۱۵ حضور داشته است و اولین آثار خود را در شب جادویی کریستیز تالار امارات در سال ۲۰۰۹ ارائه داده است.

پیش از این نیز اثری از او در حراج بونامز با قیمت ۸۷۵۰ پوند به فروش رسید.bonhams auction naser assar

و دو اثر به فروش رسیده از ناصر عصار هر کدام با قیمت پیشنهادی ۶ تا ۱۰ هزار پوند به قیمت ۷٫۵ هزار پوند به فروش رسید.

ناصر عصار در حاج قبلی بونامز نیز اثری با قیمت ۲۵ هزار پوند به فروش رساند.

ناصر عصار هنرمند مدرنیست ایرانی است که به دوران طلایی هنر مدرن ایران تعلق دارد. آثار او همواره « در جایی بین فرمالیسم آکادمیک و جریان قالب نو سنت‌گرایی می‌ایستد. مهاجرت او به پاریس در دهه پنجاه میلادی و مواجهه با هنر پس از جنگ اروپا، تاشیسم و هنر آبستره شاعرانه تاثیر زیادی بر آثار او گذاشتد.عصار توانست نوعی آبستره اکسپرسیونیسم مخصوص به خود را به وجود آورد که نه تقلیدی است و نه مشتق شده از همتایان اروپایی خود.

 

bonhams auction naser assar 2

به طور کلی اکثر آثار با چالش کمی چکش خوردند و در آثار ایرانی حداکثر تا سقف قیمت پایه به فروش رسید.

در همین ارتباط اینجا بخوانید:

auction books

تحولات بازار هنر ایران در سالی که گذشت

تحولات بازار هنر ایران در سالی که گذشت گفتگو سایت تندیس: بهراد شریفی با کیانوش معتقدی  کیانوش معتقدی پژوهشگر هنرهای ایرانی و اسلامی است، او همچنین  در سال گذشته از طرف موزه لوور بعنوان کارشناس و مشاور  این پروژه به لوور پاریس دعوت شده بود و پیش تر گفتگویی در ارتباط با نمایشگاه امپراطوری گل …

۰ comments
sothebys auction 20th Century Art Middle East 3

حراج ساتبیز لندن با آثاری با ۱۴ اثر از هنرمندان ایرانی چکش می‌خورد

حراج ساتبیز لندن با آثاری از هنرمندان ایرانی چکش می‌خورد “هنر قرن بیستم خاورمیانه” ساتبیز و برآوردهای آثار هنرمندان ایرانی حراج ساتبیز لندن در حراجی با عنوان “هنر قرن بیستم/خاورمیانه” آثاری از هنرمندان برجسته ایرانی را چکش می‌زند. در این میان اثری ا ز فرشید ملکی با قیمت پیشنهادی ۸ تا ۱۲ هزار پوند نیز به …

۰ comments
sasan behnam bakhtiar bonhams auction

اگزوتیسم می‌تازد، هنرمندان جوان در حراج بونامز لندن

کماکان اگزوتیسم در جریان است سهم هنر ایران در حراج بونامز یک پنجم از فروش کل فروش ۲۸۹ هزار پوندی آثار ایرانی در بونامز لندن با  فروش ۱۲ اثر  از هنرمندان جوانی که به تازگی وارد حراج شده اند وجزء  اسامی کمتر شناخته شده هستند میتوان به ساسان بهنام بختیار و فرزاد کوهان اشاره کرد. …

۰ comments
bonhams28nov2017 11

حراجی بونامز و سه اثر ویژه از ناصر عصار

حراجی بونامز و سه اثر ویژه از ناصر عصار نگاهی به آثار مدرن و معاصر خاور میانه حراج‌خانه بونامز لندن   در فصل گرم حراجی‌های مختلف، این بار حراج‌خانه بونامز برای هفتم آذرماه در یکی از شعبات لندن خود حراج آثار مدرن و معاصر خاور میانه را آماده می‌کند. در این حراجی که سهم اعظم آثار …

۰ comments

 

 

 

نوشته‌های پیشنهادی

چهره‌نگاری

چهره‌ نگاری در ایران‌ باستان تا ابتدای دوره‌ی صفوی

چهره‌نگاری در ایران‌باستان تا ابتدای دوره‌ی صفوی قسمت اول سایت تندیس به قلم مهسا کریمی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.