دوشنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
خانه | اقتصاد هنر | بودجه ۱۰ میلیاردی تجسمی و توسعه گنجینه موزه

بودجه ۱۰ میلیاردی تجسمی و توسعه گنجینه موزه

بودجه ۱۰ میلیاردی تجسمی و توسعه گنجینه موزه

art

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اعلام کرد از حراج اخیر تهران خریدی نکرده اند و همچنین درباره توسعه فضای گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران نیز توضیح داد.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از مهر، مجید ملانوروزی مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بودجه هنرهای تجسمی سال ۹۷ گفت: بودجه پیشنهادی ما ۱۰ میلیارد تومان اعلام شده است که امیدواریم محقق شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا دفتر امور هنرهای تجسمی ارشاد از حراج اخیر تهران اثری خریداری کرده است یا خیر، گفت: خیر ما خریدی از حراج تهران نداشتیم. البته سازمان ها و نهادها و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور حمایت از حراج ها، آرت فرها و اکسپوها معمولاً خرید می کنند اما ما معمولاً برای موزه از این حراج خرید نمی کنیم.

ملانوروزی حراج تهران را یکی از اکسپوهای موفق کشور و منطقه دانست و در مورد اینکه از آرت فرها و اکسپوها خریدی داشته اند، عنوان کرد: برای موزه هنرهای معاصر خیر، ما معمولاً برای وزارت ارشاد خرید داریم و در دوره قبل از حراج، دو اثر برای ارشاد خریداری شد اما در حراج دوم که آثار معاصر بود و بیشتر جوانان حضور داشتند، خریدی نداشتیم.

وی در مورد خرید آثار شاخص هنری خارجی برای گنجینه موزه هنرهای معاصر نیز به مهر گفت: معتقدم که باید در حوزه پاپ آرت که آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر کمبود دارد آثاری خریداری شود؛ نه اینکه صرفاً کارهای مشهور خریداری شود چون اهمیت گنجینه یک موزه به نوع و ترتیب آثارش است که از یک دوره کارهای شاخص را داشته باشد.

مدیرکل هنرهای تجسمی تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر ما بودجه و فضای کافی برای خرید چنین آثاری را نداریم.

وی در مورد گنجینه موزه هنرهای معاصر و مرمت آثار و افزایش فضای فیزیکی گنجینه عنوان کرد: ما اعلام کردیم که این گنجینه نیاز به مرمت و توسعه دارد. همچنین موزه هنرهای معاصر نیز نیاز به فضای بزرگتر برای نمایش آثار دارد اما این اتفاقات معمولا از بخش های تاسیسات و پشتیبانی وزارت ارشاد رخ می دهد.

ملانوروزی در پایان در مورد اختصاص نیم درصد از بودجه های سازمان ها و نهادها برای خرید آثار هنری گفت: این نیم درصد بودجه سازمان ها هیچ وقت مصوب نشد. سازمان ها و نهادها مختار هستند که یک دهم درصد از بودجه شان را برای خرید آثار تجسمی اختصاص دهند اما این مهم به صورت قانونی نیاز به مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد که تا به حال تصویب نشده است.

اخبار هنر ایران را در لینک های زیر مشاهده کنید:

meusem sophal 14

آوای سفال در افتتاح موزه سفال کاشان

آوای سفال در افتتاح موزه سفال کاشان خانه سفال کاشان با نام ثبتی موسسه کاشان ، خانه سفال روز گذشته ۶ بهمن ماه با حضور اعضای شورای شهر و شهرداری کاشان، هیات رییسه دانشگاه کاشان، فرماندار، رییس اداره ارشاد، پروفسور سویم چیذر از ترکیه و سایر مسئولان و متولیان شهری افتتاح شد .به گزارش گالری …

۰ comments

1396110322180263113118884

نگاهی به دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

نگاهی به جشنواره هنرهای تجسمی فجر دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با سه بخش جدید از روز سه‌شنبه سوم بهمن‌ماه آغاز به کار کرد. این جشنواره همانند دوره گذشته، رویکردی بینارشته‌ای دارد و هنرهایی چون ویدئو آرت و چیدمان حضور پر رنگی در این دوره از جشنواره دارند. شورای هنری دهمین جشنواره تجسمی فجر …

۰ comments
پیشنگاه , زمان می ایستد

نوشته‌های پیشنهادی

مجسمه های کامبیز صبری گالری خاک

مجسمه‌های کامبیز صبری در گالری خاک به نمایش درآمد

مجسمه‌های کامبیز صبری در گالری خاک به نمایش درآمد گزارش تصویری نمایشگاه «نستالژی در عصر رسانه‌ها» ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.