یکشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۷
خانه | خبر | رزیدنسی هنری در گالری دانژه سمنان

رزیدنسی هنری در گالری دانژه سمنان

دوره رزیدنسی هنری دو هفته‌ای در شهرستان سمنان گالری دانژه

Untitled 2

گالری هنری دانژه در نظر دارد دوره ی رزیدنسی دو هفته ای در اسفندماه ســــــال جاری در شهرستان سمنان و حومه با حضور دو هنرمند ساکن خارج از سمنان در زمینه طـــــراحی و نقاشی برگزار نماید. فضای گالری دانژه به مدت یکماه جهت نمایش آثار تولید شده از شرکت کنندگان پس از اتمام دوره در اختیار هنرمندان منتخب قرار خواهد گرفت. شرکت کنندگان در محیطی آرام به خلق ایده و تولید اثرات با موضوع آزاد خواهند پرداخت و جامعه هــــــــنری بومی شهرستان سمـــنان را از فرایند تحقیق و تولید بهره مند خواهند نمود. در انتهای دوره جلســـــه ای در خصوص نقد، بحث و بررسی در خصوص دســــــتاوردهای دوره و با حضور اهالی هنری بومی شهرستان ســـــــمنان و هنربان در گالری هنری دانژه برگزار خواهد گردید.

زمان دوره: اول اسفند ۱۳۹۶ به مدت ۲ هفته تاریخ نمایشگاه و جلسه نـقـد و بررسی متعاقباً به اطــــلاع هـنـرمندان منتخب خواهد رسید.

تعداد هنرمندان: دو هنرمند ساکن خارج از سمنان جهت استفاده از مزایای این دوره و شــــرکت در برنامه و با نظر هـــنـربان انتخاب خواهد گردید. در طول دوره دو هفته‌ای هر دو هــنــــرمند بطور مشــتـرک از امکانات و فضا در اختیار قرار داده شده استفاده خواهند نمود.

انتظارات گالری دانژه: از آنجا که این دوره با اتکاء با برنامه ریزی شخصی و هدایت شخص هنرمند بنا گردیده است، انتظار می‌رود هنرمندان منتخب حداکثر انرژی خود را در طول دوره دو هفته‌ای رزیدنسی جهت اجرای پروژه خود و یا توسعه جنبه‌های جاری سبک کاری خود بکار گیرند. همچنین انتظار می‌رود هنرمندان، همکاری لازم را با پرسنل گالری دانژه جهت هرگونه هماهنگی داشته باشند. انتخاب تکنیک نقاشی برای هر هنرمند آزاد است و در انتهای دوره هر هنرمند موظف به ارائه حداقل سه تا شش اثر، بسته به نوع تکنیک مورد استفاده می‌باشد. (به عنوان مثال چنانچه هنرمند از طراحی استفاده کند، ارائه حداقل ۶ اثر در انتهای دوره الزامی است.)
هزینه دوره رزیدنسی: گالری دانژه کلیه هزینه‌های مربوط به اقامت، غذا و رفت و آمد را بر عهده خواهد گرفت و هنرمند نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای در این خصوص ندارد. تهیه رنگ و ابزار لازم (به استثنای بوم و کاغذ) بر عهده هنرمند می‌باشد.

اقامت و محل اسکان: هر دو هنرمند در شهر شهمیرزاد از حومه شهرستان سمنان که دارای طبیعت بکر و خوش آب‌وهوا می باشد اسکان داده خواهند شد و هماهنگی رفــت و آمـــد جهت بازدید از مکان های مختلف (اعم از طبیعت، تاریخی، …) بر عهده گالری می‌باشد.

نمایش آثار: در انتهای دوره و با هزینه گالری نمایشگاهی گروهی از هر دو هنرمند جهت ارائه آثار تولید شده در طول دوره به اتفاق برخی آثار تولید شده قدیمی از هنرمندان برپا خواهد گردید. چنانچه هنرمند، از هنرمندان گالری نباشند، کارهای قبلی بایستی به صورت قاب شده جهت عرضه و فروش، تحویل گالری گردد، اما کلیه کارهای تولید شده در طول دوره رزیدنسی و به انتخاب هنربان و با هزینه گالری قاب، و آماده ارائه در نمایشگاه می‌گردد. کارهای تولید شده در طول دوره رزیدنسی تحت مالکیت گالری در خواهد آمد و چنانچه اثری به فروش برسد، ۲۰% از محل فروش سهم هنرمند و ۸۰% از آن سهم گالری می‌باشد. این در حالتی است که از محل فروش کارهای از قبل تولید شده هنرمند تنها ۳۰% سهم گالری می گردد و ۷۰% از آن سهم هنرمند است. هـــــــــنرمند بایستی پیش از شروع دوره و به انتخاب خود عکس‌هایی از آثار قبلی را جهت انتخاب نهایی (به سلیقه هنربان) و عرضه در نمایشگاه گروهی در ابتدای دوره در یک CD به همراه رزومه کامل و اطلاعات تماس خود را تحویل گالری نماید. پس از فرایند انتخاب هنرمند, هنرمند می‌بایستی پروپوزال کاری خود را در ۲ صفحه به تایید گالری برساند.

مهلت ارسال رزومه: هنرمندان متقاضی می‌توانند رزومه خود را به همراه چند اثر به آدرس info@dangers.gallery تا نهایت تاریخ ۴ بهمن ماه ارسال نمایند.

Untitled 2

گالری دانژه: سمنان، بلوار قائم ، نبش خیابان میرحاج تلفن: ۰۲۳-۳۳۳۳۴۰۴۱ دفتر دانژه: سمنان، بلوار ولیعصر، ساختمان ماهان، طبقه ۵، واحد ۱۸ تلفن: ۰۲۳-۳۳۳۶۰۲۲۴
d’Angers Gallery, Corner of Mirhaj St., Qaem Blvd., Semnan-IRAN Tel: 023-33334041 d’Angers Office, Unit.18, 5th fl., Mahan Blvd., Vali-Asr Blvd., Semnan-IRAN Tel: 023-33360224

www.dangers.gallery / Email: info@dangers.gallery / Telegram: dangers_gallery / instagram: dangers_gallery

فراخوان‌ داخلی دیگر را در لینک‌ زیر مشاهده کنید:

فراخوان تور هنری مروری برتاریخ هنر مدرن توسط موزه خلیج فارس کیش

تور هنری مروری برتاریخ هنر مدرن توسط موزه خلیج فارس کیش فراخوان چهار تور هنری – کارگاه مروری برتاریخ هنر مدرن  در جزیره کیش توسط مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش  ■ اهداف تور هنری : ایجاد فضای گفتگو و تعامل میان هنرمندان با کارگاه مروری برتاریخ هنر مدرن . ■ اساتید کارگاه : …

۰ comments

نوشته‌های پیشنهادی

آنا ذرشین نگارخانه زمان هنر

چرخه بی پایان مبارزه | نگاهی به آثار آنا ذرشین

نگاهی به مجموعه «نظام آباد» آنا ذرشین در گالری زمان هنر چرخه بی پایان مبارزه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.