دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه | خبر | هذیان‌های مارینا آبرامویچ

کریم‌آرت هنرمندان معاصر را با قنادی‌های لوکس وارد همکاری می‌کند

هذیان‌های مارینا آبرامویچ

هذیان‌های مارینا آبرامویچ  | او هنر و زندگی را در یک طعم خلاصه می‌کند!
کریم‌آرت هنرمندان معاصر را با قنادی‌های لوکس وارد همکاری می‌کند

سایت تندیس ترجمه احسان نوروزی

Marina Abramović

در هفته‌ی فرِیز، مارینا آبرامویچ عصاره هنر و زندگی خود را در یک شیرینی ماکارون فشرده کرد!

با این خبر علاقه‌مندان ماکارون در تمام دنیا ذوق کردند! هنرمند بزرگ مارینا آبرامویچ به تازگی نسخه شخصی خود از لذتی فرانسوی را ارائه کرده است. شب پیش در لندن، روزنامه‌نگاران و منتقدان غذا در تجملی‌ترین مرکز خرید شهر جمع شدند تا پیش نمایش این اثر را از پرفورمنس هنرمند صرب در یک زمینه‌ی کاملاً تازه ببینند.

Marina Abramović2 آبرامویچ که خودش در این نمایش حضور نداشت از طریق یک سیستم صوتی صحبت می‌کرد. هرچند عجیب به نظر می‌رسند، اما ماکارون‌ها در Harrods در کنار سایر آثار هنری وی برای فروش گذاشته شده بودند.

آبرامویچ اولین کسی است که در یک مجموعه با نام «پرتره‌ی شیرینی» که متعلق به مشاور هنری رافائل کاستوریانو است شرکت می‌کند. وی با نام کریم آرت Kreëmart قنادی‌های لوکس را با هنرمندان معاصر به همکاری وا می‌دارد تا آثاری هنری را با استفاده از شکر و شیرینی خلق کنند.
Marina Abramović6

از نظر مفهومی این پروژه همخوانی بسیاری با علاقه‌مندی آبرامویچ به ناملموس‌ها دارد. وی بیان کرد: «کارهای من در خیلی از موارد غیر مادی هستند، چون پرفورمنس غیر مادی است، یعنی مفهومی و محدود در زمان است. کار کریم‌ آرت بر روی مدیوم شیرینی نیز کاملا غیرمادی است؛ چون خورده و نابود می‌شود. چیزی که باقی می‌ماند خاطره چیزی است که خورده شده است.»

ماکارون‌های آبرامویچ که در جعبه‌های مثلثی شکل سه تایی عرضه می‌شود در فرآیندی پیچیده توسط کاستوریانو درست شده است که خاطرات و هویت آبرامویچ را به یک تجربه خوراکی تبدیل می‌کند.
Marina Abramović1 ماکارون های مارینا آبرامویچ چه طعمی دارد؟ شیرینی‌های او به رنگ آبی پروسی که هم یادآور خاطرات وی از والدینش است و هم یادآور رنگ اقیانوس. شیرینی‌ها بر روی زبان یک لکه آبی رنگ به جا می‌گذارند. هریک از شیرینی‌ها با نماد خانوادگی آبرامویچ که یک گرگ در حال خوردن یک گوسفند است مهر شده و یکی از آنها در یک ورقه طلایی پیچیده شده است. طعم شیرینی‌ها مانند خود هنرمند قوی هستند و به مذاق هر کسی سازگار نیست.

« مادربزرگ من اول صبح قهوه درست می‌کرد. هیچ وقت به کسی اعتماد نداشت تا قهوه آماده بخرد. خودش دانه‌های سبز را می‌خرید و آنها را بو می‌داد. عطر قهوه در تمام خانه می‌پیچید.» این را آبرامویچ زیرلبی در حالی که داشت برای یک عکس تبلیغاتی یکی از شیرینی‌هایش را گاز می‌زد گفت. « و بعد بوی ریحان و آویشن تازه و دانه‌های هل را به یاد می‌آورم و همچنین بوهایی از سفرهایم برای دیدن آتشفشان‌ها، آبشارها و همچنین احساساتی را به یاد می‌آورم که در صبح زود هنگامی که در کنار اقیانوس خط افقی که دریا را به اقیانوس و اقیانوس را به آسمان ‌پیوند می‌زد می‌دیدم. همه این‌ها در ماکارون‌های من هستند.»

لازم به ذکر است فقط ۲۵۰ جعبه از این ماکارون‌ها موجود است.
Marina Abramović3

خبرهای خارجی را در لینک زیر دنبال کنید:

marc city in dubai 3

زندگی در مریخ با پیشرفته‌ترین ساختمان جهان در دبی

زندگی در مریخ با پیشرفته‌ترین ساختمان جهان در دبی | شبیه سازی زندگی در مریخ رونمایی شهر مریخی توسط گروه معماری بیگ BIG سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی معمار دانمارکی بیارک اینگلس (Bjarke Ingels) طرح خود برای شهر علمی مریخ را رونمایی کرد.این شهر که برای زندگی در فضا شبیه سازی شده است در نزدیکی دبی …

۰ comments

Freize london 2017 19

آرت‌فر فریز لندن با گستره بسیار

آرت‌فر فریز لندن با گستره بسیار نگاهی به آرت‌فر فریز لندن و فریز مستر سایت تندیس: مریم روشن فکر فریز لندن در پانزدهمین سال برگزاری خود، ۱۶۰ گالری از ۳۱ کشور جهان را در زیر چادر بزرگ سفیدش در ریجنتس پارک لندن گرد هم آورده‌است. امسال برنامه‌های کیوریت شده‌ای مانند هنر فمنیست و تندروی سیاسی …

۰ comments

نوشته‌های پیشنهادی

گروه هنری ای-فلاکس E-flux

صد چهره قدرتمند جهان هنر | گروه هنری ای-فلاکس E-flux

پرونده صد چهره قدرتمند جهان هنر | گروه هنری ای-فلاکس E-flux آنتون ویدوکل، جولیتا آراندا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.