دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه | نقدوبررسی | گزارش نمایشگاه | ابراهیم فرجی هنرمند معاصری که بر آموزش هنرجویان تأکید می‌ورزید

گزارش تصویری از آثار مرحوم ابراهیم فرجی در گالری هور

ابراهیم فرجی هنرمند معاصری که بر آموزش هنرجویان تأکید می‌ورزید

ابراهیم فرجی هنرمندی که بر آموزش هنرجویان تأکید می‌ورزید
گزارش تصویری از آثار مرحوم ابراهیم فرجی در گالری هور

ebrahim faraji4 استاد مرحوم ابراهیم فرجی از نقاشان پیشرو معاصر و همچنین از مدرسین با سابقه هنر به شمار می‌رود. وی از دانشکده هنرهای دراماتیک با گرایش سینماتوگرافی فارغ‌التحصیل شد. نقاشی را با شرکت در کلاس‌های جنبی دانشکده فرا گرفت و اولین نمایشگاه انفرادی را در همان دانشکده (سال ۱۳۴۴) تجربه کرد. پس از آن در نمایشگاه‌های گروهی گالری‌های تخت جمشید، نیازی، شیخ و… شرکت کرد. در سال ۱۳۵۰ در گالری سیحون نمایشگاه انفرادی گذاشت که این سال اوج کارهای هنری وی بوده است. ebrahim faraji5 دو سال پس از آن در گالری سولیوان نیز نمایشگاهی را دایر کرد. نقاشی‌های فرجی با فروتنی در دهه ۸۰ کنار دیگر نقاشی‌ها در دو نمایشگاه گالری نیازی قرار گرفتند. آزمون‌های متعدد سبکی در نقاشی‌های فرجی ظاهر می‌شوند. پرداخت‌ها به حداقل می‌رسند و ضرب قلم‌ها با شتاب در کنار رنگ‌ها تمایل‌های پست امپرسیونیستی را به جریان می‌اندازد. آخرین نمایشگاه پیش از انقلاب او در سال ۵۶ برپا شد که بعد از آن ایشان عازم فرانسه شد. یکی از سبک‌های نقاشی استاد فرجی، اثرپذیری از طبیعت و پرتره نگاری بوده و در برخی از آثار صورت خود را به همراه نقاشانی معروف مثل ونگوگ، میکل‌آنژ و سالوادوردالی تصویر می‌کند.ebrahim faraji3 استفاده از رنگ‌ها و بیان مقصود خود از زبان رنگ‌ها از ویژگی‌های کاری اوست. استاد ابراهیم فرجی در زمره‌ی هنرمندان نکته سنجی بود که با تلاش‌های بی‌وقفه و نکته سنجی‌های هنری و معنوی خود در خاطر هنرمندان معاصر ایران ماندگار شده‌ است. ایشان بالاخص ماندگاری خود را از طریق سال‌ها تعلیم وآموزش هنر به جوانان و هنرجویان مستعد تثبیت نموده است.
این هفته در گالری هور شاهد به نمایش درآمدن آثار استاد مرحوم ابراهیم فرجی هستیم. هنرمندی که در سطور فوق نگاهی اجمالی به مسیر کاری و سبک وی داشتیم.

نمایشگاه تا ۲۸ مهر ادامه دارد.

ساعات بازدید روزانه: ۱۵ تا ۲۰

گالری شنبه‌ها تعطیل است.

آدرس: خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲

ebrahim faraji1

گزارش گالری‌های جاری را در لینک زیر مشاهده کنید:

density 18

گزارش تصویری نمایشگاه من ۶ با عنوان همفشردگی

گزارش تصویری نمایشگاه من ۶ با عنوان همفشردگی در گالری چهار روز گذشته شاهد برپایی نمایشگاه گروهی من ۶ در گالری ۴ بودیم. این نمایشگاه که شامل مدیاهای متفاوتی همچون عکس، نقاشی، مجسمه، چیدمان و چاپ بود حول مفهوم همفشردگی به هنربانی جاوید رمضانی سامان یافته بود، با استقبال شایان توجهی مواجه گردید.هنرمندان این نمایشگاه …

۰ comments

نوشته‌های پیشنهادی

گروه هنری ای-فلاکس E-flux

صد چهره قدرتمند جهان هنر | گروه هنری ای-فلاکس E-flux

پرونده صد چهره قدرتمند جهان هنر | گروه هنری ای-فلاکس E-flux آنتون ویدوکل، جولیتا آراندا ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.