دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۷
خانه | اقتصاد هنر | لری گاگوسیان چهارمین چهره قدرتمند دنیای هنر

مهم‌ترین کار یک مجموعه دار خرید است اما ثروت و پول همیشه منجر به نتیجه بهتر در خرید آثار هنری نمی‌شود

لری گاگوسیان چهارمین چهره قدرتمند دنیای هنر

لری گاگوسیان چهارمین چهره قدرتمند دنیای هنر
مهم‌ترین کار یک مجموعه دار خرید است اما ثروت و پول همیشه منجر به نتیجه بهتر در خرید آثار هنری نمی‌شود

LARRY GAGOSIAN 2 سایت تندیس به نقل از گالری آنلاین: لری گاگوسیان یکی از قدرتمندترین اقتصاددانان در حوزه هنر صاحب مجموعه گالری‌های گاگوسیان است. ۱۶ گالری گاگوسیان در مهم‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. پنج گالری گاگوسیان در نیویورک است، ۳ گالری در لندن، دو گالری در پاریس و ۶ گالری دیگر در رم، ژنو، سان فرانسیسکو، کالیفرنیا، آتن و هونگ کونگ.

لری گاگوسیان، مجموعه دار و دلال هنری متولد نهم آوریل ۱۹۴۵ در لس آنجلس است. او فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی در سال ۱۹۶۹ از دانشگاه یو سی ال اِی است. گاگوسیان نخستین گالری خود را در سال ۱۹۸۰ در زادگاهش برپا کرد. او توانست آثار هنرمندان مطرحی نظیر ژان میشل باسکیت، دیوید سِیل یا روی لیختنشتاین را به نمایش بگذارد تا خیلی زود گالری‌اش را پرآوازه کند. پنج سال بعد او گالری دیگری در نیویورک برپاکرد. فعالیت‌های او در دو دهه بعد فزونی گرفت تا نهایتا در پاریس نیز گالری‌ای با وسعت ۳۵۰ متر مربع دایر کند. این اتفاق در سال ۲۰۱۰ روی داد.LARRY GAGOSIAN 5 لری گاگوسیان می‌گوید: اگر فردی پول زیادی داشته باشد و بخواهد تعداد زیادی از کارهای یک هنرمند را در طول زمان‌ بخرد-چون ممکن است در آینده ارزش بیشتری پیدا کنند- مشابه شخصی نیست که فقط می‌خرد تا بعدا آن را بفروشد.

او معتقد است: مهم‌ترین کار یک مجموعه دار خرید است اما ثروت و پول همیشه منجر به نتیجه بهتر در خرید آثار هنری نمی‌شود. مجموعه داران بعضی وقت‌ها می‌توانند برای هرچه دوست دارند بیشتر خرج کنند اما باید مراقب باشند.

نشریه معتبر آرت‌ریویو در سال ۲۰۱۳ لری گاگوسیان را در ردیف چهارمین چهره قدرتمند دنیای هنر در فهرست سالیانه «۱۰۰ چهره قدرتمند دنیای هنر» قرار داد.

در این عکس وی را به همراه هنرمند بنام بریتانیایی دیمین هرست ملاحظه می‌کنید.LARRY GAGOSIAN 3

نوشته‌های پیشنهادی

مجموعه راکفلر

رکورد بالاترین فروش ‌ با مجموعه راکفلر در تاریخ حراج هنر آمریکا

راکفلر مجموعه خود را در کریستی به حراج گذاشت رکورد بالاترین فروش ‌ با مجموعه ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.