یکشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۷
خانه | خبر | جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا

مهلت ثبت نام تا 10 آبان

جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا

جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا ١٣٩۶ | ۲۰۱۷ MOP CAP

mop

با برخوردى پیشرو، فرایندى زمان بر و در همکارى با فعالان برجسته بین المللى، هنرمندان جوان ایرانى را از سراسر دنیا شناسایى کرده و فرصت نمایش, درگیر شدن در تجربیات هنرمندانه و تبادل فرهنگى را برای ایشان فراهم میاورد. از طریق بازده هاى آرشیوى شامل اطلاعات هنرمندان و همچنین نشریات چاپ شده، این جایزه درنظر دارد تا تبادلى آموزشى فراهم آورده و مشارکتى در رشد و گسترش هنر و فرهنگ ایرانى داشته باشد.

ما باور داریم، از طریق همکارى با افراد خبره و با بصیرت در شوراى انتخاب و هیات داوران، قادر به فراهم آوردن پایه اى براى ایجاد بسترى در گفتمان هنر معاصر ایرانى مى باشیم.

دوره دوساله جایزه، هنرمندان را به تولید آثار تازه تشویق میکند و براى ایشان بازنمایى فعالیت هنرى شان در سطح بین المللى را ممکن میسازد.
هنرمند برگزیده این دوسالانه همکارى نزدیک با یک کیوریتور، اقامت سه ماهه در بنیاد دلفینا لندن و یک نمایشگاه انفرادى در یکی فضاهاى نمایشگاهی مهم در لندن را به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد.

magic of persia

روند جایزه

جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا براى هنرمندان جوان و در حال رشد ایرانى ساکن در داخل و خارج از کشور دایر شده است.

مرحله ١ : فرم هاى ثبت نام به صورت آنلاین پذیرفته میشوند. فرم ها به همراه نمونه-آثار ثبت شده شرکت کنندگان در فراخوان توسط شوراى انتخاب بررسى و بازدید شده و ٢١ هنرمند برگزیده مرحله نخست توسط ایشان انتخاب میشوند.

اعضاى شوراى انتخاب این دوره جایزه هنر معاصر مجیک آو پرشیا, از اجتماع ایرانیان, با پیش زمینه مرتبط در کیوریتورى، دانشى گسترده در هنر معاصر ایران و آگاهى از جریان در حال رشد هنر به صورت محلى و بین المللى دعوت به همکاری شده اند.

مرحله ٢ : نمایشگاه برگزیدگان مرحله نخست در تهران آثار هنرمندان انتخاب شده را در بازدید عموم قرار مى دهد. هیات داوران در این زمان از نمایشگاه بازدید کرده و به کنکاش و گفت گو در انتخاب ٧ هنرمند برگزیده مرحله نهایى مى پردازند. این جایزه توسط هیاتى از فعالان فرهنگى و دانشگاهیان برجسته ایرانى و غیر ایرانى داورى میشود.

مرحله ٣ : متعاقبا نمایشگاهى از آثار هنرمندان مرحله نهایى در لندن برگذار خواهد شد و پس از بررسى آثار توسط هیات داوران برنده این دوره اعلام خواهد شد.

شرکت کنندگان واجد شرایط با معیارهاى زیر انتخاب میشوند:

● ایرانى الاصل ساکن در داخل و یا خارج از ایران باشند.
● دارى سن زیر ٣۵ سال در زمان ثبت نام باشند.
● نمایشگاه انفرادى خارج از کشور اقامت خود نداشته باشند.
● گالرى نماینده در خارج از ایران نداشته باشند.

شرکت کنندگان باید موارد زیر را همراه با فرم ثبت نام آنلاین ارایه کنند. همه نوشته ها باید به زبان انگلیسى باشد.

مهلت ثبت نام بین ٩ مهر تا ١٠ آبان ١٣٩۶ مى باشد.

● رزومه به روز شده، شامل توضیح نمایشگاه هایى که در آن شرکت داشته اید.
● یک بیوگرافى کوتاه شامل تحصیلات و تاریخچه هنرمند.
● یک ویدیو ٣ دقیقه اى که در آن فعالیت هنرى خود را توضیح بیشترى دهید. ( این ویدیو میتواند به زبان فارسى و یا انگلیسى باشد.)
● تصاویر با کیفیت بالا از ٣ تا ۵ اثر به همراه توضیح آثار.

جهت ثبت نام در فراخوان میتوانید به سایت مجیک آو پرشیا مراجعه نمایید.

فراخوان های دیگر را اینجا ببینید:

فراخوان گرافیک البرز در دو بخش آزاد و دانشجویی

فراخوان گرافیک البرز در دو بخش آزاد و دانشجویی چهارمین سالانه گرافیک البرز، با هدف مرور بر آثار تولید شده ی طراحان گرافیک البرزی، طی سال ۹۵ تا ۹۶، توسط خانه گرافیک البرز و با همراهی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز، برگزار می شود. بخش های فراخوان: آزاد دانشجویی شاخه ها: ۱٫ نشانه …

۰ comments

جایزه بین‌المللی عکاسی HIPA دبی

جایزه بین‌المللی عکاسی HIPA – 2018 شهر دبی، امارات متحده عربی بیافرین کانادا از همه هنرمندان علاقمند برای حضور در جایزه بین‌المللی عکاسی HIPA در سال ۱۸-۲۰۱۷ که هر سال توسط بنیاد شیخ همدان بن محمد بن راشد آل مکتوم در شهر دبی کشور امارات متحده عربی برگزار می‌شود، دعوت می‌کند تا آثارشان را برای …

۰ comments

نوشته‌های پیشنهادی

پرونده چه شد که هنر نامربوط شد

پرونده چه شد که هنر نامربوط شد | بدن در هنر معاصر

پرونده چه شد که هنر نامربوط شد | بدن در هنر معاصر قسمت چهارم | ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.