سه شنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۶
خانه | خبر | جایزه ادبی پولیتزر باری دیگر به یک منتقد تئاتر تعلق گرفت

هیلتون آلس جایزه ادبی پولیتزر را برای نقدهایش از آن خود کرد

جایزه ادبی پولیتزر باری دیگر به یک منتقد تئاتر تعلق گرفت

جایزه ادبی پولیتزر باری دیگر به یک منتقد تئاتر تعلق گرفت
هیلتون آلس جایزه ادبی پولیتزر را برای نقدهایش از آن خود کرد

سایت تندیس ترجمه یاسمن نوذری

Hilton Als برندگان جایزه ادبی پولیتزر به تازگی اعلام شده‌اند و در میان آنها نام هیلتون آلس Hilton Als، منتقد تئاتری که برای نیویورکر می‌نویسد، به چشم می‌خورد؛ وی این جایزه را برای نقد برنده شده است. آلس علاوه بر نوشتن در ستون همیشگی‌اش در نیویورکر، نویسنده، عکاس، کیوریتور و همچنین یکی از فیگورهای مهم فرهنگی آمریکا به شمار می‌رود.
مجله در پست کوتاهی، پس از خبر برنده شدن جایزه توسط وی، نوشت: «با دانش عمیقی که آلس از تاریخ اجرا دارد- نه تنها در تئاتر، بلکه در رقص، موسیقی و هنرهای تجسمی- نه تنها به ما طرز صحیح نگاه به یک اجرا را نشان می دهد، بلکه به ما یاد می‌دهد چگونه جایگاه کارگردان، نویسنده و پرفورمر آن اجرا را در رشته‌ی دنباله‌دار هنرهای دراماتیک بیابیم.» «نقدهای او تنها نقد نیستند. آنها سهم تأثیرگذار او در گفتمان تئاتر، نژاد، طبقه، جنسیت و هویت در آمریکا هستند.»
دهه‌هاست که آلس به عنوان یک روشنفکر همگانی، در صحنه حاضر و بسیار شناخته شده است. اخیراً او نمایشگاهی از آلیس نیل Alice Neel را با نام «آلیس نیل، بالای شهر» کیوریت کرده و کاتالوگ آن را نوشته است. این نمایشگاه در گالری دیوید زوئیرنر به نمایش در آمده است. هیلتون الس در مورد آن نمایشگاه با مجله «مصاحبه» صحبت کرده؛ و یکی از چهره‌های همیشه حاضر در کنفرانس نیویورک است.
علاوه بر نقدهای تئاتر، آلس برای نشریات بی‌شماری نقد هنر می‌نویسد. وی متنی در نقد کتاب نیویورک جولای ۲۰۱۶، در مورد نمایشگاه مرور بر آثار اگنس مارتین در گوگنهایم و زندگینامه‌ای از این هنرمند نوشت.
نکته جالب توجه این است که او اینستاگرام سرگرم کننده‌ای دارد!
از سال ۱۹۷۸ به بعد، جایزه ادبی پولیتزر، اولین جایزه‌ای‌ست که دوباره به یک منتقد تئاتر تعلق گرفته است. سال گذشته این جایزه به امیلی ناسبائوم Emily Nussbaum، منتقد تلویزیون نیویورکر تعلق گرفت.

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

East Side Gallery Berlin 1

کشف مجدد هنر و تاریخ دیوار برلین با طولانی‌ترین گالری رو باز جهان

کشف مجدد هنر و تاریخ دیوار برلین با قدم زدن در مسیر گالری ایست ساید طولانی ترین گالری رو باز جهان سایت تندیس ترجمه محمد عبقری با قدم زدن در مسیر گالری ایست ساید تاریخ و هنر دیوار برلین را مجددا کشف کنید. یک خودرو ترابانت که به زیرکی نقاشی شده گویا در حال شکستن …

۰ comments
Mat Collishaw

با هدست‌ دیجیتالی به دوران ویکتوریایی بروید | اولین نمایشگاه عکس با سفر در زمان

با هدست‌ دیجیتالی به دوران ویکتوریایی بروید | اولین نمایشگاه عکس با سفر در زمان نمایشگاهی با عنوان آستانه در موزه بیرمنگام سایت تندیس ترجمه احسان نوروزی «مت کالیشاو» Mat Collishaw هنرمند انگلیسی، با استفاده از واقعیت مجازی به زیبایی بین عکاسی گذشته و آینده پل زده است. درگیری ذهنی مت کالیشاو از همان آثار …

۰ comments
xxvietnam art 5 master768

آیا آثار فروش رفته در حراجی ها اصیل هستند؟

آیا آثار فروش رفته در حراجی ها اصیل هستند؟ در آثار هنری پیشاجنگی که رکوردهای میلیون دلاری را پشت سر می‌گذارند، پر از آثار جعلی و تقلبی است. سایت تندیس ترجمه احسان نوروزی هنر ویتنام هرگز تا این حد محبوب نبوده، و این در حالی است که  بازار آن پر از آثار قلابی است. کارشناسان در …

۰ comments

 

پیشنگاه , زمان می ایستد

نوشته‌های پیشنهادی

علی صادقی

علی صادقی | نقطه‌ی فرّارِ ناممکن

علی صادقی | نقطه‌ی فرّارِ ناممکن نقدی بر نمایشگاه «از پیش از این» در گالری ...

برایان تیلور

برایان تیلور | رهایی از رئالیسم با چاپ آلترناتیو

برایان تیلور | رهایی از رئالیسم با چاپ آلترناتیو آشنایی با عکاسان معاصر در پرونده ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.