پنج شنبه , ۲ آذر ۱۳۹۶
خانه | خبر | یازده هنرمندی که در سال ۲۰۱۷ دنیای هنر را تغییر خواهند داد

فیلیپ گاستون

یازده هنرمندی که در سال ۲۰۱۷ دنیای هنر را تغییر خواهند داد

یازده هنرمندی که در سال ۲۰۱۷ دنیای هنر را تغییر خواهند داد

نوشته: Christian Viveros-Fauné

سایت تندیس ترجمه شهرزاد لطفی

1 art world
سال ۲۰۱۷ بیش از هر سالی در دوران اخیر خبر از سالی مشخصا آشفته و غیر قابل پیش‌بینی می‌دهد. جدا شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا، تروریسم و بحران مهاجرت همگی موجودیت اروپا را تهدید می‌کند. آنجلا مرکل صدراعظم آلمان در حالیکه برای چهارمین دوره خود نامزد می‌شود با مخالفت‌های سرسختانه‌ای روبروست و در همین بین آمریکا با پدیده‌ای ضد زن در کاخ سفید دست و پنجه نرم می‌کند.
در حالیکه ناظران روزهای سختی برای بازار هنر پیش بینی می‌کنند سال ۲۰۱۷ سالی است که هنر و هنرمندان مستقیماً با تفاسیر سیاسی و فرهنگی روبرو می‌شوند.
با تکیه براین امر دومین پیش بینی برای سال آینده این است که دو قطبی شدن فرهنگی به خوانش دوباره هنر مربوط به گذشته و حال بیانجامد که مسلما آثار هنرمندان سفید پوست مذکر متوفی را نیز در برمی‌گیرد.
در ادامه هنرمندان و گروه‌های هنری‌ای آورده شده‌اند که انتظار می‌رود در سال جدید جذابیت و نیز تاثیر بسزایی داشته باشند. شاخص ترین این افراد مستقل از شبکه گالری‌های متنفذ فعالیت کرده یا می‌کنند.
در نتیجه‌ی مشارکت آنها و با همراه شدن هنرمندان جوان‌تر، امید می‌رود معیارهای جدیدی برای ارزش هنری آثار که بیشتر مناسب جهان امروز باشد آفریده شود.

philip guston 7
اولین هنرمندی که در این شماره معرفی می‌شود فیلیپ گاستون است و در شماره‌های بعد به ۱۰ هنرمند دیگر می‌پردازیم.
فیلیپ گاستون
بعد از اینکه ریچارد نیکسون در سال ۱۹۶۸ با کمتر از یک درصد آرا وارد کاخ سفید شد، نقاش اکسپرسیونیسم انتزاعی، فیلیپ گاستون در مصاحبه‌ای این گونه درد دل کرد: جنگ، چیزی که برای آمریکا در حال وقوع بود و وحشیگری درجهان. من چه جور آدمی خواهم بود اگر که در خانه بنشینم، مجله بخوانم، دچار خشمی ناامیدانه راجع به همه چیز بشوم و بعد به استودیو بروم و قرمز را در کنار آبی قرار دهم؟philip guston 1
علاوه بر تغییر ساختارها _رسوایی دنیای هنر که استفاده باب دیلن از گیتار الکتریک را در پی داشت _گاستون نیز با سلسله طراحی‌های مرکبی خود سی وهفتمین رییس جمهور آمریکا را هدف گرفته بود.
طراحی‌های سال های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۵ فیلیپ گاستون به نام خنده در تاریکی برای اولین بار در گالری Hauser & Wirth’s در مرکز نیویورک به نمایش گذارده شده که حدود ۱۸۰ اثر طعنه آمیز در رابطه با نیکسون و بیش از صد اثری که تا به حال دیده نشده را در بردارد. این آثار که تا آخر ژانویه در معرض دید مخاطبان قرار دارد افتخار داشتن عنوان برترین نمایشگاه نیویورک را دارد.philip guston 2

دیگر اخبار هنر معاصر جهان را اینجا دنبال کنید:

 

پیشنگاه , زمان می ایستد

نوشته‌های پیشنهادی

زابینه موریتز

گفتگو با زابینه موریتز | آرزوی رسیدن به بیانی از حقیقت و زیبایی

#زابینه موریتز #Sabine Moritz #علیرضا_جهرمی #نقاشی

گالری امروز اصفهان

گالری امروز با آثار محمد حسین عماد در اصفهان افتتاح می‌شود

گالری امروز با آثار محمد حسین عماد در اصفهان افتتاح می‌شود گالرى امروز با مدیریت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.