شنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۶
خانه | اقتصاد هنر | فروش ۱۱۰ میلیونی انجمن نقاشان در روز افتتاح

در افتتاحیه این نمایشگاه 29 اثر با رقم حدودی 110 میلیون تومان به فروش رسید

فروش ۱۱۰ میلیونی انجمن نقاشان در روز افتتاح

فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش روز افتتاح خود را با رقمی در حدد ۱۱۰ میلیون تومان پشت سر گذاشت.
فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران با حضور «مجید رجبی معمار» مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و مشاور فرهنگی و هنری شهردار تهران و جمعی از هنرمندان، کارشناسان و دوست‌داران هنرهای تجسمی، جمعه ۱۶ دی در نگارخانه‌های استاد «ممیز»، استاد «میرمیران»، «پاییز» و «زمستان» خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در افتتاحیه این نمایشگاه و ظرف زمانی کمتر از ۴ ساعت، ۲۹ اثر با رقم حدودی ۱۱۰ میلیون تومان به فروش رسید. از جمله آثار فروش رفته در روز افتتاحیه می‌توان به آثار هنرمندانی چون رضا بانگیز، علی ندایی، ساسان قره‌داغی، بهمن بروجنی، احمد نصرالهی، آنه محمد تاتاری، محمد‌هادی فدوی، نصرت مسلمیان، حسین ذابحی، احمد مرشدلو، رضوان صادق‌زاده، منوچهر معتبر، مهنوش طاری، شکوفه فلاح، هایده زرین‌بال، مریم بیگ‌مرادی و … اشاره کرد.
در این نمایشگاه در مجموع ۳۴۳ اثر از آثار بیش از ۲۱۰ هنرمند هنرهای تجسمی کشور در معرض دید عموم قرار گرفته است. آثار بسیاری از اساتید مطرح و توانمند هنر نقاشی کشور در این نمایشگاه با قیمت‌های استثنایی، ارائه شده است. آثار عرضه شده در فروش سالانه انجمن با سقف قیمت ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این فرصت مناسبی برای هنردوستان و علاقه‌مندان برای خرید آثار با کیفیت و قیمت مناسب محسوب می‌شود.
بابک اطمینانی، مسئول کمیته نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران، درباره این نمایشگاه با اشاره به فروش درخشان سال گذشته انجمن، گفت: نمایشگاه سال گذشته، رقمی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشت که ما امسال حتی اگر نزدیک به آن رقم بشویم، فکر می‌کنم که موفقیت خیلی خوبی خواهد بود زیرا در واقع رکورد انجمن همان فروش سال گذشته است.
anjoman naghashan
این هنرمند پیشکسوت با تاکید بر نقش چیدمان متفاوت امسال در برگزاری نمایشگاه، افزود: خانم رزیتا شرف‌جهان به روش بی‌نظیری این کار را انجام دادند. من به عنوان مسئول کمیته نمایشگاه‌ها در تمام پروسه چیدمان حاضر بودم و شاهد بودم که ایشان به طرز شگفت‌انگیزی مثل یک شعبده‌باز این کار را انجام داد.
اطمینانی، کیفیت آثار این نمایشگاه را کم‌نظیر برشمرد و اظهار داشت: فکر می‌کنم کیفیت آثار در حقیقت یک مقدار بیشتر از توقع من بود و می‌بینم که نمایشگاه خیلی خوبی شده است. حتی توقع‌مان کمی زیاد بود زیرا از آدم‌های خیلی سرشناسی درخواست کردیم که اثر خوبی تا سقف ۵ میلیون تومان به نمایشگاه بفرستند و من خیلی خوشحالم از اینکه دوستان عزیز و اعضا همگی همکاری کردند و با حضورشان باعث رونق بیشتر نمایشگاه شدند و این نکته برجسته‌ای است.
مسئول کمیته نمایشگاه‌های انجمن هنرمندان نقاش ایران، در خصوص بخش فراخوان نمایشگاه و داوری آثار نیز گفت: سال گذشته انتخاب آثار از طریق فراخوان بود، سال قبلش از طریق دعوت از هنرمندان بود؛ ما امسال ترکیبی از این دو را به وجود آوردیم. در قسمت فراخوان بیش از هزار اثر به دست ما رسید که توسط سه داور مورد بررسی قرار گرفت. ما سه داور داشتیم، آقای یعقوب امدادیان، خانم رزیتا شرف‌جهان و آقای داریوش حسینی که متاسفانه به دلیل کسالتی که خوشبختانه بر طرف شد، نتوانستند حضور داشته باشند و آقای حامد صحیحی، عضو علی‌البدل هیئت مدیره، طبق قراری که از قبل داشتیم جایگزین ایشان شدند. طبیعتا در هر داوری احتمال دارد حقی ذایل شود ولی فرهنگ شرکت در یک فرایند داوری ایجاب می‌کند که به نظر داوری احترام گذاشته شود. خوشبختانه این اتفاق هم افتاد و مشکل خاصی پیش نیامد.
بابک اطمینانی با اشاره به ترکیب جدید هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران، خاطرنشان کرد: ما در هیئت مدیره جدید ترکیبی هستیم از تجربه و ذهنیت جوان و به روز؛ ما که تجربه داریم تجربه‌هایمان در اختیار جوان‌ ترها قرار می‌دهیم و از کسانی که امروز را بهتر می شناسند حمایت می‌کنیم.

foroosh anjoma naghashan

پیشنگاه , زمان می ایستد

نوشته‌های پیشنهادی

منریسم

عصر رنسانس تحولی در آموزش هنر | خلاصه کتاب در جستجوی زبان نو

عصر رنسانس تحولی در آموزش هنر خلاصه کتاب در جستجوی زبان نو | قسمت چهارم  ...

علی شایسته

علی شایسته با ترکیب درهم‌فرورفته نو روزگار و اشارات نمادین رستاخیز

گشایش ۲۶ آبان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.