سه شنبه , ۲۰ آذر ۱۳۹۷
خانه | درباره ما

درباره ما

 • درباره ما 
 • قوانین سایت 
 • دست اندرکاران 

cropped Logo512 نشریه تخصصی هنرهای تجسمی تندیس با روش اطلا‌ع‌رسانی، خبری، تحلیلی، پژوهشی و آموزشی، در ۱۵ مهر ماه ۱۳۸۱ موفق به اخذ مجوز انتشار از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. این مجله با شماره ثبت ۹۴۸۰/۱۲۴ و به صاحب‌ امتیازی و مدیر مسئولی محمد حسن حامدی پس از پیگیری‌های بسیار در خصوص امور گرافیکی و تشکیل هیئت تحریریه، موفق شد اولین پیش شماره خود را به‌صورت سراسری در دی ماه همان سال منتشر نماید. هیئت تحریریه این نشریه را جمعی از اساتید دانشگاه، کارشناسان و هنرمندان فعال در عرصه هنرهای تجسمی تشکیل داده‌اند.

نقاشی، گرافیک، مجسمه‌سازی، طراحی، هنرهای جدید، کاریکاتور، هنرهای کاربردی، خبر، نقد و تحلیلی آثار هنری از جمله محورهای این نشریه فرهنگی و هنری به شمار می‌آید.

سایت تندیس در تاریخ مهرماه ۱۳۹۰ با مدیریت جاوید رمضانی در گروه گرافیک شرکت آوام راه اندازی گردید.

این گروه با بیش از پانزده سال تجربه در حوزه طراحی گرافیک و رسانه های تحت شبکه (تارنماهای درگاهی و ایستا ) مسئولیت تولید، پشتیبانی فنی، مدیریت هنری و بازرگانی سایت تندیس را به عهده دارد.

این مجموعه پس از سه سال همکاری و تجربه در راستای تولید محتوا و ارتباطات و دریافت‌های فنی به تحولی در امتداد سویه فضای مجازی و نیازهای کاربران جوان دست زده‌است تا نرم‌افزاری با امکانات بیشتر در اختیار فضای هنری قرار دهد. قالب جدید سایت از آذر ماه ۱۳۹۳ آغاز به کار نمود و سایت قبلی به عنوان آرشیو مطالب سه سال گذشته کماکان در آدرس Tandismag.ir قابل دسترسی است.

نظر به استقبالی که همراهان تندیس از وب سایت جدید داشتند و آمار روزانه ما حاکی از افزایش  بازدیدکنندگان می‌باشد، گروه آوام را بر آن داشت که به واسطه حضور ۴۰ درصدی خوانندگانی که از ابزارهای هوشمند استفاده می‌کنند، برای در دسترس بودن آسان اخبار و مطالب تندیس اپلیکیشن خبرخوان تندیس را به صورت رایگان آماده کند.
با اجرای این اپلیکیشن اندروید بر روی تبلت و گوشی هوشمند اندرویدی خود می‌توانید آخرین مطالب را به صورت کاملا دسته‌بندی شده و با امکان جستجو و ذخیره‌سازی برای خود فراهم کنید. توسط این اپلیکیشن می‌توانید به‌طور مستقم به سایت اصلی دسترسی داشته باشید و دیگر نیازی به مرورگرهای متفرقه نخواهید داشت.

نظر به همراهی و استقبال شما مخاطبان گرامی و دوستداران هنر، وبسایت تندیس برگزیده مردمی جشنواره وب ایران سال ۱۳۹۴ در گروه مجلات آنلاین گردید.

سایت و مجله تندیس مدیریت مالی مستقل دارد و به هیچ فرد ، سازمان و ارگانی وابسته نیست و بخشی از هزینه‌های جاری خود را فقط از طریق درج آگهی به دست می آورد .

قوانین و مقررات استفاده از خدمات سایت تندیس

www.tandismag.com

نگارش:  فروردین ١٣٩۵

۱. معرفی

سایت خبری، تحلیلی، پژوهشی هنرهای تجسمی تندیس به نشانی www.tandismag.com یک سایت تخصصی دربارهٔ هنرهای تجسمی محتوا و مسائل مرتبط با آن است که شامل اخبار، نقد و بررسی، محتوای پژوهشی، هنرمندان و… است که تحت قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند. سایت تندیس ‌مانند هر نشریهٔ الکترونیکی و یا کاغذی قانونی در جمهوری اسلامی ایران تمام قوانین مکتوب و یا عرفی جامعهٔ اسلامی ایران را محترم می‌شمارد و خود را موظف به پیروی از آن‌ها می‌داند. سایت تندیس ‌مانند هر نشریه تخصصی به طور خاص فقط به هنر می‌پردازد و تنها هدف و خاستگاه این سایت ارایه اخبار، تحلیل ها، نقدها و محتوای پژوهشی و معرفی هنرمندان و آثار آنها برای مخاطبین داخلی و خارجی است.

٣. شرایط عضویت

در حال حاضر تمام خدمات برای تمام کاربران و مخاطبان سایت تندیس آزاد می باشد و فقط برای استفاده از خبرنامه سایت باید از طریق فرم عضویت در خبرنامه عضو شوند.

۴. مطالب

مطالب سایت تندیس در دسته بندی های زیر قرار میگیرند:

 1. اخبار؛ خبرهای مربوط به حوزه هنرهای تجسمی ایران و جهان
 2. گزارش نمایشگاه
 3. نقد و بررسی
 4. مقالات پژوهشی
 5. اطلاعات هنرمندان
 6. مجله تندیس
 7. معرفی کتاب
۵ . قوانین نشر مطلب
 • تمام مطالبی که جهت انتشار توسط نویسندگان ثابت سایت و نویسندگان مهمان در سایت تندیس منتشر می‌گردد قبل از انتشار به بررسی و تایید مدیر سایت خواهد رسید با ذکر این نکته که مسئولیت حقوقی و دیدگاه های شخصی محتوایی مولفین و مترجمین به لحاظ عرفی به عهده شخص آنان می باشد. سایت تندیس از انتشار اخبار یا مطالبی که منبع نا مشخص و نا مرتبط با موضوعیت سایت تندیس داشته باشد و مغایر با قوانین مکتوب یا عرفی جمهوری اسلامی ایران باشد معذور است.
 • هر گونه سو استفاده از عنوان دامین های تندیس(com, tandismag.org, tandismag.ir) و مطالب منتشر شده انحصاری در سایت تندیس، در رسانه های مجازی و مکتوب دیگر بدون اطلاع و اجازه صاحب دامین و صاحب امتیاز سایت تندیس ممنوع می باشد و پیگرد قانونی ذیل قوانین مربوطه دارد.
 • مالکیت معنوی هر مطلبی که توسط هر یک از مولفین در سایت تندیس منتشر شده‌باشد، متعلق به مولف آن مطلب است و سایت مالکیت معنوی پدیدآورنده و یا مولف مطلب را همواره به رسمیت می‌شناسد و شرایطی فنی فراهم می‌آورد که مالک معنوی مطلب همواره بدون هیچ ابهامی قابل تشخیص باشد، از طرفی با نشر هر مطلبی در سایت تندیس توسط مولف، مولف به صورت خودکار حق نشر غیر انحصاری آن مطلب را به سایت تندیس می‌دهد و امکانات حذف و یا ویرایش بعدی مطلب مولف در اختیار مدیریت محتوای سایت خواهد بود، همچنین سایت تندیس در نشر، عدم نشر و یا ویرایش تمامی مطالب آزاداست.
 • چناچه مطلب ارسالی مولفی پیش‌تر در منبع دیگری منتشر شده باشد و مالکیت معنوی آن متعلق به منبع دیگری باشد، مولف موظف است نکات قانونی مربوط به بازنشر مطلب شامل اجازه منبع اصل، ذکر نام و مشخصات منبع و… را به طور کامل رعایت کند. بدیهی است مالکیت معنوی اثر همچنان متعلق به مولف و یا منبع اصلی بوده و از این بابت هیچ حقی به مولفی که مطلب را در سایت تندیس منتشر کرده تعلق نمی‌گیرد. از طرف دیگر در صورتی که مولفی مطلبی را بدون کسب اجازه منبع و یا مولف اصلی و یا خلاف قوانین حفط حقوق پدیدآورنده آن مطلب در سایت تندیس منتشر کند تمامی مسوولیتهای احتمالی ناشی از این امر فقط متوجه مولفی که مطلب را ارسال کرده خواهد بود.
 • چنانچه در هر مرحله ای از انتشار مطلب، تخلفی در مطلب منتشر شده، مشاهده گردد، سایت تندیس حق این را دارد که مطلب تصحیح یا حذف نماید.
 • سایت تندیس در انتخاب مطالب و یا شیوه انتشار آن‌ها آزاد است.
 • در هیچ یک از بخش‌های سایت تندیس امکان انتشار مطالب به طور مستقیم برای مخاطب وجود ندارد و تمام مطالب بارگذاری شده پیش از انتشار عمومی به لحاظ محتوایی و فنی مورد بررسی، تایید یا عدم تایید مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.
 • بخش اعظم مطالب تالیفی که در سایت تندیس قرار گرفته اند به طور اختصاصی و برای اولین بار برای سایت تندیس تهیه شده اند. مولفین این مطالب موظف هستند برای ارائه این مطالب به رسانه های دیگر مورد را با مدیریت سایت تندیس در میان بگذارند و منبع انتشار اصلی این مطلب را که سایت تندیس بوده است در زمان انتشار مطلب در رسانه های دیگر با ذکر مشخصات معرفی و اعلام نمایند.
 • تصمیم‌گیری درباره نظم و ترتیب قرار گیری مطالب در سایت تندیس به لحاظ زمان‌بندی، دسته بندی، ساختار و محل نشر و … به عهده مدیریت محتوایی سایت تندیس می‌باشد.
 • همانطور که پیش‌تر گفته شد سایت تندیس، رسانه تخصصی هنرهای تجسمی می‌باشد و از انتشار مطالب غیر تخصصی این حوزه مگر در موارد خاص معذور است.
 • چنانچه مطالب ارسالی شامل تبلیغات مستقیم و یا غیرمستقیم برای اهداف تجاری و یا غیر تجاری محصولات، افراد، شرکت‌ها، سازمان‌ها و یا موسسات داخلی و یا خارجی باشند در بخش محتوایی سایت منتشر نخواهد شد و بنا به صلاحدید مدیر سایت مطلب یا حذف شده و یا در بخش تبلیغات سایت تندیس با در نظر گرفتن شرایط آن بخش منتشر خواهد شد.
۶ . نظرات (دیدگاه مخاطبان)
 • دیدگاه ها و نظراتی که مخاطبین در زیر مطالب سایت تندیس درج می کنند، همگی پیش از انتشار عمومی توسط مدیر محتوای سایت بررسی و پس از تایید منتشر می‌گردند. بدیهی‌است نظراتی که حاوی مطالب نامربوط با محتوای سایت و مغایر با شئونات اخلاقی و قوانین مکتوب یا عرفی جمهوری اسلامی ایران باشند حذف خواهند شد و چنانچه چنین مواردی از طرف یک مخاطب تکرار شوند دسترسی حساب کاربری مربوطه به سایت تندیس محدود و یا قطع خواهد شد.
دست اندرکاران این مجموعه:
 • مدیریت سایت: جاوید رمضانی
 • مدیر بازرگانی: مونا شهریاری
 • مدیر داخلی: زینب ثقفی
 • تولید محتوا: مریم روشن فکر -زینب ثقفی – سحر افتخار زاده- مهسا کریمی- سارا حسینی- امیر کوشامنش- علی یحیایی- سارا بافتی زاده- محدثه شادمهر- نیلوفر تقی پور
 • مترجمان: بهراد شریفی- مریم روشن‌فکر- یاسمن نوذری- زهرا قیاسی- مژده اتراک
 • وب ادمین: داود ارسونی

۲ نظرات

 1. سعید حمیدزاده

  سلام.واقعا عالی است.از تلاش و زحمات شما ممنونم.امیدوارم همیشه موفق باشید.

 2. بسیار عالی … امید که روز به روز با نشاط تر ، پر محتوا تر و رو به پیروزی باشید.
  ممنون از تولید بستر هنری در این دوران قحطی که باعث زنده ماندن ، تلطیف روح و رهایی ذهن برای آدمی خواهد بود.
  شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.