خبر – وب سایت هنرهای تجسمی تندیس http://tandismag.com مجله خبری و پژوهشی هنر تجسمی Visual Art Biweekly Magazine Mon, 25 Sep 2017 12:59:00 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.2 http://tandismag.com/fa/wp-content/uploads/2015/10/cropped-Logo512-32x32.pngخبر – وب سایت هنرهای تجسمی تندیسhttp://tandismag.com 32 32 مسابقه عکاسی بناهای تاریخی ویکی پدیا - مهلت ارسال آثار 15 مهرhttp://tandismag.com/45978/%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%86%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%db%8c.html http://tandismag.com/45978/%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%86%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%db%8c.html#respond Mon, 25 Sep 2017 12:13:11 +0000 http://tandismag.com/?p=45978 مسابقه عکاسی بناهای تاریخی ویکی پدیا مهلت ارسال آثار ۱۵ مهر wiki loves monument امسال ایران برای سومین بار به جمع کشورهای شرکت‌کننده در مسابقهٔ جهانی ویکی دوستدار بناهای تاریخی می‌پیوندد. اگر شما به عکاسی از یادمان‌های تاریخی و فرهنگی ایران علاقمند هستید و می‌خواهید تصویر آن‌ها را از طریق دانش‌نامهٔ ویکی‌پدیا در دسترس دیگران ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
مسابقه عکاسی بناهای تاریخی ویکی پدیا
مهلت ارسال آثار ۱۵ مهر

wiki loves monument

Wikilovesmonuments.

امسال ایران برای سومین بار به جمع کشورهای شرکت‌کننده در مسابقهٔ جهانی ویکی دوستدار بناهای تاریخی می‌پیوندد. اگر شما به عکاسی از یادمان‌های تاریخی و فرهنگی ایران علاقمند هستید و می‌خواهید تصویر آن‌ها را از طریق دانش‌نامهٔ ویکی‌پدیا در دسترس دیگران قرار دهید می‌توانید در این رقابت شرکت کنید.

ویکی دوستدار بناهای تاریخی یک مسابقهٔ عکاسی با موضوع بناهای تاریخی ثبت‌شدهٔ ملی است. اولین دورهٔ این مسابقه در سال ۲۰۱۰ در کشور هلند برگزار شد و به دنبال آن در سال ۲۰۱۱ مسابقه به بسیاری از کشورهای اروپایی گسترش یافت. از سال ۲۰۱۲ این مسابقه در سطح جهانی برگزار می‌شود. هدف از این مسابقه گردهم‌آوردن عموم خواننده‌ها، کاربران ویکی‌پدیا، عکاسان و فرهنگ‌دوستان برای گرفتن عکس از یادمان‌های فرهنگی و بارگذاری آن در  انبار ویکی‌ برای استفاده در ویکی‌پدیا و بالا بردن دانش و آگاهی همگان است.English WLM Italy برای مشاهدهٔ برندگان سال‌های گذشته می‌توانید به نتایج ویکی دوستدار یادمان‌ها ۲۰۱۵ ایران و نتایج ویکی دوستدار بناهای تاریخی ۲۰۱۶ ایران مراجعه کنید. هر سال هیئت داوری محلی هر کشور ده عکس برتر را انتخاب می‌کنند و پس از آن عکس‌های برتر هر کشور در سطح جهانی با هم رقابت می‌کنند تا پانزده عکس برتر در سطح جهانی انتخاب شوند.

مسابقهٔ امسال در بازهٔ زمانی ۱۵ شهریور تا ۱۵ مهر ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.wiki loves monuments 2016 winners 1 638

قوانین شرکت در مسابقه:

رعایت قوانین زیر برای شرکت در رقابت در سطح کشوری و بین‌المللی الزامی است:

  1. همهٔ عکس‌ها را باید خودتان گرفته باشید.
  2. عکس را باید در فاصله زمانی ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ تا ۱۵ مهر ۱۳۹۶ بارگذاری کنید. عکس‌ها می‌توانند در هر زمان،‌ حتی خارج از این بازه‌ی یک‌ماهه، گرفته شده باشند، اما باید دقیقاً در این بازه‌ی زمانی بارگذاری شوند. امکان بارگذاری عکس‌ها برای شرکت در مسابقه در ساعت ۲۳:۵۹:۰۰ روز ۱۵ مهرماه متوقف خواهد شد و این زمان تغییرپذیر نیست.
  3. عکس(های) بارگذاری شده‌ی شما باید روی ویکی‌انبار در دسترس باشد و اجازه استفاده‌ی عمومی از آن توسط شما داده شده باشد.
  4. عکس‌های بارگذاری شده برای مسابقه باید مربوط به یکی از یادمان‌های لیست‌شده برای مسابقه باشند. بیش از ۲۶۰۰۰ یادمان در شهرهای مختلف ایران در نظر گرفته‌ شده‌اند. لطفاً برای پیداکردن فهرست یادمان‌ها در شهر/استان موردنظر خود به فهرست تهیه‌شده در این صفحه مراجعه کنید.
  5. برای شرکت در مسابقه‌ی جهانی، عکس شما باید جزو ده عکس برتر در سطح ملی باشد.Winchester Cathedral south aisle of retro choir 1024x768 توجه کنید که می‌توانید بیش از یک عکس برای شرکت در مسابقه ارسال کنید. برای این‌که واجد شرایط بردن جایزه باشید، باید راهی برای تماس با خودتان در اختیار ما قرار دهید. بهتر است که در تنظیمات‌تان نشانی ایمیل فعالی داشته باشید و گزینه‌ی موافقت با دریافت ایمیل را هم انتخاب کرده باشید.

اگر هیچ راه تماسی در اختیار برگزارکنندگان قرار ندهید یا خودتان هیچ واکنشی نشان ندهید عکس یا عکس‌هایتان در مسابقه باقی می‌مانند ولی مشمول دریافت جایزه نمی‌شوند. در این صورت هیئت برگزارکننده محلی تصمیم می‌گیرند که آیا عکس شما در بین ده عکس برنده قرار بگیرد یا نه.

شریط داوری:

عکس‌های ارسالی از سه نظر مورد داوری قرار می‌گیرند:

  1. تکنیک عکاسی
  2. تازگی نوع نگاه
  3. میزان کاربرد احتمالی آن برای ویکی‌پدیا

۱۰ عکس برنده‌ در سطح جهانی در مسابقه‌ی سال گذشته‌ی میلادی را می‌توانید در اینجا ببینید.57fb4ddd23c2c

جوایز:

تمام عکس‌هایی که در مسابقه شرکت می‌کنند توسط هیئت داوران بررسی شده و ده عکس از بین تمام عکس‌های بارگذاری‌شده به عنوان ده عکس برتر انتخاب می‌شوند. به کاربرانی که این عکس‌ها را بارگذاری کرده‌اند یک لوح تقدیر و تی‌شرت طراحی‌شده برای این مسابقه داده‌خواهدشد. اگر کاربری مایل به فرستادن نشانی پستی خود به تیم برگزارکننده نباشد، لوح تقدیر به صورت الکترونیکی برای کاربر فرستاده خواهد شد. اگر نشانی ایمیل در اختیار تیم برگزارکننده قرارداده نشود، متأسفانه امکان فرستادن جایزه وجود نخواهد داشت.

ده عکس برتری که توسط هیئت داوری محلی انتخاب می‌شوند در آبان‌ماه ۱۳۹۶ و توسط تیم محلی به تیم جهانی فرستاده خواهند شد. تیم جهانی با در نظر گرفتن سه معیار تکنیک عکاسی، تازگی نوع نگاه و میزان کاربرد عکس‌ها برای ویکی‌پدیا، در آذرماه ۱۳۹۶ پانزده عکس برنده در سطح جهان را معرفی خواهد کرد.

تمام برندگان مسابقه در سطح جهانی یک تی‌شرت مسابقه، سنجاق سینه، عکس‌برگردان با لوگوی مسابقه، و لوح دریافت خواهند کرد. به جز این جوایز، ده نفر اول در سطح جهانی جوایز دیگری نیز دریافت خواهند کرد که جزئیات آن‌ها در ذیل آمده است:

نفر اول: دوربین عکاسی کانون به همراه لنز (Canon DSLR EOS 5D Mark IV plus Canon EF 50mm f/1.2L USM lens) به همراه پرینت عکس برنده با امضای آقای پلاسیدو دومینگو، رئیس اروپانوسترا

نفر دوم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۱۵۰۰ یورو

نفر سوم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۱۲۰۰ یورو

نفر چهارم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۱۰۰۰ یورو

نفر پنجم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۸۰۰ یورو

نفر ششم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۵۰۰ یورو

نفر هفتم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۴۰۰ یورو

نفر هشتم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۳۰۰ یورو

نفر نهم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۲۰۰ یورو

نفر دهم: جایزهٔ غیر نقدی تا سقف ۱۰۰ یورو

اطلاعات بیشتر در مورد جوایز جهانی در وب‌سایت مسابقه در سطح جهانی قابل دسترسی هستند.

فراخوان‌های دیگر را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45978/%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d9%86%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%db%8c.html/feed 0
گفت‌وگو با کیومرث کیاست | هویت مساوی است با رنج - گفت‌وگو جاوید رمضانی با کیومرث کیاستhttp://tandismag.com/45919/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%88%d9%85%d8%b1%d8%ab-%da%a9%db%8c%d8%a7%d8%b3%d8%aa.html http://tandismag.com/45919/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%88%d9%85%d8%b1%d8%ab-%da%a9%db%8c%d8%a7%d8%b3%d8%aa.html#respond Mon, 25 Sep 2017 08:04:17 +0000 http://tandismag.com/?p=45919 گفت‌وگو با کیومرث کیاست | هویت مساوی است با رنج گفت‌وگو جاوید رمضانی با کیومرث کیاست تنظیم کننده: دینا صنیعی کیومرث کیاست، هنرمند باسابقه، متفکر و معلمی گرانقدر است که چندی پیش شاهد نمایشگاه او در گالری ساربان بودیم وی از مرزهایی که حاصل ۶۰ سال کوشش و تلاش در عرصه‌ی هنر اجتماعی است عبور ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
گفت‌وگو با کیومرث کیاست | هویت مساوی است با رنج
گفت‌وگو جاوید رمضانی با کیومرث کیاست

تنظیم کننده: دینا صنیعی

کیومرث کیاست، هنرمند باسابقه، متفکر و معلمی گرانقدر است که چندی پیش شاهد نمایشگاه او در گالری ساربان بودیم وی از مرزهایی که حاصل ۶۰ سال کوشش و تلاش در عرصه‌ی هنر اجتماعی است عبور نموده و اوج تفکر و هستی‌شناسی خود را در مواجهه با چیستی زندگی در کمال صداقت در آثارش به نمایش می‌گذارد. کیاست امروز خود را کاریکاتوریست نمی‌داند و آثارش را حاصل تأمل در زندگی انسان معاصر ذکر می‌کند.

kayoumarth kiasat sareban 9 جاوید رمضانی: آیا هنرمند رنج را بازتاب می‌دهد یا التیام را، آنها در تاریخ هنر چه رفتاری داشته‌اند؟
کیومرث کیاست: شما در جایی مثال حافظ را زدید که چرا مغول‌ها را ندید و سعی کرد مردم را امیدوار نگه دارد، خوب من حافظ شناس نیستم، اما باید ببینیم شیراز در آن زمان چه شرایطی داشته و چرا دست نخورده باقی مانده است؛ در حالی که به تبریز و نیشابور حمله کردند. من نمی‌خواهم بگویم مطلقاً جغرافیا بر تفکر تأثیرگذار هست، ولی اثر خود را روی هنرمند خواهد گذاشت. مکتب تبریز شرایط‌ش با هرات فرق داشته. نقاشان درباری در قرن شانزدهم روزمزد بودند و شاه طهماسب شروع به جمع کردن نقاشان کرد. در قرن هفدهم زمانی که اروپاییان به ایران سفر می‌کنند، و فروش کالا و تابلو شروع می‌شود، نقاشی به تبریز می‌آید. اینجاست که تولید نقاشی‌ها به سرعت شروع می‌شود و سپس به فروش می‌رسد.
جاوید رمضانی: نقاشی به عنوان عملی لوکس در دست اعیان بوده؛ حال هنری که در توده‌ی مردم رواج داشته چه بوده است؟
کیومرث کیاست: به نظر من، هنر مردمی ما سفال و مفرق‌های لرستان بوده است. شما دقیقاً آیین‌های مردم را آنجا می‌بینید.kayoumarth kiasat sareban جاوید رمضانی: به نظر من، آنها تزیینی هستند. بهشت در زمین می‌سازند و امید. شما در سفال‌ها و مفرغ‌ها اکسپرسیونی از رنج و بدبختی نمی‌بینید؟
کیومرث کیاست: دوران‌ها فرق می‌کنند. اگر شما در مورد سفال این را می‌گویید، بحث من پیش از تاریخ است؛ دریا اسطوره است. زمین اسطوره است. آگاهی وجود دارد، انسان وقتی به آگاهی مادی رسید رنج کشید و آن آیین‌ها رفتند. دریا اگر کسی را غرق می‌کرد، می‌گفتند خدای دریا او را خورده. این باورها الان مادی شده و مرگ را نابودی می‌دانند.
جاوید رمضانی: شما معتقد هستید که هستی‌شناسی ایرانی که از ابتدا شروع شده، هستی شناسی استوار بر جهان دیگری است و زمانی که این مادیت مطرح می‌شود و این آگاهی را کنار می‌گذارد، رنج شروع می‌شود و امید از بین می‌رود؟
کیومرث کیاست: رنسانس با تمام تحولاتش زندگی را از بین می‌برد؛ علم رشد می‌کند؛ اشکال اینجاست که برضد تفکر خود قیام می‌کنند، به هنر کاری ندارم، این چه تفکر اومانیستی است؛ شما انسان‌ها را تکه پاره می‌کنید. این چه هنری است؟ اینها ضد هنر انجام می‌دهند، یا مارسل دوشان را می‌بینید که همه‌ی هنرها از زیر عبای او درآمده است. اینهاست که هنر را بوجود آورده.kayoumarth kiasat sareban 20 جاوید رمضانی: یعنی همه‌ی هنر از دستشویی دوشان درآمده؟
کیومرث کیاست: این دقیقاً درست است. فلسفه و تفکر مادی این است؛ آگاهی این مدرنیست انقدر رشد می‌کند که تا بی‌نهایت پیش می‌رود.
جاوید رمضانی: به‌طور انضمامی برگردیم به رفتاری که هنرمند امروز می‌تواند داشته باشد.
کیومرث کیاست: ببینید، بیایید روند هنر غرب را پیگیری کنیم، مثلاً اندی وارهول درعین سادگی وضعیت سرمایه داری امریکا و مصرف گرایی را نشان می‌دهد.
جاوید رمضانی: یعنی هنرمند راوی وضعیت جامعه خویش است؟
کیومرث کیاست: ساده‌ترین روایت تاریخ می‌تواند بستر وقایع خود را بیان کند. انتقاد من این است؛ اگر به او سفارش و الگو بدهیم، این دیگر چه هنر و تاریخی خواهد بود، کذب است. مثلاً در قاجار، ما بیاییم و مبتذل‌‌‌ترین هنر را دوباره بازسازی کنیم، یعنی بازگشت به گذشته، پس هنرمند الان می‌خواهد چکار کند؟
جاوید رمضانی: من ناخودآگاه به صورت ریشه‌ای نگاه می‌کنم. در مواجه با یک اثر هنری مثل تابلو شما، تئوری مطرح می‌شود که این خشم و درد در درون من است؛ وقتی این را می‌بینم همدلی می‌کنم. من تصفیه و آرام می‌شوم وحس می‌کنم کسی من را فهمیده.
کیومرث کیاست: وقتی تیرماه گذشته شروع به‌کار کردم، همسرم در قید حیات بود. قصد داشتم همان سبک را ادامه دهم. اگر نگاه کنید آن تابلو اول با بقیه فرق دارد، اگر همسرم زنده بود کارهای جدید من شکل نمی‌گرفت. این کارها به من الهام شد و این را مدیون یک مرگ هستم. من آن زمان آدم دیگری بودم و هیچ وقت نمی‌خواستم کسی از کارم مشمئز شود، ولی شما به تابلوها نگاه کنید حالتان بد نمی‌شود؟ من در آنها تمام تجربیاتم را نشان دادم. انسان من نمی‌خندد، شادی نمی‌کند، میخکوب شده است. موانعی وجود دارد برای شاد بودن. اگر اخبار نمی‌دیدم، اگر سرمایه داری نبود وخیلی اگرهای دیگر. من هنرمندم و حساسیت بالایی دارم. من موقع خرید دارو برای همسرم هزار تا مشکل داشتم. چطور می‌شود انسانها را رنج داد برای لذت جویی بیشتر خود!کوربه نقاش اومانیستی بود؛ تابلو سنگ شکنان وی فوق‌العاده است؛ و اعتراضی که به آن می‌شود این است که این آدم‌ها لایق نقاشی کردن نیستند، پس چه کسی لایق نقاشی است؟ زنان اشراف؟ من نمی‌توانم به دنبال زرق و برق بروم.kiasat 4 جاوید رمضانی: حقیقت این است که این نگاه هنر، مدت‌هاست قدرتمند بوده و هست وخواهد بود، اما نگاه‌های متفاوتی وجود دارد، به‌طور مثال وقتی به طبیعت رجوع می‌کنیم، در طول تاریخ گفتمان مشخصی به اسم عرفان داریم، حالا ممکن است این دو نظریه در مقابل هم قرار بگیرند. از منظر شخص من، همان عظمتی که در کار سپهری می‌بینم در این کارها وجود دارد، یعنی زیبایی ایستادن در مقابل یک هیبت. وقتی که شما می‌بینید آنها پشت می‌کنند به فرم انسانی و می‌روند به سمت فرم طبیعی و ریشه‌ها با همان درد و سختی هم زندگی می‌کنند، و یا عباس کیارستمی در میان جنگ می‌رود به داستان زیر درختان زیتون، این حرکت، انسانی و تکان دهنده است؛ و در یک کلمه، در محتوا درگیر جنگ می‌شود. در کشور ما شاعرانگی به ما امید می‌دهد و تمدن‌ساز بوده است؛ وقتی می‌گوید پشت هیچستانم، واقعاً هیچستان همین‌جاست.
کیومرث کیاست: ببینید این مسایلی که می‌گویید، عرفان، صوفی‌گری، هستی شناسی‌ها متفاوت است. اگر ما آگاهانه نرویم راه را اشتباه رفته‌ایم. این را کانالیزه نکنیم که هر کسی بی خبر باشد شاد هست.
جاوید رمضانی: بیایید به مسیری نگاه کنیم از سال‌های پنجاه، از زمانی که کتاب محصص آمد و هفت سال بعد کتاب شما. در این سال‌ها شما به عنوان فردی مطرح در مطبوعات فعالیت داشتید. چیزی که من از شما در این کارها دیدم، توجه بیشتر به نقاشی بوده تا آن طنز اجتماعی.
کیومرث کیاست: من دوست ندارم کاریکاتوریست خطاب شوم، بنا به دلایلی تکنیک من الان پیچیده شده است. سن و تجربه من به این رسیده و بعد از این نمی‌دانم چه خواهد شد.kayoumarth kiasat sareban 2 جاوید رمضانی: ما در این حیطه دو جریان را شاهد هستیم. آقای اسدی پور، پرویز شاپور و حسین رمضانی، اینها جریاناتی بودند که ادامه داشتند، ولی خوب شما الان دنباله‌رو دارید. من دیروز نمایشگاه یاشار صلاحی بودم. همین سبک بود، طراحی اجتماعی با نگاه طنز تلخ، وخیلی آدم‌های دیگری هستند که در این وادی کار می‌کنند و این به یک جریان هنر بدل شده که ادامه دارد.
کیومرث کیاست: جنگ دفاع مقدس که تمام شد، این سبک نقاشی خیلی زیر سؤال رفت. در مجله‌ها گفتند بروید دنبال نقاشی خودمان. می‌خواستند با اساطیر، نمادها، و سمبل‌ها احیای سنت کنند، ولی این جریان جدی‌تر شروع شد. یک مدت ترمه، گل و مرغ و خوشنویسی کار کردند، ولی افراط شد. هویت مساوی است با رنج، این قابل احترام است، ولی درد زیادتر شد. شما ببینید در خاورمیانه چه رخ داد، به آتش کشیده شد. هنرمندان تاریخ حساس هستند، نمی‌توانند به سرزمین بی‌خیال باشند، به انسان. موضوعی که وجود دارد، بازخورد زندگی هر هنرمندی در آثارش دیده می‌شود. من اگر دوباره زندگی خود را ورق بزنم و جلو بیایم، تا امروز خیلی کتک خورده‌ام. مثلاً در مدرسه تنبیه می‌شدیم با چوب، با عصبانیت و خشم ما را می‌زدند، به‌طوری که تا سه روز جای آن درد می‌کرد. خلاصه آموزش با تنبیه همراه بود. اولین زندان ما زیرزمین بود. شکنجه‌گاه خانه. بعد بزرگ شدیم، عاشق شدیم، تنبیه شدیم؛ پس من هیچ چیز را با آرامش در زندگی تجربه نکردم.
این نقاشی‌ها حاصل یک سال نیست، بلکه این ته نشست هفتاد سال است. من در چاپخانه پدرم شاگردی می‌کردم، پنج ریال می‌داد نهار بخورم. من آن را جمع می‌کردم و کیهان بچه‌‌‌ها می‌خریدم به امید لوبیای سحرآمیز صبح تا شب کارگاه تمیز می‌کردم، حروفچینی می‌کردم با سرب و یک لامپ شصت واتی. وقتی می‌خواستم بیرون بروم به بهانه‌ی آب برداشتن، چند دقیقه فرار می‌کردم. اینجوری بزرگ شدیم ما وآخرش هم که فاجعه رخ داد. من مرگ زیاد دیدم، ولی مرگ همسرم من را دیوانه کرد. می‌دانید، هیچ چیز من را آرام نمی‌کرد، حتی طبیعت، کوه، هیچ لذتی برای من نداشت. آن موقع با همسرم می‌رفتم. الان چه شادی بکنم، چه شادی را بکشم. من خودم از همسرم نگهداری کردم. مجنون بودم. روزهای اول عاطفه بود، روزهای آخر مجنون شدم. همخونم نبود ولی ما یکی شده بودیم. انسانی بسیار باسواد، مدیر و پاک بود. حیف شد. لحظات با او را از یاد نمی‌برم و اسمش نمی‌میرد. الان نمایشگاه گذاشتم. به یادش می‌خواستم به آدم‌ها درس بدهم. مرگ تمام شدنی نیست. احترام بگذارید. محبت کنید. این بسیار مهم است. من به زندگی سلام کردم. زندگی را انتخاب کردم. در نهایت ما محبت هستیم که بالاتر از عشق است. اگر بود کسی دنبال حرص و آز نبود و ما در پردیس زندگی می‌کردیم.
جاوید رمضانی: شما با صداقت حقیقت و زیبایی زندگی کردید.
کیومرث کیاست: به هر طریق من خواستم شما بدانید که چرا کارم به این شکل شد.
جاوید رمضانی: استاد، مرز کارهای شما به سمت کیفیت والاتری رفته است. به نظر من همپای کلویتس کار می‌کنید. کارها عظیم است؛ این حیطه، طنز و این‌ها نیست. این احساسات فردی است که خیلی قوی عمل کرده.
کیومرث کیاست: ببینید این‌ها نبود، مگر جوان‌هایی که کمکم کردند، کسانی که زمانی شاگرد من بودند، سقراطی، باغبان، نورافشان، خیلی‌ها اگر نبودند اینها به‌وجود نمی‌آمدند. می‌دانستم جایی هست که من نمایشگاه می‌گذارم و کسانی از دوستان که اینها را بردند مطبوعات، مثل من خیلی‌ها هستند که باید پیدا و پرورش داده شوند. استعداد زیاد است؛ ولی باید کشف شود، و شناخته شود. من خیلی سختی کشیدم. از گالری‌ها من را بیرون کردند. اروپا رفتم، بیرون کردند. گفتم کتاب دارم. در همان تهران گالری‌ها من را بازی دادند. آن زمان اگر امکانات بود، می‌آمدم و در محیط شناخته می‌شدم. ارتباطات خیلی پیچیده است.kayoumarth kiasat sareban 7 جاوید رمضانی: خوب شما شخصیت شفافی دارید. تبریز نمایشگاه گذاشتید. قندریز نمایشگاه گذاشتید، برخی از آثاری که اینجاست یونیک است، در تاریخ باقی می‌ماند. این‌ها سال‌ها اسم شما را پایدار نگه می‌دارند و جنس هنر فاخر خود را نشان می‌دهد، آنچه از احساسات پاک و قدرتمند نشأت گرفته، این فخر هنر شماست.
کیومرث کیاست: خیلی خوب شد که شما را شناختم. شما با صداقت با من ارتباط برقرار کردید. در گذشته کسی آمده بودکه اصلاً من و پیشینه‌ام را نمی‌شناخت و با من برخورد تندی کرد، من حرفی نزدم. ولی تاریخ همه چیز را مشخص می‌کند. معروفیت مهم نیست، ولی کسی که فرزندی نابغه دارد دیگر تواضع مفهومی ندارد. زندگی می‌کند برای خودش و تا موقعی که من امضا نکرده‌ام، همچنان در بطن من هست، ولی وقتی بیرون رفت برای خودش زندگی دارد. اثر هنری این‌گونه است.

نقد نمایشگاه کیومرث کیاست به قلم جاوید رمضانی را اینجا بخوانید:

kayoumarth kiasat sareban 7

کیومرث کیاست | نقدی بر نمایشگاه روایت جنون در گالری ساربان

کیومرث کیاست | نقدی بر نمایشگاه روایت جنون در گالری ساربان من زندگی را انتخاب نمودم سایت تندیس به قلم جاوید رمضانی مرگ هستی را بر انسان مکشوف می‌کند. در سرشت سوگناک زندگی، انسان در جستجوی امید می‌زید، ابدیت چهره‌ای رازآلود و جاودانه دارد. انسان از نیستی گریزان است و جاودانگی دغدغه‌ی این موجود فانی …

۰ comments

گفت‌وگو دیگر را در لینک زیر بخوانید:

14 gallery masoud nader

مسعود نادر کیوریتور و مدیر هنری در گفتگو با تندیس

گفتگوی مسعود نادر کیوریتور و مدیر هنری خانه نگار  ۱۴ با جاوید رمضانی  تنظیم کننده: روژان سرهنگی مسعود نادر کیوریتور و مدیر هنری به مدت ۳۰ سال است که در حیطه هنری مشغول به فعالیت است و تخصص اصلی وی روی آثار هنر اسلامی است. نادر از سال ۲۰۰۰ تلاش‌های موثری در زمینه‌ی فروش آثار …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45919/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%88%d9%85%d8%b1%d8%ab-%da%a9%db%8c%d8%a7%d8%b3%d8%aa.html/feed 0
فراخوان گرافیک البرز در دو بخش آزاد و دانشجویی - مهلت ارسال تا 10 آبان ماه 96http://tandismag.com/45867/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%b1%d8%b2-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c.html http://tandismag.com/45867/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%b1%d8%b2-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c.html#respond Sun, 24 Sep 2017 10:55:49 +0000 http://tandismag.com/?p=45867 فراخوان گرافیک البرز در دو بخش آزاد و دانشجویی چهارمین سالانه گرافیک البرز، با هدف مرور بر آثار تولید شده ی طراحان گرافیک البرزی، طی سال ۹۵ تا ۹۶، توسط خانه گرافیک البرز و با همراهی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز، برگزار می شود. بخش های فراخوان: آزاد دانشجویی شاخه ها: ۱٫ نشانه ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
فراخوان گرافیک البرز در دو بخش آزاد و دانشجویی

چهارمین سالانه گرافیک البرز، با هدف مرور بر آثار تولید شده ی طراحان گرافیک البرزی، طی سال ۹۵ تا ۹۶، توسط خانه گرافیک البرز و با همراهی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز، برگزار می شود.

graphic call
طراح پوستر: مهدی حسینی

بخش های فراخوان:

آزاد
دانشجویی

شاخه ها:

۱٫ نشانه
۲٫ جلد ( کتـاب ، نشـریـات )
۳٫ پوستر
۴ . اینفوگرافیک
۵ . بسته بندی
۶ . صفحات وب/ موبایل اپلیکیشن
۷٫ موشن گرافیکس

مشخصات و مقررات:

. برای شرکت کنندگان در نمایشگاه شرط سکونت یا اهلیت استان البرز ضروری می باشد.
تبصره: در بخش دانشجویی، دانشجویانی که واجد شرط سکونت یا اهلیت نیستند ولی در یکی از دانشگاه های استان مشغول تحصیل می باشند می توانند شرکت نمایند.
. آثار می بایست در قالب فایل های دیجیتالی طبق مشخصات اعلام شده، به نشانی ایمیل زیر ارسال شوند: alborzgraphichome@yahoo.com
. نام فایل باید نام طراح، شاخه، شماره اثر و به صورت مقابل باشد maneli.rezvani.poster.1.jpg
در صورت ناقص بودن فایل ها ، آثار به مسابقه راه پیدا نخواهند کرد.
. تکنیک های گوناگون چاپ مانند: دیجیتال ، سیلک اسکرین ، افست و … پذیرفته می شود، اما در نهایت باید آثار در قالب فایل دیجیتال ارسال گردند.
. محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.
. آثار ارسالی می بایست در فاصله ی مهر ماه ۹۵ تا مهر ماه ۹۶ طراحی شده باشند.
. دبیرخانه دوسالانه، فرستنده ی اثر را صاحب آن می داند و در صورت اثبات خلاف آن، کلیه ی مسئولیت های قانونی متوجه ارسال کننده است .
. به طراحانی که آثارشان در نمایشگاه راه می یابد ، گواهی شرکت در نمایشگاه اهدا می شود .
. در صورت فراهم شدن شرایط، کتاب آثار نمایشگاه منتشر می گردد.
. تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده بر عهده شورای طرح و برنامه و دبیر نمایشگاه خواهد بود .

نحوه تنظیم آثار برای ارسال:

۱٫ نشانه و نشانه نوشته : ۲۰x20 cm / RGB/ Jpg,pdf/ 300 dpi
۲٫ جلد: سایز اصلی/ RGB/ Jpg,pdf/ 300 dpi
۳ . پوستر و اینفوگرافیک : ۱۰۰x70 cm/RGB /,Pdf Jpg/ 150 dpi
۴ . بسته بندی : A3/ RGB/ Jpg , pdf/ 300 dpi
۵٫ صفحات وب/ اپلیکیشن موبایل/ مولتی مدیا : A4/ RGB/ Jpg , pdf/ 300 dpi
۶ . موشن گرافیکس: Avi,Mpeg4

دبیر سالانه:
مهدی حسینی

هیأت انتخاب:
متعاقباً اعلام خواهد شد

مهلت ارسال آثار:
۱۰ آبان ۹۶

نشانی: کرج ، میدان نبوت ، به سمت بلوار مطهری ، خیابان میلاد ۴ ، حوزه هنری استان البرز
تلفن : ۳۴۴۷۳۰۱۱ داخلی

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45867/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%b1%d8%b2-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c.html/feed 0
مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال - فضای این موزه فقط برای ۱۰ سال ظرفیت داردhttp://tandismag.com/45808/%d9%85%d8%b1%d9%85%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%87-%da%af%d8%af%d8%a7%d8%b1.html http://tandismag.com/45808/%d9%85%d8%b1%d9%85%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%87-%da%af%d8%af%d8%a7%d8%b1.html#respond Sun, 24 Sep 2017 08:15:05 +0000 http://tandismag.com/?p=45808 مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال سایت تندیس به نقل از ایسنا: مدیرکل موزه ملی ایران، با یادآوری صحبت آندره گدار، طراح موزه ملی که فضای این موزه فقط برای ۱۰ سال ظرفیت دارد، اعلام کرد: طرح مرمت و ساماندهی موزه ایرانِ باستان تا پایان ۸۰ سالگی این موزه تهیه می‌شود. ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال

سایت تندیس به نقل از ایسنا: مدیرکل موزه ملی ایران، با یادآوری صحبت آندره گدار، طراح موزه ملی که فضای این موزه فقط برای ۱۰ سال ظرفیت دارد، اعلام کرد: طرح مرمت و ساماندهی موزه ایرانِ باستان تا پایان ۸۰ سالگی این موزه تهیه می‌شود.

national museume

به گزارش ایسنا، جبرئیل نوکنده که صبح روز شنبه (اول مهرماه) در نشست خبری ستاد ۸۰ سالگی کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران در کتابخانه موزه ملی ملک صحبت می‌کرد، گفت: آندره گدار، طراح موزه ملی ایران، پس از طراحی که در زمان ساخت موزه برای این موزه تهیه کرد، گفته بود این موزه فقط تا ۱۰ سال بعد، با توجه به کاوش‌ها و یافته‌های زیادی که از سایت‌های باستانی به دست می‌آید، جوابگوست.

او افزود: به همین دلیل در ۸۰ سالگی موزه ملی ایران برنامه ریزی کردیم تا طرح بازسازی موزه ایران باستان به پایان برسد که امیدواریم تهیه طرح آن تا پایان سال انجام و از اواخر امسال بتوانیم عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا باید طرح محتوایی بازنگری شود که امیدواریم این کار نیز به زودی انجام و موزه ایران باستان در وضعیت موجود استمرار یابد.

جواب به درخواست آندره گدار بعد از ۸۰ سال

نوکنده با بیان این‌که بازسازی موزه ایران باستان که تا پایان امسال انجام می‌شود بر اساس طرحی است که آندره گدار، پایه‌گذار و معمار این موزه برای بازسازی در دهه‌های قبل در نظر گرفته بود که با نظر کارشناسان کامل‌تر شد، افزود: این طرح که عملیات اجرایی آن از اواخر امسال آغاز می‌شود، تامین کننده انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است که امروز در قالب یک طرح کارشناسی درآمده است.

وی ادامه داد: موضوع بازسازی موزه ایران باستان به عنوان قدیمی‌ترین موزه ایرانی، در دهه ۵۰ و سپس در دهه ۸۰ به طور جدی مطرح شد، اما این اتفاق امسال به سرانجام رسید که بر این اساس کارشناسان ایتالیایی قرار است در این زمینه به کمک ما بیایند.

مدیر کل موزه ملی اظهار کرد: در موزه ایران باستان، سه میلیون اثر تاریخی نگهداری می‌شود که ۳۰۰ هزار اثر قابلیت نمایش دارند، اما فقط چهار هزار اثر آن به نمایش گذاشته شده‌اند. این مجموعه‌ی‌ غنی به توسعه فضای فیزیکی نیاز دارد و در جلسات متعددی، رایزنی و توافقات ضمنی انجام شده تا ساختمان وزارت خارجه و میدان مشق به فضای موزه ملی الحاق شود، اما تاکنون این امر میسر نشده است.

او با بیان این‌که امیدوارم در برنامه ششم توسعه با نظر مساعد دولت دوازدهم، الحاق میدان مشق و ساختمان وزارت خارجه به موزه ملی انجام شود، افزود: یکی از وظایف موزه ملی ایران ملاقات با دیگر موزه‌هاست و همکاری موزه ایران باستان و موزه ملک در راستای گفتمان سازی بین موزه‌ها می تواند به یک الگو و تجربه موفق برای همکاری دیگر موزه‌ها تبدیل شود.

ملاقاتی جدی بعد از ۸۰ سال برای دو موزه

وی در ادامه برگزاری این برنامه مشترک را ملاقاتی جدی برای دو همسایه که از ۸۰ سال پیش با یکدیگر همسایه‌اند دانست و گفت:‌ این دو موزه پس از این همه سال با یکدیگر ملاقات جدی دارند تا بتوانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

نوکنده اضافه کرد: موزه ملی ایران موظف است با موزه‌های دیگر ملاقات کند و تجربه‌های جدی و جدیدی را به دست آورد تا بتواند گفتمان بین موزه‌ای را عملی کند. امیدوارم هر دو موزه یک تجربه خوب در این زمینه ایجاد کرد.

وی درباره برنامه‌های جداگانه موزه ملی ملک نیز اظهار کرد: انتشار کتاب راهنمای فارسی و انگلیسی موزه و برگزاری چندین نمایشگاه بین‌المللی به صورت مشترک با کشورهای ارمنستان و کره‌جنوبی تا پایان سال از مهمترین اقدامات کوزه ملی ایران به صورت مستقل از کتابخانه و موزه ملی ملک است.

نمایشگاهی مشترک با موزه مقدم

مدیر کل موزه ملی ایران همچنین از برگزاری یک کار مشترک با موزه مقدم خبر داد و گفت: با توجه به اینکه محسن مقدم موسس موزه مقدم بیشترین کاوش‌های باستان‌شناسی خود را در گیلان انجام داده و آثار به دست آمده از نتیجه کاوش‌ها، در موزه ملی ایران است، قرار است ان به زودی در قالب یک نمایشگاه مشترک برپا شود.

به گفته وی، برگزاری برنامه‌های ۸۰ سالگی موزه ملی ایران به استان‌های مختلف کشور ابلاغ شده و تاکنون کرمانشاه و گیلان پیشنهاداتی را برای برگزاری این مناسبت داشته‌اند که طرح‌های محتوایی آن‌ها در حال حاضر درد ست بررسی است.

مدیریت هیات امنایی برای موزه ملی ایران شاید در برنامه ششم توسعه

نوکنده همچنین درباره علت اجرایی نشدن مدیریت این موزه در قالب هیأت امنایی اظهار کرد: همه امیدواریم در برنامه ششم این اتفاق رخ دهد. شاید موزه‌ها به سمت هیات امنایی رفته و مخاطب محور شوند و شاید بتوانیم از کمک‌های مالی آن‌ها استفاده کنیم.

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45808/%d9%85%d8%b1%d9%85%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86%d8%af%d8%b1%d9%87-%da%af%d8%af%d8%a7%d8%b1.html/feed 0
فراخوان عکس تهران با برگزاری نمایشگاه گروهی | گالری شلمان - مهلت ارسال آثار تا 30 مهرhttp://tandismag.com/45801/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86.html http://tandismag.com/45801/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86.html#respond Sun, 24 Sep 2017 06:43:44 +0000 http://tandismag.com/?p=45801 فراخوان عکس تهران با برگزاری نمایشگاه گروهی | گالری شلمان فراخوان نمایشگاه گروهی عکس “تهران” گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان است و به منظور شناسایی استعدادهای جوان عکاسی، فراهم ساختن بستری برای ورود هنرمندان جوان به دنیای حرفه ای و تعامل با سایر هنرمندان هم رشته و کشف ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
فراخوان عکس تهران با برگزاری نمایشگاه گروهی | گالری شلمان

فراخوان نمایشگاه گروهی عکس “تهران”
گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان است و به منظور شناسایی استعدادهای جوان عکاسی، فراهم ساختن بستری برای ورود هنرمندان جوان به دنیای حرفه ای و تعامل با سایر هنرمندان هم رشته و کشف نگاه های نو و خلاقانه در این حوزه نخستین فراخوان نمایشگاه عکس “تهــران” را منتشر کرد.
هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه ارائه دریافتها و تعاریف فردی هنرمندان از شهر تهـران است. بنابراین هنرمندان می توانند تهران را در قالب تصاویر خود تعریف نمایند و این شهر را از زوایای مختلف به نمایش بگذارند. به همین جهت از تمامی علاقه مندان برای شرکت در این رویداد هنری دعوت به عمل می آید.

tehran photo
• مقـررات:
١- شرکت در نمایشگاه برای تمام هنرمندان آزاد است.
٢- ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست. بنابراین مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین کپی رایت عکس ها بر عهده ارسال کننده اثر می باشد.
٣- عکس ها می توانند به صورت مستند، خلاقانه و فاین آرت ارائه شوند، بنابراین اصلاح عکسهای بخش خلاقانه و فاین آرت در راستای ایده و اهداف هنرمند آزاد می باشد.
۴- هر عکاس می تواند سه عکس ارسال نماید که از میان آنها عکس نهایی توسط هیات داوران انتخاب می‌شود. همچنین در صورت تمایل عکاس برای ارائه بیش از یک عکس، به تعداد هر عکس بایستی هزینه شرکت در نمایشگاه را پرداخت نماید و نیز هنرمند تقاضای خود را هنگام ارسال آثار اعلام نماید.
۵- عکسها می بایست به این صورت نامگذاری و ارسال شوند: نام، نام خانوادگی و شماره عکس. به عنوان مثال: AliAhmadi1
۶- هر هنرمند به همراه عکسهای ارسالی، یک فایل word شامل مشخصات صاحب اثر (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل، رزومه هنری) را به همراه آثار ضمیمه نماید. همچنین عکس ها باید دارای عنوان باشند.
٧- عکس ها در سایز ۵٠×٧٠ چاپ و بر روی شاسی به نمایش در می آیند.
٨- عکاسان باید آثار خود را به صورت دیجیتال و با رزولوشن ٣٠٠ دی پی آی با فرمت و کیفیت مناسب برای چاپ به ایمیل گالری ارسال نمایند. گالری شَلمـان از داوری عکسهایی که قابلیت چاپ در ابعاد ذکر شده را با کیفیت مناسب نداشته باشند، معذور است.
٩- روی عکس ها هیچ گونه لوگو یا نوشته ای نباشد.
١٠- به آثاری که موارد فوق را رعایت نکرده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
١١- هر هنرمند می بایست عکس ها را به آدرس ایمیل info@shalmanartgallery.com ارسال نموده و در عنوان ایمیل حتماً عبارت “فراخوان نمایشگاه عکس تهــران” ذکر شود.
١٢- پس از انتخاب عکس ها توسط هئیت داوران و بازبینی، نتیجه نهایی به هنرمند اطلاع داده می شود.
١٣- از آنجایی که نمایشگاه عکس تهـران فاقد هرگونه حامی مالی می باشد، تمامی هزینه های نمایشگاه توسط هنرمندان راه یافته به نمایشگاه و گالری شَلمـان تامین می شود.
١۴- هزینه شرکت در نمایشگاه بابت هر عکس ١٢۵،٠٠٠ تومان است که شامل چاپ عکس و هزینه های جانبی نمایشگاه است.
١۵- به راه یافتگان به نمایشگاه گواهی شرکت اعطا می گردد.
١۶- حضور هنرمند در نمایشگاه الزامی نبوده و کسانی ‌که به هر علتی امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، تنها با ارسال آثارشان می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند. گواهی شرکت در نمایشگاه این ‌‌دسته از هنرمندان در روز اختتامیه نمایشگاه همراه با اثر به نماینده ایشان تحویل داده خواهد شد.
١٧- در پایان نمایشگاه عکسها به صاحبان اثر تحویل داده می شوند.

• گاهشمـار:
مهلت ارسال آثار: تا ساعت ٢۴ روز یکشنبه ٣٠ مهرماه ١٣٩۶
داوری آثار و اطلاع رسانی: آبان ماه ١٣٩۶
برگزاری نمایشگاه: آذرماه ١٣٩۶

• دبیرخانه نمایشگاه:
گالری شَلمـان: تهران، خیابان میرداماد، رودبارغربی، کوچه کاووسی، پلاک ٢٧
تلفن: ٢٢٢٢١٩۴۴، ٢٢٢٧١۶٩٣
وب سایت: www.shalmanartgallery.com
ایمیل: info@shalmanartgallery.com

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45801/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%b4%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86.html/feed 0
پیمان هوشمندزاده با نمایشگاه عکس خشک - گشایش 14 مهرhttp://tandismag.com/45757/%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%ae%d8%b4%da%a9.html http://tandismag.com/45757/%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%ae%d8%b4%da%a9.html#respond Sat, 23 Sep 2017 14:37:20 +0000 http://tandismag.com/?p=45757 نمایشگاه عکس پیمان هوشمندزاده در گالری ای جی Ag گشایش نمایشگاه عکس با عنوان خشک! گالری Ag هنرمند: پیمان هوشمندزاده عنوان: خشک! گشایش: جمعه ۱۴ مهر اختتامیه: جمعه ۵ آبان ساعات بازدید: ۱۲:۰۰  تا۲۰:۰۰ پنج شنبه‌ها و جمعه‌ها:۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰ آدرس گالری: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، شماره ۳ تلفن: ۱۷۴۸ ۲۶۸۵ ۰۲۱ خبرهای ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
نمایشگاه عکس پیمان هوشمندزاده در گالری ای جی Ag
گشایش نمایشگاه عکس با عنوان خشک!

گالری Ag

هنرمند: پیمان هوشمندزاده

عنوان: خشک!

گشایش: جمعه ۱۴ مهر

اختتامیه: جمعه ۵ آبان

ساعات بازدید: ۱۲:۰۰  تا۲۰:۰۰

پنج شنبه‌ها و جمعه‌ها:۱۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰

آدرس گالری: خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک وی، خیابان پسیان، شماره ۳

تلفن: ۱۷۴۸ ۲۶۸۵ ۰۲۱PEYMAN HOOSHMANDZADEH 01

خبرهای گالری های جاری را در لینک زیر مشاهده کنید:

PR.05

رونمایی نگاتیو‌های شیشه‌ای باقی مانده از پناهجویان لهستانی در ایران

رونمایی نگاتیو‌های شیشه‌ای باقی مانده از پناهجویان لهستانی در ایران این رونمایی در کاخ سعدآباد و موزه هنرهای معاصر اصفهان در ۱۴ مهر خواهد بود موسسه آدام میشکویچ با حمایت افتخاری وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان و با مشارکت مجموعه‌ فرهنگی کاخ سعدآباد و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان با رونمایی از مجموعه‌ای منحصر‌به‌فرد از …

۰ comments
hadish center 10

پیوند میمون هنر و تجارت

پیوند میمون هنر و تجارت نگاهی به گشایش مجموعه نمایشگاهی سرفیس Surface در ساختمان تجاری هدیش سایت تندیس به قلم سحر افتخارزاده گالری ایرانشهر با همکاری گروه طراحی هدیش مکان جدیدی را در ساختمانی تجاری با همین نام به فعالیت هنری-اقتصادی خود اختصاص داده و به نوعی ویترین جدیدی برای ارائه هنر پیشنهاد کرده است. …

۰ comments

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45757/%d9%be%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%87%d9%88%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%af%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%ae%d8%b4%da%a9.html/feed 0
گفت‌وگو با امیر علی قاسمی | کیوریتور هنرمند نیست - پرونده جایگاه کیوریتیال در ایران کجاست | مصاحبه شماره دوhttp://tandismag.com/45737/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%b1.html http://tandismag.com/45737/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%b1.html#respond Sat, 23 Sep 2017 12:58:06 +0000 http://tandismag.com/?p=45737 گفت‌وگو با امیر علی قاسمی | کیوریتور هنرمند نیست پرونده جایگاه کیوریتیال در ایران کجاست | مصاحبه شماره دو سایت تندیس مصاحبه کننده پگاه بهروزفر  پرونده کیوریتیال در ایران مجموعه مصاحبه‌هایی است که می‌تواند شاهدی بر دانش کیوریتوریال و کیوریتینگ در ایران باشد و به گونه‌ای طرح‌ریزی شده‌اند تا تعاریف و دیدگاه‌های موجود از یک کیوریتور، ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
گفت‌وگو با امیر علی قاسمی | کیوریتور هنرمند نیست
پرونده جایگاه کیوریتیال در ایران کجاست | مصاحبه شماره دو

سایت تندیس مصاحبه کننده پگاه بهروزفر

 پرونده کیوریتیال در ایران مجموعه مصاحبه‌هایی است که می‌تواند شاهدی بر دانش کیوریتوریال و کیوریتینگ در ایران باشد و به گونه‌ای طرح‌ریزی شده‌اند تا تعاریف و دیدگاه‌های موجود از یک کیوریتور، نحوه‌ی کار آنها، جایگاه این دانش در ایران و تجربیات مربوط به آن و غیره را جمع بندی کرده و آنها را ارائه دهد.

امیرعلی قاسمی، کیوریتور مستقل، هنرمند نیومدیا و طراح گرافیک است. وی مدرک کارشناسی طراحی گرافیک از دانشگاه آزاد تهران دارد و مشغول به ادامه تحصیلات تکمیلی در انسیتو هنر در بافتار دانشگاه هنر برلین می‌باشد.
طی سال‌های اخیر جوایز متعددی در ایران، تایوان، ژاپن و چین به پوسترهای او تعلق گرفته است.
قاسمی موسس فضای تجربی و مستقل پارکینگالری است و مدیریت و سرپرستی نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی را برای پروژه‌های پارکینگالری و دبیری هفت دوره ازجشنواره‌های ویدئو و پرفورمنس و صدا “صدای محدود” را از سال ۸۶ به عهده داشته است. امتداد پروژه‌های کیوریتوری قاسمی برای موسسات، فضاهای تجربی و دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف به همکاری‌هایی در آلمان، هلند، بلژیک، صربستان، بریتانیا، مصر، ترکیه، ایالات متحده، فرانسه، چین، برزیل، هند و کانادا  انجامیده است.
“ایران و شرکا” از پروژه‌های نمایشگاهی –تحقیقاتی  قاسمی است که به آرشیوی از نحوه نمود و نمایش هنر ایران فراتر از مرزها می‌پردازد.
او همچنین از اعضای موسس جامعه نیومدیا است و علاوه بر کیوریتوری، به نوشتن و ترجمه در زمینه هنر معاصر ایران برای مجلات مختلف مشغول است.

curater

پگاه بهروزفر: آقای قاسمی تعریف کیوریتوریال از دید شما چیست؟
امیرعلی قاسمی: شاید توضیح برعکس راه مناسب‌تری باشد، اینکه توضیح بدهیم چه کسانی کیوریتور نیستند.
از دهه ۹۰ که فعالیت کیوریتورها برجسته شد، عرصه و زمینه‌ای جدیدی برای این حوزه‌ی کاری به وجود آمد، قبل از آن کیوریتوری در حوزه‌ی متعارف خودش تنها شامل مسولیت‌های موزه‌داری بود که کارهای اداری و فرهنگی و هنری و نمایشگاه‌های موزه را شامل می‌شد.
روشنفکری‌ای متمایل به تفکر چپ در ایران وجود داشته در شکل تاریخی‌اش با بازار و گردش مالی در هنر مساله دارد، و آن را مذموم می‌شمرد. این امر باعث شده گروهی تحت یک عنوان فاخرتر با نام کیوریتور، که به نسبت به دلال هنری یا واسطه و … از موقعیت عرفاً بالاتری برخوردار است فعالیت کنند و در واقع به سرهم کردن نمایشگاه بپردازند، که این در ذات خود فعالیت کیوریتنگ نیست بلکه به صورت‌ آن تبلیغ می‌شود تا موقعیت اجتماعی آن را تصاحب کند، در حالی‌که در یک سیستم مبتنی بر سرمایه (که ایران این سال‌ها ابداً از آن دور نیست) تمامی این خدمات برای یک صحنه‌ی هنری پویا لازم بوده و آن را به گردش در می‌آورند.
می‌توان گفت کیوریتور به نمایندگی از یک فضا یا نهاد یا مستقلاً، میزبان هنرمندان و مخاطبانی خواهد بود و دیالوگ بین این اقشار می‌تواند مفهوم جدیدی را ایجاد کند. مساله‌ی بعدی مساله‌ی فوریت و چرایی قضیه است که بیشتر اوقات در صحنه هنری ایران، سروکار با ساز و کار اقتصادی دارد، یعنی غرض فروش یا معرفی هنرمندان جدید و یادآوری هنرمندان قدیمی است. گاهی هم این مولف، به عنوان کیوریتور، کنش اجتماعی و سیاسی دارد و در واقع این مواجه، یک اتفاق تاثیرگذار است؛ و الا خارج از این حیطه (حیطه‌ی اجتماعی – سیاسی) این هم شغلی است مانند تمامی شغل‌ها.
کیوریتور یک مؤلف است که باید دغدغه داشته باشد: کمک‌، آموزش‌، تاریخ نگاری و هر دغدغه‌ای موضوعیت دارد‌.
تحقیقات آماری و آرشیو ابزار کار یک کیوریتور هستند و می‌توان گفت واقعیت کار کیوریتور کاری ترویجی و پژوهشی است.
معنای اصلی ریشه این کلمه از مرمت و درمان است. فرانسوی‌ها به آن کمیسر نمایشگاه می‌گویند که نشان از اهمیت نمایشگاه برای آنهاست. در ایران هم ترجمه‌هایی مانند هنربان و هنرگردان و نمایشگاه‌گردان وجود دارند که من را یاد دروازه‌بان و جوجه گردان می‌اندازد، بنابراین من از همان واژه کیوریتور که اشاره به همان درمان دارد‌، استفاده می‌کنم‌.
پگاه بهروزفر: وضعیت کیوریتینگ را در ایران چگونه می‌بینید؟
امیرعلی قاسمی: در ایران ابتدا همه از روی نیاز و غریزه مشغول این کار شدند. الان هم جاهای کمی هستند که کیوریتور استخدام می‌کنند، بنابراین این حوزه در ایران نسبتاً حوزه‌ای مستقل است. در ایران اکثریت مشغول به کار در این حوزه، خودآموخته هستند و گروهی هم هستند که برای کارشان اعتبار آکادمیک گرفته‌اند و مبحث کیوریتینگ در بین این دو در جریان است که شکل گرفته است و کارهای مشترک خوبی هم از این طیف دیده‌ایم.
اینجا ما هنوز در پس لرزه‌های نمایشگاه‌های استعماری ( اشاره به نمایشگاه‌های استعماری پاریس که از اقصی نقاط کره‌ خاکی، آثار، صنایع دستی و اشیای جالبی را برای تماشای مخاطبین اروپایی جمع آوری می‌کردند) مشغول به کار هستیم و به دلیل طرز فکر نمایشگاه محور نهادها و مؤسسات، پروژه‌هایی هم که نیازی نیست بدل به نمایشگاه بشوند، در نهایت به سرنوشت نمایشگاه دچار می‌شوند در حالی‌که این تنها یکی از خروجی‌های ممکن است.
هر کاری معمولاً هنگام شروع، با هرج و مرج و بهم ریختگی همراه است، در اینجا هم همین اتفاق افتاده است ولی باید به یاد داشته باشیم، همراه داشتن آرتیست‌ها در کنار خود و یا داشتن یک دفترچه تلفن کامل از هنرمندان الزاماً به معنای فعل کیوریتوری نیست.
پگاه بهروزفر: چه منابعی را برای شناخت این دانش معرفی می‌کنید؟
امیرعلی قاسمی: یکی از منابع بازدید از نمایشگاه‌هایی است که از نظر کیوریتینگ (ازمفهوم و مضمون تا ارائه و بسترسازی برای نمایش کارها) قابل توجه باشند.
من خودم به مدت دو سال در دوره‌هایی با مباحث مرتبط در آلمان و هلند شرکت کردم که خب البته هیچ کدام صرفاً آکادمیک نبودند و مطالعه میدانی و کار عملی نیز در آنها بارز بود و کاملاً مربوط به حوزه‌ی کیوریتوریال می‌شد و توسط بنیادها، صندوق‌های حمایتی و موزه‌ها به صورت سیار برگزار می‌شدند.
کتاب‌های مرجع نیز هستند که البته خیلی از آنها ترجمه نشده‌اند (یا به درستی ترجمه نشدند) و می‌توانند کمک کننده باشند و همین‌طور شرکت در نشست‌هایی که برگزار می‌شود، که پارکینگالری و جامعه‌ی نیومدیا نیز برگزارکننده یا ‌زمینه‌ساز تعدادی از آن‌ها بوده‌ است. برای علاقه‌مندان تازه‌ واردتر، دستیاری کیوریتورهای با سابقه نیز می‌تواند کمک بزرگی باشد.
پگاه‌ بهروزفر: آیا یک کیوریتور هنرمند است‌؟
امیرعلی قاسمی‌: هنر نامیدن کار کیوریتور از نظر من کار درستی نیست‌. اگر مقداری سرکشی در کار باشد شباهت‌هایی با یک اثر هنری ممکن است دیده شود ولی در کل به نظر من یک کیوریتور یک هنرمند نیست.
امروزه خیلی از کیوریتورها از پس‌زمینه هنر می‌آیند (بر خلاف گذشته که فعالیت‌شان شامل کار خسته کننده حفاظت اداری و موزه‌داری بوده است‌) ولی کیوریتورهایی را هم می‌توان یافت که از شاخه‌های علوم اجتماعی، علوم سیاسی و ادبیات و تاریخ (و تاریخ هنر) می‌آیند که در کارشان استعدادهای خاصی در زمینه‌های ایده، بافتار، شیوه کاری یا خلاقیت نشان داده‌اند.
البته من خودم به عنوان هنرمند هم سال‌ها فعالیت داشته‌ام ولی هرگز این‌ها را باهم ترکیب نمی‌کنم و ندرتاً در نمایشگاهی که در آن نقش کیوریتوری دارم با اثری از خودم شرکت می‌کنم.
پگاه بهروزفر: منابع درآمد یک کیوریتور به چه شکلی هستند؟
امیرعلی قاسمی: این کار درآمد منظمی ندارد‌، چون به غیر از مواردی نادر، کارفرمای عموماً مشخصی برای آن متصور نمی‌توان شد، و معمولاً به شکل مستقل صورت می‌گیرد. در اینجا کارمندی گالری‌ها و مؤسسات را فاکتور می‌گیریم.
در این ارتباط مستقل گاهی آورده‌ی فرد به عنوان کیوریتور: ایده، تحقیق، تخصص و شبکه‌ی ارتباطی است و طرف دیگر قضیه (نهاد هنری) آورده‌اش فضا‌، امکانات و.. بنابراین ارتباط مالی کارفرما و کارمندی – مقاطعه کاری صورت نمی‌گیرد و بیشتر به مانند یک شراکت‌ است.
گاهی موزه یا بنیاد یا فردی تقاضای کیوریت کردن پروژه‌ای را دارد که در این صورت قرارداد و تعیین دستمزد ثابت لازم است.
در ایران گاهی درصد فروش برای کیوریتور در نظر گرفته می‌شود، که به نظرم نه تنها اشتباه است، بلکه آن را در حد واسطه‌گری تنزل می‌دهد‌.

پگاه بهروزفر: حوزه‌ی کار کیوریتوری را در چه حدی می‌دانید‌؟ یا یک کیوریتور چقدر اجازه دارد در کار هنرمندان دخالت کند؟
امیرعلی قاسمی: کیوریتور یک همکار است، اتفاقی که در صنعت سینما می‌افتد، اینجا در فعالیت کیوریتوریال نباید بیافتد که کار گروهی به نام یک نفر تمام شود. کسانی هستند که چون از نسل قبل هستند و یا سودای شهرت دارند یا سعی دارند تا در نوک هرم قدرت قرار بگیرند خود را به عنوان مولف مطرح می‌کنند و بقیه را به حاشیه می‌کشانند، من با این پروسه مشکل دارم‌. اگر فعالیت اجتماعی و نقش اجتماعی برای کیوریتورها تعریف کنیم، خودخواهانه است که بپذیریم کیوریتور هر کاری که می‌خواهد انجام بدهد. در این رابطه بهترین حالت همکاری یک معادله‌ی بُرد بُرد و دو طرفه است‌.

گفت‌‌و گو قبلی را در لینک زیر مشاهده کنید:

curator

جایگاه کیوریتیال در ایران کجاست | گفت‌وگو با الهام پوریامهر

جایگاه کیوریتیال در ایران کجاست | گفت‌وگو با الهام پوریامهر مصاحبه شماره یک سایت تندیس مصاحبه کننده پگاه بهروزفر  پرونده کیوریتیال در ایران مجموعه مصاحبه‌هایی است که می‌تواند شاهدی بر دانش کیوریتوریال و کیوریتینگ در ایران باشد و به گونه‌ای طرح‌ریزی شده‌اند تا تعاریف و دیدگاه‌های موجود از یک کیوریتور، نحوه‌ی کار آنها، جایگاه این …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45737/%da%af%d9%81%d8%aa%e2%80%8c%d9%88%da%af%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85%db%8c-%da%a9%db%8c%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%88%d8%b1.html/feed 0
دومین گرنت عکاسی علی هویسی در خوزستان - مهلت شرکت در فراخوان گرنت ۳۰ آبانhttp://tandismag.com/45707/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%da%af%d8%b1%d9%86%d8%aa-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%87%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c.html http://tandismag.com/45707/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%da%af%d8%b1%d9%86%d8%aa-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%87%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c.html#respond Sat, 23 Sep 2017 08:55:25 +0000 http://tandismag.com/?p=45707 دومین گرنت عکاسی علی هویسی در خوزستان مهلت شرکت در فراخوان گرنت عکاسی ۳۰ آبان موسسه فرهنگی هنری باغچه با همکاری انجمن سینمای جوانان اهواز و حمایت خانواده هویسی بعد از دو سال از درگذشت عکاس جوان خوزستانی، علی هویسی، دومین دوره گرنت (کمک هزینه) عکاسی با نام این عکاس را برگزار می‌کند. به علت ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
دومین گرنت عکاسی علی هویسی در خوزستان
مهلت شرکت در فراخوان گرنت عکاسی ۳۰ آبان

photography

موسسه فرهنگی هنری باغچه با همکاری انجمن سینمای جوانان اهواز و حمایت خانواده هویسی بعد از دو سال از درگذشت عکاس جوان خوزستانی، علی هویسی، دومین دوره گرنت (کمک هزینه) عکاسی با نام این عکاس را برگزار می‌کند.

به علت درگذشت این عکاس جوان در سن ۲۲ سالگی و به یاد او، طبق سیاست‌های تدوین شده‌ی این گرنت، یک عکاس زیر ۲۳ سال و یک عکاس بدون محدودیت سنی، برای تکمیل پروژه‌ی عکاسی‌شان هر کدام تا سقف یک و نیم میلیون تومان از سوی خانواده هویسی مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت.

آیین نامه‌ی دومین گرنت عکاسی علی هویسی:

– دومین دوره گرنت عکاسی علی هویسی با موضوع آزاد و ویژه عکاسان خوزستان برگزار می‌شود.

– تعریف گرنت در دنیای هنر: کمک هزینه‌ی بلاعوضی است که برای انجام یا تکمیل یک پروژه هنری به هنرمند تعلق می‌گیرد.

– دور دوم گرنت عکاسی علی هویسی در دو بخش برگزار می‌شود:

بخش ۱: تمام عکاسان خوزستانی زیر ٢٣ سال (متولدین سال ١٣٧۳ و یا بعد از آن) می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

بخش ۲: تمام عکاسان خوزستانی (بدون محدودیت سنی) می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

تبصره: هر شرکت کننده فقط در یکی از این دو بخش می‌تواند شرکت کند.

– شرکت کنندگان لازم است در مرحله اول یک پروپوزال (طرح پیشنهادی) برای پروژه خود ارائه دهند.

تعریف پروپوزال: طرح پیشنهادی برای انجام یک پروژه است. این طرح باید به صورت نوشتاری باشد و در آن باید علت انجام پروژه، چگونگی انجام آن، اهداف و در صورت لزوم مفهوم کلی اثر شرح داده شود.

– شرکت کنندگان لازم است طرح خود را حداقل در ۳۰۰ کلمه (در فایل ورد) ارائه دهند.

– ضروری است هر عکاس همراه پروپوزال حداقل ۳ فریم از عکس‌های پروژه (مربوط به پروپوزال) خود را همراه با فایل ورد ارسال نماید.

– هر شرکت کننده فقط با یک پروژه می‌تواند در این رقابت شرکت کند.

– پروژه انتخابی و یا نمونه عکس‌ها می‌توانند مستند یا غیر مستند باشند و محدودیتی برای شاخه عکس‌ها وجود ندارد.

– محدودیتی برای زمان و مکان ثبت عکس‌ها وجود ندارد.

– از درج هرگونه نوشته‌ یا نشانه روی عکس‌ها خودداری شود.

– هر شرکت کننده باید در فایل ورد این اطلاعات را به‌صورت دقیق و کامل بنویسد: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، تحصیلات، شماره تماس، آدرس ایمیل، آدرس محل سکونت، سوابق هنری، عنوان پروژه، متن پروپوزال.

– شرکت کنندگانی که طبق قوانین و شرایط اعلام شده آثار خود را ارسال نکنند از دور رقابت حذف خواهند شد.

– شرکت‌کننده در این رقابت به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده برگزار کننده خارج است.

– هر شرکت کننده باید فایل ورد و پوشه عکس‌ها را روی CD و حداکثر تا تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۶ به دبیرخانه (موسسه فرهنگی هنری باغچه) ارسال نماید و یا به صورت حضوری تحویل دهد. ضروریست نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و عبارت «دومین گرنت عکاسی علی هویسی» روی سی دی نوشته شود.

– ارسال CD پروپوزال و عکس‌ها به دبیرخانه، به منزله قبول کلیه مقررات گرنت است.

– تصمیم‌گیری درباره مسائل پیش‌بینی نشده به عهده ستاد برگزاری گرنت است.

– دو جایزه گرنت (هر کدام یک و نیم میلیون تومان) به برگزیده‌های اول در هر بخش و طی دو مرحله اهدا خواهد شد. بخش اول مبلغ بعد از اعلام نتایج نهایی و بخش دوم آن، بعد از تکمیل مجموعه عکس برگزیده، اهدا خواهد شد و برنده گرنت موظف است، این کمک هزینه را صرف تکمیل پروژه‌ی خود کند.

– ۲ عکاس برگزیده گرنت، باید ظرف مدت ۳ ماه، پروژه خود را تکمیل کنند و طی این مدت در صورت نیاز چند تن از عکاسان حرفه‌ای به عنوان راهنما و مشاور، آنها را در پیشبرد پروژه یاری خواهند کرد.

– مرجع اصلی اطلاع رسانی‌های این گرنت، صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام موسسه فرهنگی هنری باغچه به آدرس@baghcheart می‌باشد. تمامی اطلاع رسانی‌ها، اطلاعیه‌ها و اعلام نتایج گرنت عکاسی علی هویسی از همین طریق منتشر خواهند شد.

نیمه دوم مهر، نشستی برای توجیه و راهنمایی متقاضیان شرکت در این گرنت در موسسه فرهنگی هنری باغچه برگزار خواهد شد که اکیداً توصیه می‌شود علاقمندان به شرکت در این گرنت حتما در این جلسه حضور بهم رسانند تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شرکت یا کسب موفقیت در این گرنت، پاسخ سوالات و شبهات خود را نیز دریافت نمایند.

مبلغ گرنت برای عکاس برگزیده بخش زیر ۲۳ سال: یک و نیم میلیون تومان

مبلغ گرنت برای عکاس برگزیده بخش آزاد: یک و نیم میلیون تومان

برگزار کننده گرنت: موسسه فرهنگی هنری باغچه با همکاری انجمن سینمای جوانان اهواز و حمایت خانواده علی هویسی
دبیر گرنت: مدیار شجاعی فر

هیات داوران: مسعود رضایی، امیرحسین کردونی، مهران همراهی

گاه‌شمار گرنت:

جلسه توجیهی برای شرکت کنندگان: نیمه دوم مهر ۱۳۹۶
آخرین مهلت شرکت در گرنت: ۳۰ آبان ۱۳۹۶
داوری : نیمه اول آذر ۱۳۹۶
آخرین مهلت تکمیل مجموعه عکس های ۲ عکاس برگزیده: نیمه اول اسفند ۱۳۹۶

آدرس دبیرخانه: اهواز، کیانپارس، بین خیابان اسفند و سروش شرقی، مجتمع سارای، بلوکC، طبقه سه، واحد پنج، موسسه فرهنگی هنری باغچـه
تلفن ثابت: ۰۶۱۳۳۳۳۱۶۱۶
تلفن همراه: ۰۹۱۶۴۵۰۰۰۴۵

فراخوان های دیگر را در لینک های زیر دنبال کنید:

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45707/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%af%d9%88%d9%85%db%8c%d9%86-%da%af%d8%b1%d9%86%d8%aa-%d8%b9%da%a9%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d9%87%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c.html/feed 0
Neighbourhood in the shadows of an old neighbour - A brief look at 15th Istanbul Biennialhttp://tandismag.com/45658/a-brief-look-at-15th-istanbul-biennial.html http://tandismag.com/45658/a-brief-look-at-15th-istanbul-biennial.html#respond Thu, 21 Sep 2017 10:46:02 +0000 http://tandismag.com/?p=45658 Neighbourhood in the shadows of an old neighbour A brief look at 15th Istanbul Biennial By: Maryam Roshanfekr Translated to English: Behrad Sharifi Istanbul as Turkey’s most well known city, has been one of Iran’s oldest neighbours, with all the history in between. From 16th of September to 12th of November 2017, Istanbul Bienniel is ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
Neighbourhood in the shadows of an old neighbour
A brief look at 15th Istanbul Biennial

By: Maryam Roshanfekr

Translated to English: Behrad Sharifi

Istanbul as Turkey’s most well known city, has been one of Iran’s oldest neighbours, with all the history in between. From 16th of September to 12th of November 2017, Istanbul Bienniel is being held during 6 cultural and artistic places in Istanbul under the title of ” a good neighbour”

15th Istanbul biennial 1

In this report about Istanbul Biennial, the first section is a prelude to Biennial and next section introduces some of the prominent Biennial artists. Istanbul’s Biennial is one of the cultural activates held by IKSV Culture and Arts Foundations. This is a nonprofit institution, opened in 1973 and has continued its activities to this day. The Foundation organizes various cultural and artistic activities such as music, film, theater and jazz festivals, as well as Design Biennial and Istanbul Biennial, and Turkish Pavilion in Venice Biennial is also presented by this center.

 This year’s Biennial is curated by two international artists Elmgreen and Dragset, and its main center is Istanbul’s Modern Museum with 5 other cultural centers including a school, a historic bath and a museum.

Istanbul Biennial1

In this Biennial, various artists from Turkey, Iraq, Europe and Africa have been participated, whose works have been selected by Elmgreen and Dragset. There is only one work from Iranian artists living in Berlin, Mirak Jamal, in this Biennial.

This Year’s concept is “a good neighbour, and its main motto is: “is the neighbour the same stranger that we do not fear?” and as the works show, the issue of companion and interactions of humans plays a central role in it. However, some of the works directly emphasizes on the issue of Neighbourhood. Some of the works also include human relationships, human relations with nature and their living environment, such as home, town and neighbourhood. Arab artist, Latifa Echakh has created a large fresco on the entrance corridor. The masses of human beings in their struggle for life and scraped colours on the ground points out how the collective demands of human beings are destroyed by governments, wars and destructions. Tittle of this work is “Crowds Fade” and points to gradual loss of humanity in society.

istanbul biennial6

On the other hand, Lebanese artist, Rayyan Tabet, in a huge installation in last hall, has placed house, place of living and nature side by side. He has placed a set of marble and concrete monoliths on the ground and in the corner of the hall placed a mechanical excavator, gathering a lot of trees in that corner.

istanbul biennial4

Mirak Jamal refers to the house and community in poetry sentences that they are places to be lost and found, Jamal says about himself: leaving the house (Iran) and immigrating to Canada made the meaning of the house for him to be fuzzy.

Jamal uses his childhood paintings in a series of works presented at the Istanbul Biennial and draws them on a canvas; a child in his first home, Iran. And then put these paintings behind a wall, which is broken so we can see the paintings.

istanbul biennial1

istanbul biennial2 55x55 istanbul biennial3 55x55 istanbul biennial5 55x55 istanbul biennial6 55x55 istanbul biennial 55x55   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45658/a-brief-look-at-15th-istanbul-biennial.html/feed 0
مجسمه‌های کیت ادمیر دستیار متیو بارنی در گالری پتزل - دنیاگردی مجله تندیس شماره 358 برگردان سجاد عمادیhttp://tandismag.com/45285/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%af%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%af%db%8c-358.html http://tandismag.com/45285/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%af%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%af%db%8c-358.html#respond Thu, 21 Sep 2017 04:45:11 +0000 http://tandismag.com/?p=45285 دنیاگردی مجله تندیس شماره ۳۵۸ برگردان سجاد عمادی   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
مجسمه‌های کیت ادمیر دستیار متیو بارنی در گالری پتزل

دنیاگردی مجله تندیس شماره ۳۵۸ برگردان سجاد عمادی

نمایش مجسمه‌های کیت ادمیر در گالری پتزل1 4

نیویورک، امریکا: گالری پتزل از برپایی نمایشگاه مروری بر مجسمه‌های کیت ادمیر با عنوان «مادر قالب» خبر داده است. در نمایشگاه منتخبی از کارهای ۲۶ سال گذشته‌ی هنرمند نظیر «دختری را ملاقات کردم که بلوز می‌خواند»(۱۹۹۱) و «بواسطه تصویرها»(۲۰۱۷)، ارائه شده‌اند. «مادر قالب» ششمین نمایشگاه انفرادی ادمیر در این گالری است و همزمان با آن مجلدی منتشر شده که جدیدترین چیدمان او با عنوان «تصویرهای ادمیر» را در بر می‌گیرد. عنوان نمایشگاه، اصطلاحی مرتبط با فرآیند قالب‌گیری است. از نظر فیزیکی، «مادر قالب» یک پوسته‌ی سخت است که به صورت سنتی از گچ ساخته می‌شود. این پوسته یک قالب پلاستیکی منعطف را درون خود نگه می‌دارد که کمک می‌کند تصویر منفی شکلش را در فرآیند قالب‌گیری حفظ کند. این پوسته محفظه‌ای پیرامونی برای تغییر شکل ماده از مایع به جامد، و در ترکیب‌بندی از انتزاع تا تقلید طبیعت است.

1a 1 بخش عمده‌ی کار ادمیر در طول سالیان گذشته از طریق قالب‌سازی و قالب‌گیری با طیف متنوعی از مواد صنعتی ساخته شده است؛ گچ، آلومینیوم، اکریلیک دندان‌سازی، پلاستیک، شیشه، رزین، پلی‌اورتان و بازالت. ادمیر مواد غیر سنتی را به خدمت گرفته است که آگاهانه برای دست‌یابی به واقع‌نمایی در هر مجسمه مزاحمت ایجاد می‌کنند. هنرمند در طول فعالیتش روایات شخصی‌ را به شکل سوژه‌های جهانشمولی درآورده است که در ضمن اشیا را دگرگون می‌نماید و مضامینی نظیر شرحال خودگویی، اروتیسم و فناپذیری را متبلور می‌کند. دو تا از کارهای قدیمی نمایشگاه کنکاشی در کودکی ادمیر هستند. «دختری را ملاقات کردم که بلوز می‌خواند» یک نقاشی رنگ روغن است که پرتره‌ای از کودکی هنرمند را با جنیس جاپلین خواننده ترکیب می‌کند. هر دو پرتره متعلق به سال ۱۹۷۰ هستند؛ ادمیر در لباس ببری مخصوص هالووین، و خواننده‌ی لبخند بر لب در همان سالی که بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت. ۳۱ سال بعد ادمیر با هنرپیشه‌ی زن، فرح فاست، همکاری می‌کند. این همکاری هنری نقش مدل و الهام دهنده را تغییر می‌دهد. رابطه‌ی آنها در مجسمه‌ای مرمری از دستان درهم پیچیده‌شان گرامی داشته شده است. از اصطلاح  «مادر قالب» هم معنای الهه‌ی الهام‌بخش(muse) و رییس مونث خانواده یا قبیله(matriarch) استنباط می‌شود و هم مفاهیمی نظیر لقاح، آبستنی و تولد. در کار «سوسن‌های بشارت»(۲۰۱۳)، ادمیر سوسن‌ها و گلدان‌های یک نقاشی بشارت رنسانسی را در قالب مجسمه‌ای از آن خود کرده است.

1c این گل‌های همه جا حاضر که با اکریلیک دندان‌سازی روشن و پلی‌اورتان قالب گرفته شده‌اند، به صورت سنتی به عنوان دروازه‌ای میان مریم و فرشته عمل می‌کنند، و از منظر نمادین نشانه‌ی بکارت مادر مقدس هستند. اثر مرکزی نمایشگاه «بورلی ادمیر» است. این اثر که از رزین صورتی شفاف آبنبات مانند ساخته شده، مجسمه‌ای در مقیاس طبیعی از مادر هنرمند در بیست‌ و دو سالگی است؛ یعنی زمانی که ادمیر را نُه ماهه آبستن بوده است. او شکمش را با دست راست نوازش می‌کند و به آن چشم دوخته است؛ این نخستین تعامل عاطفی میان مادر و پسر است. مجسمه‌ی گیاهی Fireweed به عمل نوسازی زیستی اشاره دارد. این مجسمه، گیاهی به نام Chamaenerion Angustifolium را نشان می‌دهد؛ نخستین گیاهی که پس از آتش‌سوزی در جنگل رشد می‌کند، یا در مورد کار ادمیر، پس از یک فوران آتشفشانی. برگ‌ها و گل‌ها با ظرافت قالبگیری شده‌اند و روی آنها با خاکسترهای آتشفشانی از فوران ۱۹۸۰ کوه سنت هلن، پوشانده شده است؛ یعنی همان سالی که هنرمند کم کم وارد دنیای بزرگسالی و بلوغ  می‌شد. چیدمان «تصویرهای ادمیر» (Edmier imagines) متشکل از پنجاه پرتره‌ی قالب‌گیری شده است که همانند ماسک‌های روم باستان که با همین عنوان نامیده می‌شدند(The Roman Imagines)، به نمایش درآمده‌اند. یک پرتره به ازای هر سال زندگی هنرمند به دیوار آویزان شده است، و چهار سلف پرتره از وی در سنین متفاوت در میان آنها دیده می‌شود. تصاویر رومی‌ ماسک‌هایی بودند که از صورت اعضای خانواده ساخته و در میان نسل‌ها به میراث باقی گذاشته می‌شدند. 1d پرتره‌های ادمیر از لحاظ خانوادگی با هم مرتبط می‌شوند؛ آنها خانواده، دوستان، قهرمانان و منابع الهام هنرمند را نمایش می‌دهند. با اینحال، به جای اینکه این ماسک‌ها از صورت مردگانی ساخته شده باشد که زنده‌ها به چهره می‌زنند، پرتره‌های گچی ادمیر در سال‌های حضور وی در صنعت جلوه‌های ویژه‌ی هالیوود ریشه دارند. در کار او مایکل جکسون به یک گرگینه‌ی نوجوان تبدیل می‌شود، جف گلدبلوم به خون آشام، و متیو بارنی به یک موجود نیمه انسان. کیت ادمیر در شیکاگو متولد شده است. وی پس از فراغت از تحصیل راهی هالیوود شد و با مشارکت در ساخت فیلم‌هایی نظیر «مگس» در زمینه‌‌ی ساخت ماسک و مجسمه شروع به تجربه اندوزی نمود. وی برای مدت کوتاهی در موسسه‌ی هنرهای کالیفرنیا حاضر شد و همانجا بود که تصمیم گرفت به جای فعالیت در سینما، هنرمند شود. برای دستیابی به این هدف وی دستیار متیو بارنی شد و به توصیه‌ی او شروع به خلق آثاری کرد که از منظر شخصی برایش معنادار بودند. کارهای ادمیر در نمایشگاه‌های متعددی از جمله بی‌ینال ویتنی دیده شده و در گنجینه‌ی موزه‌هایی نظیر تیت نگهداری می‌شوند.1b 1

www.petzel.com

برگزاری نمایشگاه بزرگی از آثار متنوع میکل کیوم

کپنهاگ، دانمارک: جدیدترین آثار میکل کیوم در نمایشگاه بزرگی در گالری آرکن در معرض دید عموم قرار گرفته است. در یک چیدمان عظیم، کیوم حوادث زمانه‌ی ما را در مقابل پس‌زمینه‌ای از چادرهای راه راه سیرک به نمایش درمی‌آورد و مخاطبان را به درون «سیرک اروپا» دعوت می‌کند. برای دهه‌ها میکل کیوم در کاریکاتورهایش از اعمال انسانی، به پوچی‌های زندگی و بی‌معنایی هستی پرداخته است. دوم سپتامبر آرکن درهایش را در برابر «سیرک اروپا»ی کیوم می‌گشاید؛ نمایشگاهی که در آن بیننده بواسطه‌ی نقاشی‌های جدید، فیلم‌ها، چیدمان‌ها و مجسمه‌ها به سیر و سیاحت در جهان هنرمند برده می‌شود. موضوع اصلی نمایشگاه هم شرایط کنونی جهان است. «سیرک اروپا»، نمایشگاهی تفکربرانگیز در مورد مسیری است که اروپا و خود ما درحال طی کردنش هستیم. در نمایشگاه، کیوم رویدادهایی که معرف دوران ما هستند را در معرض دید قرار می‌دهد و مسائلی نظیر گردشگری، سرگرمی، اخبار، سیل مهاجران، جنگ و تغییرات آب و هوایی را در هم می‌آمیزد. با کنایه‌های نیشدار و شوخ طبعی صریح، گویی دنیای سیاست و زندگی روزمره در یک سیرک بزرگ نمایش داده شده‌اند. در قلب «سیرک اروپا» پرسش‌هایی در مورد هویت و جامعه‌ی اروپایی قرار دارد، در زمانه‌ای که ترس، بیگانه هراسی و عداوت قدرتمندتر می‌شود و ما را از هم دور می‌کند. هنرمند می‌گوید: «قرار نیست یک نمایشگاه پاسخ‌ها را ارائه کند. بلکه باید ما را با پرسش‌هایی روبرو نماید که ما خودمان باید در موردشان بیاندیشیم.» تئاترگونگی عنصر اساسی هنر کیوم و محور نمایشگاه آرکن است. در «سیرک اروپا»، مخاطب بواسطه‌ی
دلقک بازی‌ها، ترفندهای جادوگری نمایشی و موقعیت‌های تئاتری، درگیر و سهیم در کار می‌شود. شکل و شمایل نمایشگاه حاکی از جهت‌گیری جدیدی در کار هنرمند است که هرگز پیشتر چیدمان کاملی در این مقیاس خلق نکرده بود. میکل کیوم(متولد ۱۹۵۵) در دهه‌ی ۱۹۸۰ به عنوان یکی از اعضای گروه پرفورمنس Værst پیشرفت چشمگیری در دنیای هنر داشت. از آن پس نقاشی مهمترین رسانه‌ی هنری او بوده است. وی همچنین سابقه‌ی طراحی صحنه را هم در کارنامه دارد.

uk.arken.dk

2 5 مروری بر نقاشی‌های راینر فتینگ در نیویورک

نیویورک، امریکا: گالری آلبرتز بِندا، نمایشگاه جامعی از دوران فعالیت نقاش آلمانی، راینر فِتینگ برگزار کرده است. نمایشگاه «تاکسی‌ها، هیولاها و دریای خوب قدیمی» که سی سال فعالیت هنرمند را پوشش می‌دهد، به بخش‌های موضوعی متمایزی، متشکل از پرتره‌نگاری، پانک و موسیقی راک، نقاشی‌های دلقک‌های ترسناک، مناظر دریایی و تصاویر قدیمی از نیویورک تقسیم بندی شده است. فتینگ در این رابطه چنین توضیح می‌دهد: «تنوع موضوعات در این نمایشگاه، نقش مرکزی در تلاش‌های من برای پیشبرد و تکامل نقاشی دارد. الهامات و چالش‌های من به عنوان نقاش، از آنچه در تاریخ هنر دیده و بیش از همه پسندیده‌ام نشات می‌گیرد، که گستره‌ای از دیگو ولاسکز تا وارهول، و افراد بسیاری در این بین را شامل می‌شود؛ همه‌ی کسانی که آغازگر جرقه‌ی آفرینش کاری از خودم در من بودند.» فتینگ اغلب مدل‌های یکسانی از میان دوستان و همقطارانش را نقاشی کرده است. به همین منوال، او به مناظری رجوع می‌کند که برای شخص خودش واجد معنا و اهمیت هستند؛ نظیر شهر مادری‌اش در ویلهلم شاون یا جزیره‌ی سیلت. علیرغم آشنایی هنرمند با این سوژه‌ها، وی تصاویر آنها را به عنوان وسیله‌ای برای اندیشیدن در مورد تجربیات شخصی‌اش یا ارائه‌ی شرح نافذی در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی به خدمت می‌گیرد. در طبقه‌ی اصلی گالری کارهای جدیدتر به نمایش درآمده‌اند. در این پرتره‌ها، فتینگ بوم‌های مستطیل شکل مرسوم را کنار می‌گذارد، و روی پانل‌های چندتایی نقاشی می‌کند تا به نوعی ترکیب‌بندی پیکره‌های نقاشی را تکرار کند. تصاویر فتینگ از اهالی موسیقی بازتاب نقش مهمی است که موسیقی در زندگی او داشته. وی می‌کوشد تا قدرت عاطفی نوازنده‌های مورد علاقه‌اش و انرژی بداهه‌سازی‌های موسیقیایی را در نقاشی‌هایش به زبان تصویر بازگرداند. دیگر مضمون پرتکرار طی سال‌های فعالیت فتینگ، دلمشغولی‌اش با رویدادها و حوادث حاضر جهان بوده است. مجموعه‌ی جدیدی از «نقاشی‌های دلقکی» به مثابه‌ی واکنشی نسبت به اوضاع چند قطبی سیاسی و چرخه‌ی اخبار جنون‌آمیزِ روز افزون متصور شده‌اند. این نقاشی‌ها در مکانی به نمایش در آمده‌اند که هنرمند آن را «اتاق وحشت» می‌نامد. در طبقه‌ی پایین، نقاشی‌هایی در رابطه با نیویورک دیده می‌شوند؛ شهری که فتینگ از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۴ در آن زندگی می‌کرد. وی نیویورک را چنین به خاطر می‌آورد: «نیویورک آن روزها خیلی خراب و فرسوده بود… متفاوت از هر چیز متمدنانه‌ای نظیر آنچه امروز است و من سعی کردم تا اندوه و تنهایی خاصی را بیان کنم، که شاید بخشی از احساسات آن روز من هم بود.»

www.albertzbenda.com

3 4 برگزاری نمایشگاه گروه FORT

نویس، آلمان: بنیاد لَنگِن نمایشگاهی از گروه هنری FORT با عنوان Limbo برپا نموده است. گروه FORT متشکل از جنی کراپ(متولد ۱۹۷۸ فرانکفورت) و آلبرتا نایمن(متولد ۱۹۸۲ برمن) در زمینه‌ی چیدمان، ویدئو، و پرفورمنس فعالیت می‌کند. آنها در کارهایشان، که اغلب مختص هر فضا ساخته می‌شود، بر محو شدن مرز میان امور روزمره و شهودی، منطقی و غیرمنطقی تمرکز دارند و از این رهگذر اجازه می‌دهند بیننده شکنندگی این نظام تقسیم‌بندی را تجربه کند. برای دستیابی به این هدف، FORT با اشیای پیش پا افتاده کار می‌کند؛ آنها را به فضای نمایشگاه منتقل می‌نماید یا فضاهایی می‌آفریند که اغلب یادآور دکور و صحنه‌ی فیلم هستند. آثار نوع دوم، از زندگی شهری ما نشات می‌گیرند؛ عناصر ساختمانی منفردی مثل درها و پنجره‌ها، یا حتی یک پمپ بنزین به صورت کامل یا اثاثیه‌ی یک داروخانه، به عنوان حاضرآماده(readymades)‌ استفاده می‌شوند یا به شکل دقیقی از نو بازآفرینی می‌گردند. با اینحال، بواسطه‌ی مداخلات ظریف و یکپارچه‌سازی هدفمند فضاهای خالی، FORT اشیای معمولی را دگرگون می‌کند و باعث می‌شود چیزهای ظاهرا آشنا عجیب و غریب به نظر برسند. در اینجا، فضاهای تصویری که به قلمرو خیال وارد می‌شوند بازتاب این امر هستند که چگونه یک دیدگاه سینمایی از منظر فرهنگی حال حاضر ما را تعیین می‌کند. سینما نه تنها نقش منبع الهام را ایفا می‌نماید، بلکه همچنین الگویی برای فهم آثار FORT است که بیشتر از جنبه‌ی تجربی قابل ادراک هستند تا مفهومی. سناریوهای ارائه شده احساسات متفاوتی را بر می‌انگیزند، و با توجه به ابهامشان، از مخاطب دعوت می‌کنند تا داستانهایی از تخیل خودشان را بپرورانند. برای نمایشگاه بنیاد لنگن، FORT مجموعه‌ی جدیدی را تولید کرده که موجب غرق شدن بیننده در اتمسفری می‌شود که به شکل جذابی میان وحشت، اندوه و طنز در نوسان است. عنوان نمایشگاه(Limbo) را می‌توان چون یک اظهار نظر سیاسی_شاعرانه در نظر گرفت. این واژه‌ی کثیرالمعنی در انگلیسی به معنای محدود کردن یا زندانی شدن است، اما همچنین معنای وضعیت بلاتکلیفی یا همان برزخ هم از آن مستفاد می‌شود. گروه هنری FORT در سال ۲۰۰۸ از سوی جنی کراپ، آلبرتا نایمن و انا جنت بنیان گذاشته شد؛ اما از سال ۲۰۱۴ کراپ و نایمن تحت عنوان این گروه مشغول همکاری بوده‌اند. آنها هم اکنون در برلین زندگی و کار می‌کنند.

www.langenfoundation.de

4 3

 

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45285/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%af%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%af%db%8c-358.html/feed 0
هایپرلوپ سفری در چند دقیقه | طراحی معمارانه ترمینال‌های هایپرلوپ - سفر کردن با سرعتی برابر ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت مکزیک را به ابر شهر تبدیل می‌کند.http://tandismag.com/45604/%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%be%d8%b1%d9%84%d9%88%d9%be-%d8%b3%d9%81%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82%d9%87.html http://tandismag.com/45604/%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%be%d8%b1%d9%84%d9%88%d9%be-%d8%b3%d9%81%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82%d9%87.html#respond Wed, 20 Sep 2017 12:53:15 +0000 http://tandismag.com/?p=45604 هایپرلوپ سفری در چند دقیقه سفر کردن با سرعتی برابر ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت مکزیک را به ابر شهر تبدیل می‌کند. سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی در مسابقه گروه هایپرلوپ یک، برای طراحی معمارانه ترمینال‌های هایپرلوپ، ۱۰ طراحی از آمریکا، انگلیس، هند، کانادا و مکزیک برنده شدند. این گروه قرار است اولین همکاری خود را ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
هایپرلوپ سفری در چند دقیقه
سفر کردن با سرعتی برابر ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت مکزیک را به ابر شهر تبدیل می‌کند.

سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی

FR EE 4
در مسابقه گروه هایپرلوپ یک، برای طراحی معمارانه ترمینال‌های هایپرلوپ، ۱۰ طراحی از آمریکا، انگلیس، هند، کانادا و مکزیک برنده شدند.
این گروه قرار است اولین همکاری خود را به گروه معماری FR-EE به سرپرستی فرناندو رومرو (Fernando Romero) مکزیک، آغاز کنند. مکسلوپ (Mexloop) در مکزیک اولین هایپرلوپ دنیا می‌باشد که شهر‌های مهم مکزیک (مکزیکو سیتی، لئون، کرتارو و گوادالاخارا) را به‌هم مرتبط می‌کند و به ابر شهر تبدیل می‌کند.FR EE 2
هایپرلوپ توسط ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ به عنوان حمل و نقل فوق سریع مطرح شد. در این سیستم حمل و نقل از آهنربا و فن برای سوق دادن کپسول‌های حاوی مسافرین در درون لوله های مرتبط کننده، استفاده می‌شود که سرعتی برابر ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت را دارا می‌باشد.FR EE 3
سفر کردن با سرعتی برابر ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت موجب می‌شود مسافران مکزیکو سیتی تا گوادالاخارا را در ۴۵ دقیقه طی کنند که این مسافت در حدود ۶۰۰ کیلومتر می باشد. این مکسلوپ در آینده به توسعه اقتصادی منطقه کمک کرده همچنین صنعت خودرو سازی، هواپیما، داروسازی و فن آوری را توسعه می‌دهند. همچنین کمک می‌کند که تراکم جمعیت در پایتخت و اطراف آن کاهش یابد و شغل‌های جدید ایجاد شود.

FR EE 1

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45604/%d9%87%d8%a7%db%8c%d9%be%d8%b1%d9%84%d9%88%d9%be-%d8%b3%d9%81%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82%d9%87.html/feed 0
رونمایی نگاتیو‌های شیشه‌ای باقی مانده از پناهجویان لهستانی در ایران - از مجموعه‌ی بزرگ کشف شده توسط پریسا دمندان در استودیوی عکاسی ابوالقاسم جلا در شهر اصفهانhttp://tandismag.com/45535/%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%88%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c.html http://tandismag.com/45535/%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%88%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c.html#respond Tue, 19 Sep 2017 12:03:36 +0000 http://tandismag.com/?p=45535 رونمایی نگاتیو‌های شیشه‌ای باقی مانده از پناهجویان لهستانی در ایران این رونمایی در کاخ سعدآباد و موزه هنرهای معاصر اصفهان در ۱۴ مهر خواهد بود موسسه آدام میشکویچ با حمایت افتخاری وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان و با مشارکت مجموعه‌ فرهنگی کاخ سعدآباد و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان با رونمایی از مجموعه‌ای منحصر‌به‌فرد از ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
رونمایی نگاتیو‌های شیشه‌ای باقی مانده از پناهجویان لهستانی در ایران
این رونمایی در کاخ سعدآباد و موزه هنرهای معاصر اصفهان در ۱۴ مهر خواهد بود

PR.05 موسسه آدام میشکویچ با حمایت افتخاری وزیر فرهنگ و میراث ملی لهستان و با مشارکت مجموعه‌ فرهنگی کاخ سعدآباد و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان با رونمایی از مجموعه‌ای منحصر‌به‌فرد از عکس‌های یافت شده از پناه‌جویان لهستانی در خلال جنگ جهانی دوم در ایران در تهران و اصفهان گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه «متولدین لهستان مستقل؛ لهستانی‌ها، کودکان اصفهان پس از ۷۵ سال به ایران باز می‌گردند.» نمونه‌هایی از میراث لهستان را از طریق مجموعه‌ای منحصر به فرد از نگاتیو‌هایی که در استودیوی ابوالقاسم جلا نیم ‌قرن بعد از پایان یافتن جنگ‌ جهانی دوم یافت شده است، ارائه می‌کند. این نمایشگاه که توسط موسسه‌ی آدام میشکویچ برگزار می‌شود، عکس‌هایی را در بر می‌گیرد که هیچ‌گاه در گذشته ارائه و منتشر نشده‌اند و اقامت پناهجویان لهستانی در خلال جنگ‌ جهانی دوم را مستند کرده‌اند. این عکس‌ها بخشی از مجموعه‌ی بزرگ نگاتیو‌های کشف شده توسط پریسا دمندان در استودیوی عکاسی ابوالقاسم جلا در شهر اصفهان هستند.

کیوریتور نمایشگاه پریسا دمندان، عکاس و تاریخ‌ هنر شناس است. او در حین تحقیق در مورد شروع عکاسی در شهر زادگاه خود اصفهان، به صورت اتفاقی مجموعه‌ای از مدارکی منحصر به فرد را کشف کرد: جعبه‌هایی از صفحه‌های نگاتیو‌ شیشه‌‌ای. پریسا دمندان در سال ۱۳۹۰، در کتابی با عنوان کودکان اصفهان (نشر نظر)، بخشی از این مجموعه را ارائه کرده است. این پرتره‌ها توسط ابوالقاسم جلا، عکاس بنام اصفهانی ثبت شده و همان‌طور که نمونه‌ای عالی از هنر عکاسی در سال‌های اولیه‌ ظهورش است، گواهی است مهم بر سرنوشت مردم لهستان در دوران جنگ. این مجموعه‌ شامل عکس‌های دسته‌جمعی و تک پرتره‌های آتلیه‌ای و همچنین تصاویری از جامعه‌ی لهستانی‌هاست که در بیرون از استودیو عکاسی شده‌اند.

موسسه آدام میشکیویچ، که تحت عنوان Culture.pl فعالیت می‌کند، یک مؤسسه فرهنگی ملی است که ماموریتش، ساخت و ترویج ابعاد فرهنگی لهستان از طریق مشارکت فعال در تبادلات فرهنگی بین المللی است. آی‌ام ‌آی تا کنون در هفتاد کشور پروژه‌های فرهنگی انجام داده، بیش از پنج هزار و پانصد رویداد فرهنگی ارائه کرده و بیش از پنجاه و دو میلیون نفر مخاطب را در پنج قاره جذب کرده است. وب سایت موسسه‌ی Culture.pl بانی سرویس اطلاع‌دهی روزانه‌‌ای است که رویدادهای کلیدی مربوط به فرهنگ لهستان را پوشش می‌دهد. به منظور اطلاع‌رسانی رویدادهای ساماندهی شده در داخل و خارج از کشور لهستان، این پرتال، مشخصات شمار زیادی از هنرمندان، بررسی‌ها، تالیفات، مقاله‌های توصیفی و اطلاعاتی در زمینه‌ی نهاد‌های فرهنگی را در اختیار می‌گذارد. این سایت که در سال ۲۰۱۵ بیش از چهار ونیم میلیون بازدید کننده از سراسر جهان را جذب کرده است، در سه زبان لهستانی، انگلیسی و روسی در دسترس است.

نمایشگاه، که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد ورود صد و بیست هزار لهستانی به همراه ژنرال آندرس به ایران برگزار می‌شود، در نگارخانه‌ی سفید در کاخ سعدآباد تهران از تاریخ چهارده مهر تا نه آبان‌ نود و شش و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان از تاریخ هجده مهر تا دوم آذر نود و شش برگزار خواهد شد و به موازات آن برنامه‌های متنوعی از میزگرد تا نمایش فیلم و همایش برگزار می شود.

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45535/%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%aa%db%8c%d9%88%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b4%db%8c%d8%b4%d9%87%e2%80%8c%d8%a7%db%8c.html/feed 0
کتاب “سرو نقره ای” برگزیده جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر - مراسم رونمایی از کتاب «سرو نقره‌ای چهارم» پیشتر در بنیاد لاجوردی برگزار شده بودhttp://tandismag.com/45557/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%88-%d9%86%d9%82%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86.html http://tandismag.com/45557/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%88-%d9%86%d9%82%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86.html#respond Tue, 19 Sep 2017 11:24:46 +0000 http://tandismag.com/?p=45557 کتاب “سرو نقره ای” دوسالانه گرافیک ایران به همت چاپ و نشر هنر معاصر به عنوان برگزیده جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر انتخاب شد آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور ماه) با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>

کتاب “سرو نقره ای” دوسالانه گرافیک ایران به همت چاپ و نشر هنر معاصر به عنوان برگزیده جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر انتخاب شد

آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور ماه) با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در تالار وحدت در تهران برگزار شد.
در آئین اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی از پیشکسوتان صنعت چاپ و نیز برترین‌های بخش مسابقات آثار چاپی این دوره از جشنواره صنعت چاپ، تقدیر شد.

sarv noghrei 94

محمد حسن فکری؛ دبیر برگزاری هفدهیمن جشنواره صنعت چاپ: هفدهمین دوره مسابقات آثار چاپی برتر جشنواره ملی صنعت چاپ . . در چهار بخش اصلی چاپ نشر، چاپ تبلیغاتی، چاپ بسته‌بندی و چاپ امنیتی برگزار می‌شود.
کتاب “سرو نقره ای” دوسالانه گرافیک ایران به همت چاپ و نشر هنر معاصر به عنوان برگزیده جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر انتخاب شد که اطلاعات آن در ادامه می آید
مراسم رونمایی از کتاب «سرو نقره‌ای چهارم» ۴ اسفند ۱۳۹۴ در بنیاد لاجوردی برگزار شد.
مراسم رونمایی از کتاب «سرو نقره‌ای چهارم» در بنیاد لاجوردی با حضور هیئت مدیره جدید (ابراهیم حقیقی به‌عنوان رئیس انجمن، مصطفی اسداللهی دبیر انجمن، بهرام کلهرنیا خزانه‌دار، مسعود سپهر و مجید بلوچ به‌عنوان سایر اعضای هیئت مدیره و مهرداد احمدی شیخانی به‌عنوان بازرس انجمن) ، دبیر و داوران سرو نقره‌ای ۹۴، فرهاد فزونی مدیر هنری و طراح کتاب (استودیو تهران) و اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار شد. افرادی که در «سرو نقره‌ای ۹۴» شرکت کرده و آثارشان در نمایشگاه به‌ نمایش درآمده بود، کتاب را به صورت رایگان دریافت کردند و سایر اعضای انجمن که علاقه‌مند به تهیه این کتاب بودند نیز می‌توانستند در مراسم رونمایی با ۳۰ درصد تخفیف، آن‌ را تهیه کنند. این کتاب با حمایت انتشارات هنر معاصر(بنیاد لاجوردی) چاپ و منتشر شده است. یک کارت تخفیف ۱۰ درصدی برای استفاده از خدمات چاپی از طرف انتشارات هنر معاصر به عنوان هدیه همراه کتاب در اختیار اعضاء قرار گرفت.

 

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45557/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%b3%d8%b1%d9%88-%d9%86%d9%82%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86.html/feed 0
بینال استانبول ۲۰۱۷ | با موضوع همسایگی برگزار شد - گزارش تصویری خبرنگار اختصاصی سایت تندیس از بینال استانبولhttp://tandismag.com/45508/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84.html http://tandismag.com/45508/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84.html#respond Tue, 19 Sep 2017 04:30:11 +0000 http://tandismag.com/?p=45508 بینال استانبول ۲۰۱۷ | با موضوع همسایگی گزارش تصویری خبرنگار اختصاصی سایت تندیس از بینال استانبول این مطلب گزارشی است از بینال استانبول که در این بخش با یک مقدمه همراه است و در بخش بعدی به معرفی برخی از هنرمندان برجسته بینال می‌پردازد. بینال استانبول از جمله فعالیت‌های فرهنگی است که توسط بنیاد فرهنگ ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
بینال استانبول ۲۰۱۷ | با موضوع همسایگی
گزارش تصویری خبرنگار اختصاصی سایت تندیس از بینال استانبول

این مطلب گزارشی است از بینال استانبول که در این بخش با یک مقدمه همراه است و در بخش بعدی به معرفی برخی از هنرمندان برجسته بینال می‌پردازد.
بینال استانبول از جمله فعالیت‌های فرهنگی است که توسط بنیاد فرهنگ و هنر IKSV برگزار می‌گردد، این بنیاد که مؤسسه‌ای غیرانتفاعی است؛ در ۱۹۷۳ گشایش یافته و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است.
این بنیاد برگزار کننده‌ی فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری مانند فستیوال‌های موسیقی، فیلم، تئاتر و جَز و همین‌طور بینال طراحی و بینال استانبول است؛ و پاویون ترکیه در بینال ونیز نیز توسط این مرکز آماده می‌شود.
بینال امسال که توسط دو هنرمند بین‌المللی المگرین و دراگست هنربانی شده است؛ امسال در یک مرکز اصلی یعنی موزه مدرن استانبول و ۵ مرکز فرهنگی دیگر از جمله یک مدرسه، یک حمام تاریخی و یک موزه برگزار می‌گردد.
در این بینال، هنرمندان مختلفی از ترکیه، عراق، اروپا و افریقا حضور دارند که آثارشان توسط المگرین و دراگست انتخاب و هنربانی شده است. تنها یک اثر از هنرمند ایرانی الاصل ساکن برلین میرک جمال در بینال استانبول حضور دارد.
موضوع بینال امسال، همسایگی است و شعار اصلی آن این جمله است: «آیا همسایه همان غریبه‌ای است که از آن نمی‌ترسیم؟» و همان‌گونه که از آثار نیز پیداست، موضوع همنشینی و تعاملات انسان‌ها در آن نقش محوری دارد. هرچند برخی از آثار به‌طور مستقیم به موضوع همسایگی تأکید دارند. برخی از آثار نیز روابط انسانی، رابطه انسان با طبیعت ومکان زیستی خود را مانند خانه، شهر و محله مورد نظر قرار داده‌اند.
هنرمند عرب Latifa Echakh در نقاشی دیواری بزرگی بر دوسوی راهرو ورودی، تصویری از مردم را خلق کرده است؛ انبوه انسان‌ها در تکاپوی زندگی و با تراشیدن رنگ‌های دیوار که بر زمین ریخته‌اند بر این نکته اشاره می‌کند که چگونه خواست‌های جمعی انسان‌ها توسط حکومت‌ها، جنگ‌ها و ویرانی‌ها از بین می‌رود. او عنوان اثر خود را «اضمحلال توده» crowd fade قرار داده و بر کمرنگ شدن تدریجی انسان در جامعه اشاره می‌کند.istanbul biennial6 از سویی دیگر، هنرمندان لبنانی الاصل، رایان تابت Rayyane Tabet است که با چیدمان بزرگی در سالن انتهایی، خانه، محل زندگی و طبیعت را در کنارهم قرار داده، او مجموعه‌ای از سرستون‌های مرمری و بتونی را در چیدمانی روی زمین قرار داده و در گوشه‌ سالن بیل مکانیکی دیده می‌شود که انبوهی از شاخه درختان را در گوشه‌ای جمع کرده است.istanbul biennial4 میرک جمال در جمله‌ای شعرگونه‌ به خانه و جامعه اشاره می‌کند که مکان‌هایی برای گم شدن و پیدا شدن هستند، جمال در مورد خود می‌گوید: ترک خانه (ایران) و مهاجرت به کانادا موجب شد معنای خانه برای او به معنایی گنگ تبدیل شود.
جمال در مجموعه آثاری که در بینال استانبول ارایه داده است، از نقاشی‌های کودکی خود استفاده کرده و آنها را روی بوم کشیده است؛ کودکی در خانه اول او ایران. و سپس این تابلوها را پشت دیواری قرار داده که برای دیده شدنش دیوار را شکسته و تخریب کرده است.istanbul biennial1

istanbul biennial5 55x55 istanbul biennial2 55x55 istanbul biennial3 55x55 istanbul biennial 55x55

دیگر اخبار  آرت فر استانبول و بینال استانبول را در لینک های زیر دنبال کنید:

Istanbul Biennial1

بینال استانبول با هنربانی دو هنرمند بنام | المگرین و دراگست

بینال استانبول با هنربانی دو هنرمند بنام | المگرین و دراگست پانزدهمین بینال استانبول از ۱۶ سپتامبر تا ۱۲ نوامبر سایت تندیس ترجمه احسان نوروزیپانزدهمین دوره بینال استانبول را دو هنرمند برجسته Elmgreen و Dragset هنربانی می‌کنند. المگرین و دراگست  هنرمندانی هستند که از ۱۹۹۵ با همدیگر همکاری دارند. فعالیت‌های هنری آنها در ژانرهای مختلفی …

۰ comments
Istanbul Contemporary17

آرت‌‌ فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس

آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس در ادامه گزارش‌ها و خبرهای اختصاصی خبرنگار سایت تندیس که در محل برگزاری آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷  حضور دارد، در گزارش ارسالی امروز به چگونگی گستردگی حضور گالری های خاورمیانه، اروپا و امریکا در این رویداد هنری پرداخته شده است.   آرت‌‌فر …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45508/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84.html/feed 0
نگارخانه ۱۴ | معرفی یک بنا، سه معمار و یک طراح در پروژه انتخابی - گشایش 31 شهریورhttp://tandismag.com/45501/%d8%b3%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%db%b1%db%b4.html http://tandismag.com/45501/%d8%b3%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%db%b1%db%b4.html#respond Mon, 18 Sep 2017 12:25:12 +0000 http://tandismag.com/?p=45501 معرفی یک بنا، سه معمار و یک طراح در نگارخانه ۱۴ گشایش ۳۱ شهریور نگارخانه ۱۴ عنوان: پروژه انتخابی هنرمندان: نظام عامری، کمال کمونه، هرمزدیار خسروی و امیر عباس کاشف اختتامیه: ۲۱ مهر آدرس نگارخانه: انقلاب، خیابان خارک، پلاک ۱۴ تلفن: ۶۶۷۰۰۶۱۶ خبرهای گالری های دیگر را در لینک زیر دنبال کنید:   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
معرفی یک بنا، سه معمار و یک طراح در نگارخانه ۱۴
گشایش ۳۱ شهریور

نگارخانه ۱۴

عنوان: پروژه انتخابی

هنرمندان: نظام عامری، کمال کمونه، هرمزدیار خسروی و امیر عباس کاشف

اختتامیه: ۲۱ مهر

آدرس نگارخانه: انقلاب، خیابان خارک، پلاک ۱۴

تلفن: ۶۶۷۰۰۶۱۶

14 gallery

خبرهای گالری های دیگر را در لینک زیر دنبال کنید:

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45501/%d8%b3%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%db%8c%da%a9-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%86%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%db%b1%db%b4.html/feed 0
بینال استانبول با هنربانی دو هنرمند بنام | المگرین و دراگست - پانزدهمین بینال استانبول از 16 سپتامبر تا 12 نوامبرhttp://tandismag.com/45429/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d9%87%d9%86%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b2%d9%88%d8%ac-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af.html http://tandismag.com/45429/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d9%87%d9%86%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b2%d9%88%d8%ac-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af.html#respond Mon, 18 Sep 2017 07:23:50 +0000 http://tandismag.com/?p=45429 بینال استانبول با هنربانی دو هنرمند بنام | المگرین و دراگست پانزدهمین بینال استانبول از ۱۶ سپتامبر تا ۱۲ نوامبر سایت تندیس ترجمه احسان نوروزیپانزدهمین دوره بینال استانبول را دو هنرمند برجسته Elmgreen و Dragset هنربانی می‌کنند. المگرین و دراگست  هنرمندانی هستند که از ۱۹۹۵ با همدیگر همکاری دارند. فعالیت‌های هنری آنها در ژانرهای مختلفی ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
بینال استانبول با هنربانی دو هنرمند بنام | المگرین و دراگست
پانزدهمین بینال استانبول از ۱۶ سپتامبر تا ۱۲ نوامبر

سایت تندیس ترجمه احسان نوروزیIstanbul Biennial1 پانزدهمین دوره بینال استانبول را دو هنرمند برجسته Elmgreen و Dragset هنربانی می‌کنند.
المگرین و دراگست  هنرمندانی هستند که از ۱۹۹۵ با همدیگر همکاری دارند. فعالیت‌های هنری آنها در ژانرهای مختلفی گسترده شده است؛ مانند: چیدمان، مجسمه، پرفورمنس، و تئاتر. کارهای آنها شامل بینال‌های Istanbul (2013, 2011, 2001), Liverpool (2012), Singapore (2011), Moscow (2011, 2007), Venice (2009, 2003, Gwangju (2006, 2002), São Paulo (2002), and Berlin (1998) می‌شود. این زوج همچنین تعداد زیادی جوایز بین‌المللی دریافت کرده‌اند، و در ۲۰۱۲ برای راه‌اندازی سکوی چهارم مجسمه در میدان ترافالگار لندن انتخاب شدند. در ۲۰۱۵ به آنها دکترای افتخاری از دانشگاه علمی و فنی نروژ اعطا شد.michael elmgreen4 آخرین پروژه‌های هنربانی این دو عبارت است از «گردآورندگان» در پاویون‌های نروژ و دانمارک در پنجاه و سومین بینال ونیز ۲۰۰۹ که اولین ادغام دو پاویون ملی و تبدیل آنها به یک نمایشگاه واحد بود که برهمین اساس لقب «هنربانی جهان‌ها» را از آن خود کرد. در ۲۰۱۳ این دو هنرمند وظیفه هنربانی «فضایی به نام عمومی» A Space Called Public را برعهده گرفتند که گستره وسیعی از پروژه‌های هنر عمومی در سرتاسر مونیخ را در بر می‌گرفت و دیالوگی را در مورد مفهوم فضای عمومی امروزین ایجاد می‌کرد.michael elmgreen6 المگرین و دراگست در همان سال با نمایشگاهی به نام «فردا» در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن چیدمانی را طراحی کردند که در آن نقاشی‌ها، مبلمان، و اشیائی هنری را از کلکسیون دایمی موزه به معرض نمایش گذاشتند.michael elmgreen12

امسال در بینال استانبول هیات ناظر شامل Adriano Pedrosa, Başak Şenova, İnci Eviner, Iwona Blazwick, and Ute Meta Bauer.. هستند. چارچوب مفهومی پانزدهمین بینال استانبول در پاییز ۲۰۱۶ در یک کنفرانس خبری رونمایی شد. پیش نمایش رسانه‌ای بینال در ۱۳ سپتامبر و پیش‌نمایش حرفه‌ای آن در ۱۴ و ۱۵ سپتامبر است.Istanbul Biennial

michael elmgreen5 55x55 Elmgreen Dragset  55x55 michael elmgreen 55x55 michael elmgreen1 55x55 biennale di venezia 2009 fare mondi making worlds 1347919225 b 55x55

اخبار مربوط به آرت فر استانبول را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

Istanbul Contemporary17

آرت‌‌ فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس

آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس در ادامه گزارش‌ها و خبرهای اختصاصی خبرنگار سایت تندیس که در محل برگزاری آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷  حضور دارد، در گزارش ارسالی امروز به چگونگی گستردگی حضور گالری های خاورمیانه، اروپا و امریکا در این رویداد هنری پرداخته شده است.   آرت‌‌فر …

۰ comments
contemporary istanbul

امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟

امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟ گزارش خبرنگار اختصاصی تندیس از آرت فر استانبول رونق هنر معاصر ایران در استانبول امسال دوازدهمین دوره برگزاری سالانه بازار هنر استانبول یا آرت فر استانبول است که به هنر مدرن و معاصر تعلق دارد. در نظر داشته باشید که دوازده سال پیش هنر ایران در چه جایگاهی …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45429/%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d9%87%d9%86%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b2%d9%88%d8%ac-%d9%87%d9%86%d8%b1%d9%85%d9%86%d8%af.html/feed 0
آرت‌‌ فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس - هر روز یک گزارش اختصاصی از آرت‌‌فر استانبول 2017 در سایت تندیسhttp://tandismag.com/45365/%d8%a2%d8%b1%d8%aa%e2%80%8c%e2%80%8c-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7.html http://tandismag.com/45365/%d8%a2%d8%b1%d8%aa%e2%80%8c%e2%80%8c-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7.html#respond Sun, 17 Sep 2017 11:57:14 +0000 http://tandismag.com/?p=45365 آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس در ادامه گزارش‌ها و خبرهای اختصاصی خبرنگار سایت تندیس که در محل برگزاری آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷  حضور دارد، در گزارش ارسالی امروز به چگونگی گستردگی حضور گالری های خاورمیانه، اروپا و امریکا در این رویداد هنری پرداخته شده است.   آرت‌‌فر ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>

آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ و چگونگی حضور گالری های مطرح دنیا | گزارش اختصاصی تندیس

در ادامه گزارش‌ها و خبرهای اختصاصی خبرنگار سایت تندیس که در محل برگزاری آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷  حضور دارد، در گزارش ارسالی امروز به چگونگی گستردگی حضور گالری های خاورمیانه، اروپا و امریکا در این رویداد هنری پرداخته شده است.

 

Istanbul Contemporary17

آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ در حالی برگزار می‌شود که هنوز موفق نشده طیف گسترده‌ی گالری‌های منطقه خاورمیانه را به خود جذب کند. و بیشتر به عنوان ویترین گالری‌های ترکیه عمل می‌کند.
از سوی دیگر اما نباید از نظر دور داشت که هرچند تعداد گالری‌های اروپایی شرکت کننده نیز در آرت‌‌فر کم است، اما گالری‌های متعلق به بازار بزرگ هنر یعنی نیویورک، بیشتر از اروپایی‌ها در آرت فر حضور دارند. گالری Flowers شعبه لندن و نیویورک، گالری Leila Heller با دو شعبه در دبی و نیویورک، گالری C24 و Marlborough همگی از نیویورک در این آرت فر شرکت کرده‌اند. رتبه بعدی مربوط به گالری‌های لندن است، Archeus postmodern، Victoria Miro ، Sophia contemporary، Kristin Hjellegjerde گالری‌های انگلیسی هستند که اولین حضور خود را در آرت فر تجربه می‌کنند. Karavil contemporary ، Crazelli art house و Pi art works گالری‌هایی هستند که پیش از این نیز از لندن در آرت فر استانبول شرکت داشته‌اند.

Istanbul Contemporary9
همان‌گونه که آرت‌‌فر استانبول ۲۰۱۷ با عنوان Istanbul Contemporary شناخته می‌شود، غالب گالری‌ها به ارایه هنر معاصر پرداخته‌اند و در این زمینه گالری‌های ترک پیشتاز هستند. در این میان گالری باراز Baraz از استانبول با ارایه مجسمه‌های آلترناتیو حضور پررنگی دارد.

Istanbul Contemporary20
موضوعات زیست محیطی و تجربه انسان معاصر در جهانی که دائماً در حال تغییر است؛ از موضوعات مورد علاقه هنرمندانی بوده که در این گالری آثارشان برای فروش ارایه شده است. از جمله Bubi با تابلو درهم پیچیده از چوب‌هایی که بسته‌ای بزرگ و فشرده را ایجاد کرده‌اند و یا Varol Topac وارول توپاچ با مجسمه‌های چوبی ضربان دار خود که با نبض آرام طبیعت می‌تپیدند.

istanbul artfair2017 717x1024
آقای یاخشی باراز صاحب امتیاز این گالری درباره هنر معاصر ترکیه ابراز کرد، هنرمندان ترک خیلی زیاد تحت تأثیر جریانات اروپایی و امریکایی هستند و در مقایسه با هنرمندان ایرانی ،آثار ایرانی ها  اصالت بیشتری دارند.

photo 2017 09 17 14 14 01
Baraz

در ادامه گزارش تصویری امروز ،برخی از آثارحاضر در آرت‌‌ فر استانبول ۲۰۱۷ را مشاهده بفرمایید.

Istanbul Contemporary44 55x55 photo 2017 09 17 15 08 28 55x55 Istanbul Contemporary24 55x55 Istanbul Contemporary22 55x55 Istanbul Contemporary21 55x55 Istanbul Contemporary20 55x55 Istanbul Contemporary19 55x55 Istanbul Contemporary18 55x55 Istanbul Contemporary17 55x55 Istanbul Contemporary16 55x55 Istanbul Contemporary15 55x55 Istanbul Contemporary14 55x55 Istanbul Contemporary13 55x55 Istanbul Contemporary12 55x55 Istanbul Contemporary10 55x55 Istanbul Contemporary8 55x55 Istanbul Contemporary7 55x55 Istanbul Contemporary6 55x55 Istanbul Contemporary5 55x55 Istanbul Contemporary3 55x55 Istanbul Contemporary2 55x55 Istanbul Contemporary1 55x55 Istanbul Contemporary 55x55   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45365/%d8%a2%d8%b1%d8%aa%e2%80%8c%e2%80%8c-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%db%b2%db%b0%db%b1%db%b7.html/feed 0
شهر اول ها در هنر اول شد - به روایت از لیلی گلستان در بازدید از اولین اکسپوی هنرهای تجسمی تبریزhttp://tandismag.com/45333/%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b4%d8%af.html http://tandismag.com/45333/%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b4%d8%af.html#respond Sun, 17 Sep 2017 07:46:02 +0000 http://tandismag.com/?p=45333 شهر اول ها در هنر اول شد به روایت از لیلی گلستان در بازدید از اولین اکسپوی هنرهای تجسمی تبریز لیلی گلستان بانوی پرافتخار هنر ایرانی در سفری به تبریز یادداشتی ارایه داده است که بالاخره تبریز گام‌های نخستین را در میان شهرهای دیگر برداشت. و اولین اکسپوی هنرهای تجسمی را برگزار کرد. شهرستان‌ها متوجه ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
شهر اول ها در هنر اول شد
به روایت از لیلی گلستان در بازدید از اولین اکسپوی هنرهای تجسمی تبریز

آرتاکسپوتبریز لیلی گلستان بانوی پرافتخار هنر ایرانی در سفری به تبریز یادداشتی ارایه داده است که بالاخره تبریز گام‌های نخستین را در میان شهرهای دیگر برداشت. و اولین اکسپوی هنرهای تجسمی را برگزار کرد. شهرستان‌ها متوجه نیستند که چه استعدادهای درخشانی در آنجا وجود دارد که می‌بایست کشف شوند و برای این کار مراکز فرهنگی شهرستان‌ها موظف‌اند بسترهایی را برای این پدیده فراهم کنند.آرتاکسپوتبریز 2 در نهایت و مثل همیشه بخش خصوصی اولین قدم را پیش گذاشت و آقای محقق و پولاد سرمایه‌گزاران تبریز این اکسپو را حمایت کردند. صاحبین هتل کایا لاله پارک تبریز یکی از طبقات هتل را به اکسپو اختصاص داده‌اند. در این اکسپو نمایشگاهی از آثار هنرمندان برجسته‌ی تبریز برپا شده است. به گفته لیلی گلستان محیط این هتل بسیار زیبا و باسلیقه کار شده است.آرتاکسپوتبریز 1 موسسه فرهنگی هنری شمس تبریزی با مدیریت محمد محمودی مجری این برنامه و آقای مجید فتحی مدیریت این رویداد را برعهده داشتند. هشتاد اثر منتخب این اکسپو با ارایه‌ای بسیار حساب شده و معقول با کیفیتی بالا در معرض نمایش قرار گرفته بودند.
متأسفانه به دلیل نبود خریدار ، هیچ گالری نتوانسته بیش از دو سال در تبریز دوام بیاورد. و همه‌گی می دانیم که مهم‌ترین وظیفه هر گالری دار در تمام دنیا ارتباط گرفتن با خریدارها و مجموعه‌دارها برای فروش آثار است.

عکسها از سایت هنر آنلاین

لینک مرتبط را در زیر دنبال کنید:

lili golestan

معرفی کتاب لیلی گلستان | تاریخ‌ ادبیات شفاهی معاصر ایران

معرفی کتاب لیلی گلستان | از مجموعه‌ی تاریخ‌ ادبیات شفاهی معاصر ایران گفت‌وگو: امید فیروزبخش دبیر مجموعه: محمدهاشم اکبریانی نشر ثالث سال نشر: ۱۳۹۲ سایت تندیس: جاوید رمضانی تاریخ سخت‌کوشان چندبار ناامید گردیده‌اید و باز دوباره از نو آغاز نموده‌اید؟ تا چه حد به پیوستگی و پایمردی در امور پایبند هستید؟ جهان معاصر پرتلاطم و …

۰ comments

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45333/%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d9%87%d8%a7-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84-%d8%b4%d8%af.html/feed 0
مشهورها در هنر همیشه شهرت دارند، مرده یا زنده فرقی ندارد - پیکاسو تابلوی ندیده شده دارد؟http://tandismag.com/45324/%d9%85%d8%b4%d9%87%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%8c.html http://tandismag.com/45324/%d9%85%d8%b4%d9%87%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%8c.html#respond Sun, 17 Sep 2017 05:46:31 +0000 http://tandismag.com/?p=45324 تابلوی دیده نشده پابلو پیکاسو در حراج  کریستی این تابلو در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ به حراج گذاشته می‌شود حراج کریستی نیویورک تابلوی زن نشسته Jacqueline را به حراج می‌گذارد. این تابلو در ۸ اکتبر ۱۹۵۴  کشیده شده است و به عنوان یکی از آثار برجسته در حراج شبانه از آثار امپرسیونیست‌ها و هنر مدرن در ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
تابلوی دیده نشده پابلو پیکاسو در حراج  کریستی
این تابلو در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ به حراج گذاشته می‌شود

Pablo Picasso

حراج کریستی نیویورک تابلوی زن نشسته Jacqueline را به حراج می‌گذارد. این تابلو در ۸ اکتبر ۱۹۵۴  کشیده شده است و به عنوان یکی از آثار برجسته در حراج شبانه از آثار امپرسیونیست‌ها و هنر مدرن در ۱۳ نوامبر در نیویورک به فروش خواهد رسید. این اثر برای اولین بار در حراج گذاشته می‌شود. تابلوی زن نشسته از یک مجموعه خصوصی شرکت خواهد کرد و قیمت آن برای فروش ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این اثر برای نمایش عمومی از ۱۶ تا ۱۹ سپتامبر در کریستی لندن و از ۲۸ تا ۳ اکتبر در کریستی هنگ کنگ به نمایش گذاشته می‌شود. رییس کریستی اعلام کرد: ژاکلین یکی از زیباترین معشوقه‌های پیکاسو بوده. این نقاشی سال‌ها در میان مجموعه شخصی پیکاسو آویخته شده بود که از سال ۱۹۵۴  به ندرت در معرض دید عموم قرار گرفته است. این تابلو با کیفیت بسیار بالایی در ابعاد بزرگ در حراج کریستی نیویورک در ماه نوامبر شرکت خواهد کرد.

رنگ‌های پایه‌ای درخشان این اثر یک روز آفتابی را در پاییز ۱۹۵۴ در جنوب فرانسه نشان می‌دهد. این نقاشی یکی از سه اثر بزرگ پیکاسو بر روی بوم است؛ که وی آن را در ۸ اکتبر نقاشی کرده. پیکاسو با این کار ورود معشوقه جدیدش را به زندگی و کارش جشن گرفته است.

خبرهای دیگر هنر معاصر جهان را در لینک های زیر دنبال کنید:

contemporary istanbul

امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟

امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟ گزارش خبرنگار اختصاصی تندیس از آرت فر استانبول رونق هنر معاصر ایران در استانبول امسال دوازدهمین دوره برگزاری سالانه بازار هنر استانبول یا آرت فر استانبول است که به هنر مدرن و معاصر تعلق دارد. در نظر داشته باشید که دوازده سال پیش هنر ایران در چه جایگاهی …

۰ comments
torkish bienal

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود  ۲۳ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس ترجمه محدثه شادمهر آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت …

۰ comments

Posts not found

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45324/%d9%85%d8%b4%d9%87%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%b4%d9%87-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af%d8%8c.html/feed 0
امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟ - گزارش خبرنگار اختصاصی تندیس از آرت فر استانبولhttp://tandismag.com/45210/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c.html http://tandismag.com/45210/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c.html#respond Sat, 16 Sep 2017 08:15:36 +0000 http://tandismag.com/?p=45210 امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟ گزارش خبرنگار اختصاصی تندیس از آرت فر استانبول رونق هنر معاصر ایران در استانبول امسال دوازدهمین دوره برگزاری سالانه بازار هنر استانبول یا آرت فر استانبول است که به هنر مدرن و معاصر تعلق دارد. در نظر داشته باشید که دوازده سال پیش هنر ایران در چه جایگاهی ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
امروز در آرت فر استانبول ۲۰۱۷ چه می‌گذرد؟
گزارش خبرنگار اختصاصی تندیس از آرت فر استانبول

رونق هنر معاصر ایران در استانبول

امسال دوازدهمین دوره برگزاری سالانه بازار هنر استانبول یا آرت فر استانبول است که به هنر مدرن و معاصر تعلق دارد. در نظر داشته باشید که دوازده سال پیش هنر ایران در چه جایگاهی قرار داشت و ما از کجا آغاز کرده‌ایم؟ رشد قابل توجه آرت فر استانبول و وضعیت فعلی هنر ایران قابل بررسی است.

art fair istanbul16
این رویداد امسال با حضور بیش از ۷۰ گالری در بازه زمانی بین ۱۴ تا ۱۷ سپتامبر در استانبول در حال برگزاری است.

art fair istanbul11 رویکردهای پر قدرت به هنرهای جدید، در کنار ارایه آثاری از برخی بزرگان هنر قرن بیستم و بیست و یکم به این رویداد جلوه‌ی خاصی بخشیده است؛ به‌طوری که گروه‌های مختلفی از گالری‌ها در اینجا گرد هم آمده‌اند و هریک منتخبی از آثار هنرمندان خود را برای فروش ارایه کرده‌اند.
هرچند اکثر گالری‌های شرکت کننده در این آرت فر از کشور ترکیه هستند، اما گالری‌هایی از شانگهای و کره نیز در این مجموعه حضور دارند. پس از گذشت دوازده دوره کاری به نظر می‌رسد گروه‌های حرفه‌ای از سراسر جهان با این رویداد ارتباطی خوبی برقرار کرده‌اند و استقبال زیاد و حجم انبوه مخاطبان گواه این مسئله است.

art fair istanbul1 هرچند در آرت فر این دوره تنها سه گالری از ایران شرکت کرده‌اند، و با آثاری نه چندان قابل ارزش، اما گالری‌های مهمی از نقاط مختلف دنیا به ارایه آثار هنرمندان ایرانی پرداخته‌اند، از جمله گالری «۵۵ بِلِه چاسه»۵۵bellechasse با دو شعبه در پاریس و میامی، با آثاری از نیلوفر بنی صدر آمده است و گالری لیلا هلر» با کلکسیون پرستاره‌ای از ایرانیانی مانند رضا آرامش از نیویورک و دبی و گالری دیری مارت استانبول با شیرین نشاط و سوفیا کانتنپوراری sophia contemporary gallery با مجموعه گسترده‌ای از رضا درخشانی، پویا آریان پور، طاها حیدری، آزاده رزاق دوست، امیرحسین زنجانی و افروز عمیقی غرفه‌های خود را آراسته‌اند. که این بیانگر فعالیت جدی‌تر و حرفه‌ای تر گالری‌های خارجی برای جذب هنرمندان ایرانی است.

art fair istanbul2 به نظر می‌رسد در مجموعه امسال تلفیقی از آثار خیلی متفاوت و خیلی جدید در مقایسه با آثار ارایه شده در گذشته ارایه شده باشد و گالری‌هایی که در طبقه همکف قرار دارند (با توجه به قیمت غرفه‌ها در این طبقه) آثاری با کیفیت و ساخت تمیزتر و ایده ضعیف یا کم توان را به نمایش گذاشته‌اند، حال آنکه در طبقه پایین تعداد گالری‌هایی که نوید هنرمندان جدی و دغدغه‌مند واقعی را می‌دهند، بیشتر است. اما در طبقه همکف می‌توان آثار بزرگانی مانند دالی و پیکاسو را نیز مشاهده کرد.

art fair istanbul14 حضور هنر تعاملی الکترونیکی و تلفیقی نیز به شکل‌های مختلف در طبقه پایین دیده می‌شود، اما معمولاً از لیبل فروش بی‌بهره می‌مانند، مانند آثار عکس که شاید بتوان گفت، هرگز به‌عنوان یک هنر قابل خرید و فروش به معنی کامل کلمه در این آرت فر مورد اعتنا نبوده‌اند. از طرفی، حضور گاه و بی‌گاهشان در این رویداد قابل توجه است؛ البته در میان آثار عکس نیز آثار چاپ آلترناتیو و فتو آرت، عکاسی‌های چیدمان شده (استیج وعکاسی صحنه‌آرایی شده) و پرتره دیده می‌شود اما نکته قابل توجه اینکه به‌هیچ وجه هیچ مجموعه‌ای در قالب عکس مستند حضور ندارد.

art fair istanbul44 در مورد نقاشی البته آثاری از رده‌های مختلف به‌خصوص نقاشی‌هایی متعلق به سبک‌های متأخری مانند بد پینتینگ bad painting حضور دارند. در زمینه‌ی حجم شاید بیش از سایر مقوله‌ها، احجام متحرک از آن خودسازی دیده می‌شوند که به واسطه جذابیت‌های بصری‌شان مخاطبین زیادی را نیز به خود جلب می‌کنند.

art fair istanbul88 55x55 art fair istanbul22 55x55 art fair istanbul15 55x55 art fair istanbul8 55x55 art fair istanbul9 55x55 art fair istanbul11 55x55 art fair istanbul13 55x55 art fair istanbul7 55x55 art fair istanbul6 55x55 art fair istanbul5 55x55 art fair istanbul4 55x55 art fair istanbul3 55x55 art fair istanbul 55x55

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک زیر مشاهده کنید:

torkish bienal

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود  ۲۳ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس ترجمه محدثه شادمهر آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت …

۰ comments
berlin art week7

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ از ۲۲ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس: محدثه شادمهر هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45210/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%b5%db%8c.html/feed 0
معماری معاصر، کلیسایی مدور با تقدسی مدرن - کلیسا سنت واتسلاو در جمهوری چک با طراحی گروه معماری استفانhttp://tandismag.com/45061/%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1%d8%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%af%d9%88%d8%b1.html http://tandismag.com/45061/%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1%d8%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%af%d9%88%d8%b1.html#respond Sat, 16 Sep 2017 04:30:55 +0000 http://tandismag.com/?p=45061 معماری معاصر، کلیسایی مدور با تقدسی مدرن کلیسا سنت واتسلاو در جمهوری چک با طراحی گروه معماری استفان سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   کلیسای سنت واتسلاو (St. Wenceslas)  کلیسایی پست مدرن و به شکل مدور است که با اصول دقیقی ساخته شده است. این بنا توسط گروه معماری آتلیه استفان (Atelier Štěpán) در Sazovice، ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
معماری معاصر، کلیسایی مدور با تقدسی مدرن
کلیسا سنت واتسلاو در جمهوری چک با طراحی گروه معماری استفان

سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی

 

church St Wenceslas 25

کلیسای سنت واتسلاو (St. Wenceslas)  کلیسایی پست مدرن و به شکل مدور است که با اصول دقیقی ساخته شده است. این بنا توسط گروه معماری آتلیه استفان (Atelier Štěpán) در Sazovice، جمهوری چک طراحی شده.  این کلیسا بر پایه این اساس که  همیشه فرم دایره جزو فرم‌های الهی شناخته شده ولی فرم مستطیل بیشتر دنیوی، فرم آن با یک استوانه شروع می‌شود. این ساختمان بیشتر به کلیسای زمان سنت واتسلاو در قرن دهم اشاره دارد. کلیسای جامع سنت ویتوس که در آن زمان به صورت گنبدی شکل ساخته شد البته بعداً بازسازی و به سبک گوتیک درآمد. در این کلیسا طراح دایره دور تا دور مربع را محدود می‌کند. به این صورت که محراب، ورودی، راه پله را به این شکل طراحی شده. وجه اشتراک دو کلیسا به علت محراب آنها است. وقتی بر روی محراب به پنجره‌ی روبه رو نگاه کنیم تنها کلیسا به چشم میاید. و در اصل محراب در مرکز آن قرار دارد.church St Wenceslas 6 church St Wenceslas 30 ایده‌ی ساخت یک کلیسا در Sazovice، به دوره‌ی جنگ برمیگردد. در سال ۲۰۱۱ مردم این ییلاق این ایده را زنده کردند و گروهی برای آن تشکیل دادند. برای کلیسا سنت واتسلاو چهار مکان انتخاب کردند که به فضای معنوی آن نزدیک باشد و در آخر یکی که در مرکز ییلاق قرار گرفته، انتخاب شد. این مکان به علت قرار گرقتن بین چهار مسیر اصلی و همچنین مرکز ییلاق، احساس مقدس بودن را در بیننده ایجاب می‌کند.

church St Wenceslas 1 طراح پنجره‌ها را  به نرمی با بیرون و داخل دادن کمی از دیوار، ایجاد کرده. به نحوی که نور با ملایمت وارد فضا می شود و به آرامی بر روی دیوار‌ها، روشنایی ایجاد می‌کند. فضای کلیسا به علت فرم منحنی خود احساس آرامش و صلح در بیننده ایجاد می‌کند.به اعتقاد استفان مارک Štěpán Marek: “چیزی یا کسی هست که در پشت فضای مادی ما قرار دارد و از دید ما پنهان است. من سعی کردم با ایجاد فضا و حجم به این مفهوم نزدیک شوم. به عنوان یک معمار کلیسا باید بر ذهن مردم نفوذ کند تا آگاهانه با ناخوداگاه خود آن را درک کنند. این کلیسا بازتاب الهی از حجم است و نمایانگر وجودی است که در درون دیوار ها پنهان شده. در کلیسا حس آرامش، صلح و تنها بودن با خدا احساس باید شود.”

church St Wenceslas 11 معماری داخلی این بنا مینیمالیسم است. در معماری داخل کلیساهای تاریخی، بیشتر اطالاعات بصری در فضا قرار دارد مانند نقاشی‌ها و تزئینات و مجسمه‌ها. همانند کلیساهای باروک که ساخت آن در سطح هوشیاری آن زمان بود تا با زندگی عیسی بیشتر آشنا شوند. اما امروزه مردم تمایل دارند که در مکانی که آرامش بیشتری دارد به درک هستی خودشان بپردازند.

church St Wenceslas 24

استفان مارک می‌گوید: “محراب یک پوسته‌ی برنز در شکل طبیعی اش است و نمادی از لمس خدا شناخته شده. در طی این پروژه ارتباط توده‌ها را کشف کردم که شبیه تماس انسان است. لمس یک جنبش ایجاد می کند که شروعی از انرژی جدید است. انرژی ادامه می‌یابد از یکی به دیگری و در نهایت ارتباطی را به همراه پیامی ایجاد میکند. این مرا به یاد مراسم های مذهبی می‌اندازد و یا گرفتن دست های هم در هنگام شکر گذاری و  پیام‌های مسیح که از طریق مردم گسترش میابد.”

church St Wenceslas 29 55x55 church St Wenceslas 26 55x55 church St Wenceslas 20 55x55 church St Wenceslas 21 55x55 church St Wenceslas 22 55x55 church St Wenceslas 23 55x55 church St Wenceslas 19 55x55 church St Wenceslas 17 55x55 church St Wenceslas 16 55x55 church St Wenceslas 12 55x55 church St Wenceslas 14 55x55 church St Wenceslas 10 55x55 church St Wenceslas 4 55x55 church St Wenceslas 5 55x55 church St Wenceslas 6 55x55 church St Wenceslas 7 55x55 church St Wenceslas 8 55x55 church St Wenceslas 3 55x55 church St Wenceslas 1 55x55 church St Wenceslas 2 55x55

با دیگر مطالب مربوط به معماری برتر دنیا بیشتر آشنا شوید:

steve jobs 1

آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک رونمایی شد

آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک رونمایی شد سایت تندیس: روژان سرهنگی مدیرعامل اپل، تیم کوک  Tim Cook به صورت رسمی  محل برگزاری رونمایی‌ها و کنفرانس‌ها را در محل طراحی جدید گروه فاستر Foster+Partners برای اپل تعیین کرد و امروز اولین روز رونمایی از این ساختمان و همچنین تکنولوژی اپل می‌باشد. این بنا بر اساس …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45061/%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1%d8%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%af%d9%88%d8%b1.html/feed 0
آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک رونمایی شد - گروه معماری فاسترhttp://tandismag.com/45114/%d8%a2%d9%85%d9%81%db%8c-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88-%d8%ac%d8%a7%d8%a8%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9.html http://tandismag.com/45114/%d8%a2%d9%85%d9%81%db%8c-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88-%d8%ac%d8%a7%d8%a8%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9.html#respond Wed, 13 Sep 2017 07:32:54 +0000 http://tandismag.com/?p=45114 آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک رونمایی شد سایت تندیس: روژان سرهنگی مدیرعامل اپل، تیم کوک  Tim Cook به صورت رسمی  محل برگزاری رونمایی‌ها و کنفرانس‌ها را در محل طراحی جدید گروه فاستر Foster+Partners برای اپل تعیین کرد و امروز اولین روز رونمایی از این ساختمان و همچنین تکنولوژی اپل می‌باشد. این بنا بر اساس ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
آمفی تئاتر استیو جابز در اپل پارک رونمایی شد

سایت تندیس: روژان سرهنگی

steve jobs 1 مدیرعامل اپل، تیم کوک  Tim Cook به صورت رسمی  محل برگزاری رونمایی‌ها و کنفرانس‌ها را در محل طراحی جدید گروه فاستر Foster+Partners برای اپل تعیین کرد و امروز اولین روز رونمایی از این ساختمان و همچنین تکنولوژی اپل می‌باشد. این بنا بر اساس اسم بنیانگذار قبلی اپل، آمفی تئاتر استیو جابز نامیده شد و امروز رونمایی از ابر تکنولوژی جدید اپل و همچنین آیفون ایکس برگزار شد.steve jobs 4

آمفی تئاتر استیو جابز در درون پارک اپل و ساختمان حلقه مانند آن ساخته شده و تا آپریل ۲۰۱۷ کل کمپانی، به این پارک منتقل خواهد شد و کل این فضا‌ها توسط  گروه معماری فاستر طراحی شده است.

این آمفی تئاتر در حدود ۱۰۰۰ صندلی در زیر زمین در خود جای می‌دهد و ورودی آن از یک آتریوم دایره‌ای به ارتفاع ۱۲ فوت یا ۶ متر با دیوارشیشه‌ای و سقفی نازک به شکل دیسک ساخته شده.steve jobs 3

پارک اپل بر روی زمینی به متراژ ۷۱ هکتار در میان تپه‌ها طراحی شده که به نقل از تیم کوک در اخر امسال شروع به نقل و انتقال به اپل پارک خواهند کرد.

وی همچنین می گوید بزرگترین قدم افتتاح تئاتر استیو جابز در ۱۲ سپتامبر خواهد بود. اپل پارک طراحی شده تا با طبیعت یکی باشد، به نوعی محیط طبیعی پارک را با داخل شرکت ارتباط می‌دهد. آرزوی اسیو بود که در اپل پارک زندگی کند. آرزوی او این بود که اپل پارک محیط کاری فوق‌العاده ای برای آینده شرکت باشد.steve jobs 2

steve jobs 5

با دیگر مطالب مربوط به سازه های معماری برتر دنیا بیشتر آشنا شوید:

foster partners 1

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/45114/%d8%a2%d9%85%d9%81%db%8c-%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%88-%d8%ac%d8%a7%d8%a8%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%be%d9%84-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%a9.html/feed 0
مجسمه های عظیم پیش از آنکه دود شوند! - جشنواره مرد سوزان در صحرای نواداhttp://tandismag.com/44956/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%af%d9%88%d8%af-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af.html http://tandismag.com/44956/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%af%d9%88%d8%af-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af.html#respond Wed, 13 Sep 2017 05:37:33 +0000 http://tandismag.com/?p=44956 سایت تندیس ترجمه احسان نوروزی   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
مجسمه های عظیم پیش از آنکه دود شوند!
جشنواره مرد سوزان در صحرای نوادا

سایت تندیس ترجمه احسان نوروزی

burning man art installations designboom 13 هفتاد هزار خوشگذرانی که در صحرای نوادا به خاطر جشنواره مرد سوزان جمع شده بودند، دست خالی بیرون نیامدند. در بلک راک سیتی، هنرمندان و سایر نوآوران، صدها مجسمه‌ی یادبود و انواع آثار هنری را برای این جشنواره‌ که به مدت یک هفته‌ برپا شده بود آماده کردند که در چهار سپتامبر به پایان رسید. امسال جشنواره مرد سوزان از هنرمندان خواسته بود که آثار خود را بر مبنای تم «مناسک رادیکال» برپا کنند. ۳۲۰ اثر نهایی که برخی از آنها چیدمان‌هایی از نور و آتش بودند بسیار جالب توجه بود. این رسم که اجتماع سالانه آن از ۱۹۸۶ شروع شده، حول به آتش کشیدن یک آدمک چوبی عظیم الجثه شکل گرفته است. sculpture2 این پروژه‌های بلندپروازانه شامل یک معبد گرانش اثر زاخاری کافین Zachary Coffin، که سنگ‌هایی عظیم را به شکلی متزلزل از پنج بازوی فولادی نازک آویخته بود، و موکارو، یک جغد بلند ۹ متری اثر هنرمندی به نام اِل نینو El Nino می‌شد.burning man art installations designboom  سایر آثار درخور توجه: یک عروسک خیمه شب بازی عظیم  بود که سازنده آن میگوئل آنخل مارتین بوردرا Miguel Angel Martin Bordera بود. sculpture1 یک رصدگاه فلامینگو شکل بلند که منظره‌ای تاثیرگذار از خیمه‌گاه‌های برپا شده در صحرا را فراهم می‌کرد.burning man art installations designboom 4 اثر دیگری که بسیار موفق عمل کرده بود یک وَن بزرگ است که به شکل یک کشتی درآورده شده و طوری مهندسی شده بود که با نیروی باد حرکت می‌کرد. burning man art installations designboom 3 معبد امسال را Steven Brummond, Marisha Farnsworth و Mark Sinclair ساخته‌اندکه بسیار باشکوه می‌نمود.
آثار جشنواره مرد سوزان همچنین الهام‌بخش نمایشگاهی در موزه هنرهای نوادا شده است با عنوان «شهر غبار: سیر تکامل مرد سوزان» که مبدا جشنواره و رشد انفجارگونه آن از یک رویداد ضدفرهنگی به یک پدیده جهانی را بررسی می‌کند. امسال طی اظهارت ژورنال مرد سوزان، از سوی برخی انتقاد شده است که چرا مرد سوزان برای اولین بار در یک سازه محصور شده است.sculpture3

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

torkish bienal

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود

آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود  ۲۳ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس ترجمه محدثه شادمهر آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت …

۰ comments
berlin art week7

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ از ۲۲ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس: محدثه شادمهر هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی …

۰ comments

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44956/%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b9%d8%b8%db%8c%d9%85-%d8%af%d9%88%d8%af-%d8%b4%d9%88%d9%86%d8%af.html/feed 0
فراخوان نمایشگاه بین‌المللی گالری ۱۱۰ سیاتل - مهلت ارسال آثار 01 آبان 1396http://tandismag.com/44920/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c%d9%86%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-110.html http://tandismag.com/44920/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c%d9%86%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-110.html#respond Mon, 11 Sep 2017 09:25:56 +0000 http://tandismag.com/?p=44920   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
نمایشگاه بین‌المللی Gallery 110 – 2017
شهر سیاتل، آمریکا

join gallery 110

بیافرین کانادا  از همه هنرمندان علاقمند برای حضور در هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گالری ۱۱۰ که در شهر سیاتل کشور آمریکا برگزار می‌شود دعوت می‌کند تا آثارشان را برای حضور در نمایشگاه و دریافت جایزه‌های نقدی این رقابت از طریق پورتال بیافرین ارسال کنند.

جهت ثبت نام و ارسال آثار می‌توانید به سایت فراخوان به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.gallery110.com

موضوع
موضوع این فراخوان آزاد است.GALLERY 110

زمینه‌ها
طراحی – Drawing
نقاشی – Painting
چاپ – Printmaking
عکاسی – Photography
دیجیتال – Digital
گرافیک – Graphics
تصویرسازی – Illustration
مجسمه‌سازی – Sculpture
چیدمان – Installation
GALLERY110 5 جایزه‌ها
■ جایزه‌های نقدی
نفر اول: ۵۰۰ دلار آمریکا
نفر دوم: ۳۰۰ دلار آمریکا
نفر سوم: ۲۰۰ دلار آمریکا

■ نمایشگاه هنرمندان برگزیده
نمایشگاه هنرمندان برگزیده در گالری برگزارکننده در شهر سیاتل آمریکا از ۱ تا ۲۴ فوریه ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

شرایط
هنرمندان بالای ۱۸ سال از هر کشوری می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.GALLERY110 3

اطلاعات هنرمند
اطلاعات زیر در مورد هنرمند برای این فراخوان مورد نیاز است:

– نام کامل هنرمند
– تلفن موبایل
– ایمیل
– وبسایت
– آدرس به همراه کد پستی
تمام اطلاعات باید به زبان انگلیسی ارسال شود.

توضیح: هنرمندان عضو بیافرین می‌توانند اطلاعات خود را غیر از انگلیسی به هر یک از ۷ زبان پشتیبانی شده دیگر در بیافرین تهیه و ارسال کنند و ترجمه اطلاعات به انگلیسی را سفارش دهند.GALLERY110 1

تعداد اثر هنری
هر هنرمند می‌تواند از ۱ تا ۵ اثر هنری ارسال کند.

اطلاعات
اطلاعات زیر در مورد آثار هنری برای این فراخوان مورد نیاز است:

– عنوان اثر هنری
– زمینه هنری
– تکنیک
– سال خلق اثر
– ابعاد اثر (اندازه افقی x اندازه عمودی x عمق) به سانتیمتر یا اینچ
– قیمت به دلار آمریکا
– شرح کوتاهی درباره اثر هنریGALLERY110 2

فایل عکس اثر

نوع فایل: JPG
رزولوشن: ۳۰۰DPI
مد: RGB
سایز فایل: حداکثر ۲MB
نام فایل:
Artist First and Last Name-Artwork Title.jpg
Example: Olivia Dunham-Beautiful.jpg
شرایط
– همه آثار دو و سه بعدی مورد قبول هستند.
– آثار دوبعدی باید آماده نصب روی دیوار ارسال شوند.
– در صورتی که وزن اثر بیش از ۳۵ پاوند (۱۵٫۸۷ کیلوگرم) است، هنرمند باید در زمان ثبت‌نام و ارسال اثر (در صورت انتخاب) به برگزارکننده اطلاع دهد.
– آثار هنری باید اصل باشند و توسط هنرمند خلق شده باشند.
– هنرمند باید تمام حقوق مادی، معنوی و کپی‌رایت آثار هنری را در اختیار داشته باشد.
– همه آثار ارسالی باید برای فروش عرضه شوند.
– در صورت فروش آثار هنری، کمیسیون برگزارکننده ۵۰% است.
– هزینه حمل و نقل آثار هنری و بیمه آنها از محل هنرمند به برگزارکننده و برگشت آنها در صورت عدم فروش آثار بر عهده هنرمند است.
– برگزارکننده فراخوان حق باز تولید، انتشار و چاپ آثار را برای تبلیغ این رویداد هنری یا هنرمندان بدون پرداخت هیچ گونه هزینه خواهد داشت.

مهلت ارسال اطلاعات به بیافرین
۰۱ آبان ۱۳۹۶GALLERY110 4

هزینه‌‌ها

هزینه برگزارکننده فراخوان
مبلغ ۳۵ دلار آمریکا برای ۱ تا ۳ اثر هنری و ۱۰ دلار آمریکا برای هر اثر هنری اضافه

هزینه سرویس
(آماده‌سازی، بررسی و ارسال اطلاعات، پیگیری، اطلاع‌رسانی)
♦ برای هنرمندان عضو آبی، طلایی و پلاتینیوم بیافرین رایـگان است.
♦ برای هنرمندان عضو پایه بیافرین از ۱ تا ۵ اثر هنری مبلغ ۲۰ دلار آمریکا است.

هزینه ترجمه
در صورت درخواست ترجمه از طرف هنرمند، هزینه ترجمه اطلاعات پایه به انگلیسی توسط بیافرین ۲۵ دلار آمریکا است.

روش پرداخت
هنرمند می‌تواند برای پرداخت هزینه هر فراخوان یکی از ۳ روش زیر را برگزیند.

– از طریق لینک مستقیم به Paypal (دلار آمریکا)
– از طریق صرافی به Paypal (تبدیل ریال ایران به دلار آمریکا)
– از طریق کارت به کارت (ریال ایران)

پس از Submit کردن در این فراخوان از طریق پورتال و بررسی اطلاعات توسط بیافرین، در صورت کامل بودن اطلاعات، پیش‌فاکتور و اطلاعات روش‌های پرداخت به دلار آمریکا و ریال ایران در اختیار هنرمند قرار خواهد گرفت.

فراخوان دیگر را در لینک زیر دنبال کنید:

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44920/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%db%8c%d9%86%e2%80%8c%d8%a7%d9%84%d9%85%d9%84%d9%84%db%8c-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-110.html/feed 0
آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود - 23 تا 26 شهریورhttp://tandismag.com/44867/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c.html http://tandismag.com/44867/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c.html#respond Mon, 11 Sep 2017 07:38:50 +0000 http://tandismag.com/?p=44867 آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود  ۲۳ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس ترجمه محدثه شادمهر آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود
 ۲۳ تا ۲۶ شهریور

سایت تندیس ترجمه محدثه شادمهر

آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت فر با حمایت Akbank، CI که فضاهایی به وسعت ۱۳،۶۰۰ متر مربع از لوتی کیدار ICEC Rumeli Hall را با همکاری مرکز کنگره استانبول در اختیارش قرار داده است سرپرستی گالری‌ها، مجموعه‌دارها و هنرمندان ترکیه و سراسر جهان را برعهده دارد.
کیمار ملکی، مدیر نمایشگاه CI، گفت: «استانبول یک مرکز هنر جهانی محسوب می‌شود که مدافع هنرهای منطقه‌ای و بین‌المللی است.»
نمایشگاه امسال شامل بخش Galleries برای گالری‌هایی است که قبل از سال ۲۰۱۰ تأسیس شده‌اند، بخش گالری‌های جدید، برای گالری‌هایی تعبیه شده که در شش سال گذشته تأسیس شده‌اند، نمایش‌های انفرادی برای این گالری‌ها توسط یک هنرمند و یا گروهی از هنرمندان در نظر گرفته شده و همچنین جایگاه‌هایی برای استودیوهای گالری و معماری اختصاص داده شده است.
بینال استانبول همچنین نمایشگاه مجسمه‌ی جدیدی را توسط پروفسور حسن بلنت کرمان در پارک سانتا سیلار همسایه با عنوان «عنصر پنجم» ارائه خواهد کرد. این اولین نمایشگاه مجسمه معاصر در پارک عمومی است. هنرمندان شرکت کننده شامل: Erdağ Aksel, Fabian Marcaccio, Genco Gülan, Günnür Özsoy, Jan Fabre, Jannis Kounellis, Johan Tahon, Magdalena Abakanowicz, Osman, Tony Cragg, Wim Delovoye, and Yaşam Şaşmazer.
به گفته‌ی Ali Güreli، رئیس این آرت فستیوال: «ما برای دیروز و امروز نیستیم، بلکه به فردا تعلق داریم.»
CI 2017 با گردهمایی نمایشگاه‌ها و پروژه‌هایی در مؤسسات فرهنگی برجسته شامل باز کردن پانزدهمین بینال استانبول، نمایشگاه هنرمند معاصر چینی Ai Wei Wei آی وی وی در موزه Sakıp Sabancı، یک نمایش انفرادی از آثار هنرمند ترکیه CANAN در آرتر، یک نمایشگاه انفرادی از دیانا تاتر، هنرمند آمریکایی در بوروزان معاصر، و نمایشگاه هنرمندان بین‌المللی که توسط Akbank Sanat برگزار می‌شود.
همچنین سه گالری ایرانی در آرت فر امسال حضور دارند.

torkish bienal

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

berlin art week7

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟

در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ از ۲۲ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس: محدثه شادمهر هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی …

۰ comments
foster partners 1

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44867/%d8%a2%d8%b1%d8%aa-%d9%81%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c.html/feed 0
در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ - از 22 تا 26 شهریورhttp://tandismag.com/44825/%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d9%86-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%da%af%d8%b0%d8%b1%d8%af.html http://tandismag.com/44825/%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d9%86-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%da%af%d8%b0%d8%b1%d8%af.html#respond Sun, 10 Sep 2017 12:34:55 +0000 http://tandismag.com/?p=44825 در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟ از ۲۲ تا ۲۶ شهریور سایت تندیس: محدثه شادمهر هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
در هفته هنر برلین چه می‌گذرد؟
از ۲۲ تا ۲۶ شهریور

سایت تندیس: محدثه شادمهر

berlin art week7 هفته هنر برلین، یکی از رویدادهای مهم در تقویم هنر معاصر آلمان است. که امسال برای ششمین بار، جهان هنر برلین میزبان نمایشگاه‌ها، مراسم اهدای جایزه، فیلم‌های هنری و رویدادهای متعددی است که در طول هفته برگزار می‌شوند. تنوع غنی این برنامه‌ها در فصل پاییز با همکاری مشترک موسسات، گالری‌ها، هنرمندان، مجموعه‌‌دارها و پروژه‌های محیطی آغاز به کار کرده و توجه جهانی را به خود جلب می‌کند.berlin art week 2 در سال ۲۰۱۷، بازدیدکنندگان می‌توانند از نمایشگاه‌هایی در مقیاس بزرگ از آثار به نمایش گذاشته شده‌ی هنرمندانی مانند مونیکا بنوینی، دنی لیون، ویلم دروویج، مروری بر آثار هارون فاروکچی و هنرمندان بی‌شماری در ژانرها و سبک‌های مختلف دیدن کنند. این نمایشگاه‌ها مرکز توجه خواهند بود. در حالی که موقعیت برلین در آرنا توسعه خواهد یافت. هنر برلین (abc art berlin contemporary در همکاری با هنر کلن) شروع جدیدی خواهد بود برای هفته هنر برلین.berlin art week10

berlin art week11 55x55 berlin art week12 55x55 berlin art week8 55x55 berlin art week9 55x55 berlin art week6 55x55 berlin art week5 55x55 berlin art week4 55x55 berlin art week1 55x55 berlin art week2 55x55 berlin art week3 55x55 berlin art week 55x55 berlin art week 4 55x55 berlin art week 3 55x55 berlin art week 1 55x55

دیگر خبرهای هنر معاصر جهان را در لینک‌های زیر دنبال کنید:

foster partners 1

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ

گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین …

۰ comments
Terry Pratchett

تری پرچت نویسنده علمی تخیلی با وصیت عجیبش دنیا را متعجب ساخت

تری پرچت نویسنده علمی تخیلی با وصیت عجیبش دنیا را متعجب ساخت سایت تندیس به نقل از ایسنا: «تری پرچت» Terry Pratchett نویسنده مجموعه رمان‌ «جهان صفحه» پیش از مرگش وصیت کرده بود با غلتک از روی هارد رایانه‌اش رد شوند و رمان‌های چاپ‌نشده‌اش را از بین ببرند. به گزارش«گاردین» آثار ناتمام و چاپ‌نشده «تری …

۰ comments
Gallery

موزه هنر شن با ایجاد فضای نامریی در بستر دریا

موزه هنری شن با ایجاد فضای نامریی در بستر دریا گروه معماری OPEN Architecture پروژه اخیر خود را با نام «دیالوگی از دریا» رونمایی می‌کند سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگیگروه معماری OPEN Architecture پروژه اخیر خود را با نام «دیالوگی از دریا» رونمایی می‌کند. این پروژه، طراحی مجموعه‌‌ای هنری در خلیج بوهایی در شمال چین …

۰ comments
  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44825/%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%87%d9%86%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%84%db%8c%d9%86-%da%86%d9%87-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%da%af%d8%b0%d8%b1%d8%af.html/feed 0
فراخوان جایزه آرته لاگونا از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین رقابت‌های هنری اروپا - مهلت ارسال آثار تا 19 آبانhttp://tandismag.com/44673/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%84%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7-%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b2.html http://tandismag.com/44673/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%84%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7-%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b2.html#comments Wed, 06 Sep 2017 10:57:43 +0000 http://tandismag.com/?p=44673 ونیز - ایتالیا   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
فراخوان جایزه آرته لاگونا از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین رقابت‌های هنری اروپا
نمایشگاه و جایزه بین‌المللی Arte Laguna – 2018
ونیز – ایتالیا

arte laguna 4
بیافرین کانادا از همه هنرمندان علاقمند برای حضور در دوازدهمین دوره رقابت هنری بین‌المللی Arte Laguna 2018 که یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین رقابت‌های هنری اروپا است، دعوت می‌کند تا آثار خود را برای قرار گرفتن در میان ۱۱۵ هنرمند برگزیده این رقابت و دریافت جایزه‌های نقدی، نمایشگاه اصلی در ونیز ایتالیا، بسته‌های عضویت سالانه بیافرین، نمایش آثار هنری در چند گالری بین‌المللی، فرصت همکاری با شرکت‌ها، ۱۰ برنامه رزیدنسی و ۳ فستیوال بین‌المللی از طریق پورتال بیافرین ارسال کنند.

در این دوره نیز همچون گذشته، بیافرین یکی از Partnerهای این رقابت بین‌المللی است.

برای دیدن جایزه‌های بیافرین در این فراخوان، به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.artelagunaprize.com/business-for-arts/biafarin

توضیح:
برای هنرمندان عضو بیافرین که از طریق پورتال بیافرین در این فراخوان شرکت کنند تا ۳۰ درصد تخفیف‌ در نظر گرفته شده است.

arte laguna 2 موضوع
موضوع این فراخوان آزاد است.

زمینه‌ها
نقاشی – Painting
طراحی – Drawing
چاپ – Printmaking
عکاسی – Photography
تصویرسازی – Illustration
گرافیک – Graphics
هنر دیجیتال – Digital Art
مجسمه‌سازی – Sculpture
چیدمان – Installation

arte laguna 3 جایزه‌ها

■ جایزه‌های Institutional
جمع جایزه: ۳۵,۰۰۰ یورو

نقاشی: ۷,۰۰۰ یورو
مجسمه‌‌سازی و چیدمان | ویرپوال آرت: ۷,۰۰۰ یورو
هنر عکاسی | گرافیک دیجیتال: ۷,۰۰۰ یورو
ویدیوآرت، فیلم کوتاه | پرفورمنس: ۷,۰۰۰ یورو
لندآرت | هنر شهری: مبلغ ۷,۰۰۰ یورو

■ نمایشگاه‌ اصلی در Arsenale – ونیز – ایتالیا
در ماه مارس ۲۰۱۷ نمایشگاهی از آثار برگزیده شامل: ۳۰ اثر نقاشی، ۲۵ اثر عکاسی، ۲۵ اثر مجسمه و چیدمان، ۱۰ اثر ویدیو، ۵ اثر لندآرت، ۵ اثر هنر شهری، ۵ اثر ویرچوال آرت، ۵ اثر گرافیک دیجیتال و ۵ اثر پرفورمنس در سالن آرسنال در شهر ونیز ایتالیا برگزار خواهد شد.
کاتالوگ نمایشگاه به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی چاپ و توزیع می‌شود.

■ نمایشگاه‌های فردی
– گالری Isabelle Lesmeister در شهر Regensburg – آلمان
– گالری Fernando Santos در شهر Porto – پرتغال

■ برنامه‌های رزیدنسی
– رزیدنسی San Francisco Art در San Francisco – آمریکا
– رزیدنسی The Art Department – ترکیه
– رزیدنسی GLO’ART در Lanaken – بلژیک
– رزیدنسی Espronceda در Barcelona – اسپانیا
– رزیدنسی Basu Foundation for the Arts در Kalkata – هند
– رزیدنسی G. Artistic Serigraphy Fallani در Venice – ایتالیا
– رزیدنسی Farm Cultural Park در Favara – ایتالیا
– رزیدنسی Arte Sella در Trentino – ایتالیا
– رزیدنسی The Swatch Art Peace Hotel در Shanghai – چین
– رزیدنسی Maradiva Cultural Residency در Flic-en-Flac – موریس

■ فرصت همکاری با شرکت‌ها

◊ Biafarin – کانادا
جمع جایزه به ارزش ۱۴,۸۰۰ دلار آمریکا

– Biafarin Honor Award
۱۲ بسته عضویت طلایی بیافرین برای ۱۲ هنرمند برگزیده بالای ۲۵ سال
۱۲ بسته عضویت آبی بیافرین برای ۱۲ هنرمند برگزیده ۲۵ سال و کمتر

– Biafarin Prestige Award
۱,۰۰۰ دلار آمریکا جایزه نقدی برای یک هنرمند با سن ۲۵ سال یا کمتر
۱,۰۰۰ دلار آمریکا جایزه نقدی برای یک هنرمند برگزیده در زمینه نقاشی
۱,۰۰۰ دلار آمریکا جایزه نقدی برای یک هنرمند برگزیده در زمینه عکاسی و هنر دیجیتال
۱,۰۰۰ دلار آمریکا جایزه نقدی برای یک هنرمند برگزیده در زمینه مجسمه‌سازی و چیدمان

◊ Zanetto Craftsmanship – ایتالیا
جایزه ۲,۰۰۰ یورویی برای طراحی و اجرای پروژه برگزیده

◊ Artmajeur – فرانسه
– اکانت پلاتینیوم برای یک هنرمند برگزیده توسط Artmajeur
– یک سال اکانت رایگان پلاتینیوم برای هنرمندان برگزیده در هر زمینه

■ فستیوال‌‌های هنری
– فستیوال Art Nova 100 – پکن – چین
– فستیوال Art Stays – پتوج – اسلوونی
– نمایشگاه بین‌المللی مجسمه و چیدمان – ونیز – ایتالیا

■ جایزه پایداری و هنر توسط ARS
جایزه ۳,۰۰۰ یورویی برای پروژه برگزیده

arte laguna 11 شرایط
هنرمندان از همه کشورهای دنیا می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

اطلاعات هنرمند
اطلاعات زیر در مورد هنرمند برای این فراخوان مورد نیاز است:

– نام کامل هنرمند
– تاریخ تولد هنرمند
– شهر و کشور محل تولد هنرمند
– ملیت هنرمند
– آدرس کامل پستی هنرمند به همراه کد پستی
– تلفن موبایل
– ایمیل
– وبسایت

رزومه
رزومه هنرمند
در ۵,۰۰۰ کارکتر یا کمتر
(شامل بیوگرافی، تحصیلات، عضویت‌ها، نمایشگاه‌ها، رسانه‌ها، جایزه‌ها و …)

تمام اطلاعات باید به زبان انگلیسی ارسال شود.

توضیح: هنرمندان عضو بیافرین می‌توانند اطلاعات خود را غیر از انگلیسی به هر یک از ۷ زبان پشتیبانی شده دیگر در بیافرین تهیه و ارسال کنند و ترجمه اطلاعات به انگلیسی را سفارش دهند.

arte laguna 7
تعداد اثر هنری
هر هنرمند می‌تواند حداکثر ۱۰ اثر هنری در هر زمینه هنری ارسال کند.

اطلاعات
اطلاعات زیر در مورد آثار هنری برای این فراخوان مورد نیاز است:

– عنوان اثر هنری
– زمینه هنری
– سال خلق اثر
– تکنیک
– ابعاد اثر (اندازه افقی x اندازه عمودی x عمق) به سانتیمتر
– شرح کوتاهی درباره اثر (حداکثر ۵۰۰ کارکتر)
– قیمت به یورو

arte laguna 10 فایل عکس اثر

نوع فایل: JPG
رزولوشن: ۳۰۰DPI
مد: RGB
سایز فایل: حداکثر ۴MB برای هر اثر
نام فایل:
Artwork #-Artist’s first and last name-Artwork Title-Category.jpg
Example: 1-Olivia Dunham-My view-Painting.jpg

arte laguna 1 شرایط
– آثار برگزیده باید برای نمایش در ماه مارس ۲۰۱۸ در شهر ونیز ایتالیا آماده باشند.
– آثار ارسالی باید Original باشند و توسط هنرمند خلق شده باشند.
– سایز قابل پذیرش برای آثار نقاشی و عکاسی حداکثر ۱۷۵ در ۱۷۵ سانتیمتر است و در بخش مجسمه و چیدمان سایز آثار می‌تواند حداکثر ۸ در ۴ در ۴ متر باشد.

مهلت ارسال اطلاعات به بیافرین
۱۹ آبان ۱۳۹۶

arte laguna 8 هزینه‌‌ها

هزینه برگزارکننده
♦ برای هنرمندان بالای ۲۵ سال
برای ۱ اثر هنری ۵۵ یورو و برای هر اثر هنری اضافه در همان زمینه ۵۰ یورو
تخفیف ویژه برای اعضای بیافرین:
برای ۱ اثر – ۴۵ یورو
برای ۲ اثر – ۸۰ یورو
برای ۳ اثر و بیشتر – ۳۵ یورو برای هر اثر

♦ برای هنرمندان زیر ۲۵ سال
برای ۱ اثر هنری ۵۰ یورو و برای هر اثر هنری اضافه در همان زمینه ۴۵ یورو
تخفیف ویژه برای اعضای بیافرین:
برای ۱ اثر – ۴۵ یورو
برای ۲ اثر – ۸۰ یورو
برای ۳ اثر و بیشتر – ۳۵ یورو برای هر اثر

توضیح:
اولویت پرداخت به یورو یا دلار آمریکا است، اما برای هنرمندان از کشور ایران، پرداخت به ریال ایران فقط در صورت درخواست هنرمند امکان‌پذیر است.
به همه هزینه‌ها ۴% هزینه PayPal اضافه خواهد شد.
هزینه سرویس
(آماده‌سازی، بررسی و ارسال اطلاعات، پیگیری، اطلاع‌رسانی)
♦ برای هنرمندان عضو آبی، طلایی و پلاتینیوم بیافرین رایـگان است.
♦ برای هنرمندان عضو پایه بیافرین از ۱ تا ۳ اثر مبلغ ۲۰ دلار آمریکا و برای هر اثر اضافی ۵ دلار آمریکا است.

هزینه ترجمه
در صورت درخواست ترجمه از طرف هنرمند، هزینه ترجمه اطلاعات پایه به انگلیسی توسط بیافرین ۲۵ دلار آمریکا است.

به همه هزینه‌ها ۴% هزینه PayPal اضافه خواهد شد.

arte laguna 9 روش پرداخت
هنرمند می‌تواند برای پرداخت هزینه هر فراخوان یکی از ۳ روش زیر را برگزیند.

– از طریق لینک مستقیم به Paypal (دلار آمریکا)
– از طریق صرافی به Paypal (تبدیل ریال ایران به دلار آمریکا)
– از طریق کارت به کارت (ریال ایران)

پس از Submit کردن در این فراخوان از طریق پورتال و بررسی اطلاعات توسط بیافرین، در صورت کامل بودن اطلاعات، پیش‌فاکتور و اطلاعات روش‌های پرداخت به دلار آمریکا و ریال ایران در اختیار هنرمند قرار خواهد گرفت.

عضویت در سایت بیافرین

جهت اطلاعات بیشتر به سایت Arte Laguna مراجعه نمایید.arte laguna 5

فراخوان دیگر را اینجا ببینید:

rgi 995

فراخوان فاین آرت در گالری RGI

فراخوان بین‌المللی فاین آرت ۲۰۱۷-RGI گلاسکو، اسکاتلند بیافرین کانادا از همه هنرمندان علاقمند برای حضور در ۱۵۴مین دوره نمایشگاه بین‌المللی سالانه فاین آرت The Royal Glasgow Institute of the Fine Arts که در گالری RGI Kelly این موسسه در سال ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، دعوت می‌کند تا آثارشان را برای حضور در نمایشگاه هنرمندان برگزیده از …

۰ comments

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44673/%d9%81%d8%b1%d8%a7%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%aa%d9%87-%d9%84%d8%a7%da%af%d9%88%d9%86%d8%a7-%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b2.html/feed 1
گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ - طراحی ماکتی گنبدی شکلhttp://tandismag.com/44663/%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7.html http://tandismag.com/44663/%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7.html#respond Wed, 06 Sep 2017 08:06:56 +0000 http://tandismag.com/?p=44663 گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی   گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
گروه معماری فاستر برنده جایزه ناسا برای زیستگاهی در مریخ

سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی

foster partners 4

 

گروه معماری فاستر Foster + Partners با همکاری گروه  Branch technology در مرحله نهایی مسابقه ناسا برنده شدند. این رقابت چند مرحله‌ای ۲٫۵ میلیون دلاری، برای تولید ایده‌ها و پیشبرد تکنولوژی در ساخت محیطی مرتبط با طبیعت ،در روی زمین و فراتر از آن ایجاد شد.  foster partners 1

موضوع  مرحله نهایی، طراحی ماکتی گنبدی به ابعاد ۱٫۵ متر بود که باید به صورت پرینت سه بعدی ارائه می‌شد و در نهایت استحکام و مقاومت آن توسط دستگاه‌های مختلف مورد آزمون قرار گرفته شد. همچنین متریالی که می‌بایست هر شرکت کننده از آن استفاده می‌کرد: خاک بومی مریخ و مصالح قابل بازیافت بود، که بتوان چگونگی ساخت زیستگاه بر روی سیاره مریخ را پیش بینی کرد. در این مسابقه هر گروه باید بتواند از این مصالح در پرینت سه بعدی استفاده کرده و هم استحکام و مقاومت سازه گنبد را بسیار افزایش دهد.foster partners 3

ماکت این گروه تا وزن ۱۶۹۴ کیلوگرم توانست مقاومت کند که این میزان بیشتر از دو برابر وزرن ماکت بقیه گروه‌ها بود. همچنین طراحی آن هم به علت استفاده ۷۰ % خاک مریخی و ۳۰ %  پلاستیک‌های بازیافت شده استفاده نمودند. همچنین گروه معماری فاستر  در مرحله دوم نیز برنده شده بودند.

foster partners 2

foster partners 6 55x55 foster partners 7 55x55 foster partners 5 55x55

با دیگر مطالب مربوط به سازه های معماری برتر دنیا بیشتر آشنا شوید:

37 BIG TIRPITZ

گروه معماری بیگ موزه متفاوتی را درون تپه شنی طراحی کردند

گروه معماری بیگ گالری متفاوتی را درون تپه شنی طراحی کردند مجموعه‌ی فرهنگی TIRPITZ سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگی گروه معماری بیگ (BIG) مجموعه‌ی فرهنگی TIRPITZ در پناهگاه تاریخی آلمانی WWII را درون تپه ای شنی دوباره طراحی کردند. پناهگاه WWII در سال ۱۹۴۴ در بلوند، دانمارک (Blåvand,Denmark) برای نگه داری اسلحه و سربازان ساخته شد …

۰ comments
Gallery

موزه هنر شن با ایجاد فضای نامریی در بستر دریا

موزه هنری شن با ایجاد فضای نامریی در بستر دریا گروه معماری OPEN Architecture پروژه اخیر خود را با نام «دیالوگی از دریا» رونمایی می‌کند سایت تندیس ترجمه روژان سرهنگیگروه معماری OPEN Architecture پروژه اخیر خود را با نام «دیالوگی از دریا» رونمایی می‌کند. این پروژه، طراحی مجموعه‌‌ای هنری در خلیج بوهایی در شمال چین …

۰ comments

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44663/%da%af%d8%b1%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a7.html/feed 0
اثر بهرام دبیری در اثر بی توجهی راننده در درب کارگاه ایشان دزدیده شد - خبر فوری به گزارش تندیسhttp://tandismag.com/44620/%d8%af%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%db%8c.html http://tandismag.com/44620/%d8%af%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%db%8c.html#respond Tue, 05 Sep 2017 10:59:56 +0000 http://tandismag.com/?p=44620   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
خبر فوری: به گزارش سایت تندیس اثر بهرام دبیری در اثر بی توجهی راننده در درب کارگاه ایشان دزدیده شد.

bahram dabiri
از کلیه دوستان، هنرمندان وگالری داران و مجموعه داران عزیز خواهشمندیم به موضوع توجه ویژه داشته باشند و در صورت مشاهده اثر با نیروی انتظامی تماس حاصل نمایند.

لازم به ذکر است مشخصات این نقاشی در ابعاد ۱۳۰*۱۸۰  و با تکنیک اکریلیک می‌باشد.

 

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44620/%d8%af%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d8%a7%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%db%8c.html/feed 0
موزه صنعتی با حضور شهردار و بزرگان هنر افتتاح شد - مرمت نود و نه اثر نقاشی استاد صنعتی توسط دکتر جاوید رمضانیhttp://tandismag.com/44596/%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d8%b4%d8%af.html http://tandismag.com/44596/%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d8%b4%d8%af.html#respond Tue, 05 Sep 2017 09:09:16 +0000 http://tandismag.com/?p=44596 موزه صنعتی با حضور شهردار و بزرگان هنر افتتاح شد موزه استاد علی اکبر صنعتی پس از سه سال مرمت به همت سازمان زیباسازی شهر تهران و با ترغیب اصحاب رسانه و مدیر مسئول مجله تندیس محمد حسن حامدی و با مرمت نود و نه اثر نقاشی استاد صنعتی توسط آتلیه مرمت آوام، دکتر جاوید رمضانی ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
موزه صنعتی با حضور شهردار و بزرگان هنر افتتاح شد

موزه استاد علی اکبر صنعتی پس از سه سال مرمت به همت سازمان زیباسازی شهر تهران و با ترغیب اصحاب رسانه و مدیر مسئول مجله تندیس محمد حسن حامدی و با مرمت نود و نه اثر نقاشی استاد صنعتی توسط آتلیه مرمت آوام، دکتر جاوید رمضانی و مرمت تمامی مجسمه‌های نصب شده در سالن به دست آقای صحرایی (زیر نظر آقای استاد شانس)، و با تلاش فرهاد گاوزن مدیر موزه هلال احمر که برای شکل گرفتن این مجموعه تلاش بسیاری انجام دادند، امروز ۱۴ شهریور ماه ۹۶ با حضور شهردار و بزرگان هنر  افتتاح شد.aliakbar sanati 4

موزه استاد صنعتی معروف به «موزه ۱۳ آبان»، موقوفه و متعلق به جمعیت هلال احمر، ۲۴ آبان ۸۵ در فهرست آثار ملی سازمان میرات فرهنگی به ثبت رسیده و جزو میرات ماندگار کشور است. استاد سید علی اکبر صنعتی در سال ۱۲۹۵ در کرمان به دنیا آمد. استاد صنعتی، دوره های تخصصی مجسمه سازی و نقاشی را زیر نظر استادان طاهر زاده، بهزاد(مینیاتوریست)، ابوالحسن صدیقی (مجسمه ساز) و استاد حیدریان گذراند و در سال ۱۳۷۹ منتخب فرهنگستان هنر در بزرگداشت نام آوران بود. وی در سال ۱۳۸۵، در سن ۹۰ سالگی و پس از تحمل یک دوره بیماری، دارفانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.

aliakbar sanati 8 صنعتی از نخستین پیکره تراشان و نگارگران سبک رئالیسم معاصر و بنیانگذار نخستین موزه آثار هنری معاصر بود و به مدت ۴۰ سال نیمی از عواید حاصل از بازدید موزه به هلال احمر می رسید. آثار موجود در موزه صنعتی از آثار هنری و فرهنگی ارزشمند کشور قلمداد می شود و به جرآت می توان گفت این موزه از نظر آثار جزو خاصی ترین موزه های کشور محسوب می شود؛ چرا که هم بنای موزه دارای قدمت تاریخی ارزشمند بوده و هم آثار موزه که شامل مجسمه های متصل شده به کف و دیوار موزه و همچنین نقاشی های گران بهای استاد صنعتی است؛ از ارزش تاریخی دو چندان بهرهمند است. بنای موزه استاد علی اکبر صنعتی متعلق به اواخر دوران قاجار و اوایل دوران پهلوی یعنی ۱۱۰ سال پیشی، است که در دوران پهلوی به جمعیت شیر و خورشید سابق سپرده می شود و در اصل به عنوان نخستین مرکز شیر و خورشید قلمداد می شود که به مدت پنج سال فعالیتهای این مرکز در ساختمان موزه انجام می شده و لذا از این منظر این بنا نماد آغاز فعالیت های بشردوستانه جمعیت قلمداد می شود و از این منظر برای جمعیت هلال احمر از اهمیت دوچندان برخوردار است.

aliakbar sanati 7 روند تبدیل بنا به موزه:

استاد علی اکبر صنعتی در سال ۱۳۲۷ این بنا را از جمعیت شیر و خورشید اجاره می کند و در آن مشغول به کار هنری و ساخت مجسمه های نفیس می شوند. از آنجا که زمینه اصلی بیشتر کارهای هنری استاد صنعتی بر محوریت انسان دوستی بوده است؛ به پیشنهاد استاد؛ تمامی آثار مجسمه و نقاشی های موجود در موزه در سال ۱۳۳۸ به جمعیت شبرو خورشید هبه و در نهایت از سوی جمعیت؛ به سرپرستی استاد صنعتی، تبدیل به موزه می شود و استاد، تا سال ۱۳۸۵ – سال وفاتش – مدیریت مجموعه را عهده دار بوده و در این مدت، موزه صنعتی به یکی از مهمترین جاذبه های توریستی و فرهنگی تهران و کشور؛ به خصوص به علت داشتن اتاقک های معروف به «بهشمت و جهنم» تبدیل می شود.

aliakbar sanati 2 قدمت مجسمه های موزه که تا ۷۰ سال می رسد با گچ فرانسوی ساخته و به زمین متصل شده است و بعضی از آنها نیز، از سنگ ساخته شده است. بیشتر مجسمه ها، مردم کوچه و خیابان را به نمایش می گذارد که زیر نظر «استاد حمید شانس» به خوبی مرمت شده اند. نقاشی های موزه نیز بین ۲۰ تا۵۰ سال قدمت دارد و بیشتر آنها از کارهای آبرنگ استاد است. چند اثر رنگ روغن و سنگ کاری هم در موزه موجود است که به موضوعات مختلف از صورت مشاهیر تا طبیعت بیجان، منظره و حیوانات پرداخته و از این منظر، طیف وسیعی از کارهای استاد را شامل می شود و همین امر ارزش موزه را چند برابر کرده است. جالب ترین بخش موزه صنعتی پیکره گروهی از زندانیان سیاسی دوران پهلوی است که به دست استاد به تصویر کشیده شده و در مرکز موزه قرار دارد. همچنین پیکره فردوسی، سعدی، مسیح مصلوب، دهخدا، کمال الملک، کریم خان زند، جواهر لعل نهرو، مهاتما گاندی، لوئی پاستور، ملک الشعرای بهار، شاه عباس و پیکره بزرگ نادرشاه افشار در این موزه به چشم میخورد. سالن تئاتر، نمایشگاه تک چهره ها و موزه مردم شناسی از دیگر بخش های موزه است.

پس از فوت استاد:

پس از فوت استاد صنعتی ؛ متاسفانه موزه درگیر مشکلات متعددی از نظر استحکام و مدیریت می شود. فعالیت این مرکز فرهنگی به مدت ۸ سال دستخوش تغییرات بسیاری شد که مهمترین آن عبور خط مترو از نزدیکی و زیر این بنا بود که در طول زمان آسیب جدی به استحکام بنا وارد ساخت. این موزه بعد فوت استاد، پنج سال (بصورت نیمه وقت) و دو سال (به صورت دائم) تعطیل بود؛ به عبارت دقیق تر، موزه از سال ۸۵ تا ۹۲ به حالت تعطیل و با نیمه تعطیل بوده و متاسفانه در این مدت به محل خواب متکدیان نیز تبدیل شده بود. در سال ۹۲، به علت حضور متکدیان در موزه و حضور دست فروش ها در حیاط موزه، با اعتراضر هنرمندان و پیگیری گسترده رسانه ها و طرح موزه توسط اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر برای احیای این اثر تاریخی ارزشمند و دستور ویژه ای دکتر فرهادی؛ رئیس وقت جمعیت هلال احمر به همراه دکتر مسجد جامعی؛ رئیس شورای شهر وقت تهران، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران و شهرداری منطقه دوازده پس از بازدید از وضعیت موزه، در جمع رسانه ها، قول مساعد برای مرمت هرچه سریعتر و احیای موزه صنعتی را دادند.

به دنبال قولی شهرداری تهران برای بازسازی و رفع آسیب های ناشی از عبور مترو و استحکام موزه، با پیگیری های مداوم مسئولان جمعیت هلال احمر (اواخر سال ۱۳۹۲) و سازمان میراث فرهنگی ؛ مرمت موزه صنعتی  با قید فوریت در دستور کار ادارہ کل روابط عمومی و معاونت پشتیبانی جمعیت قرار گرفت ۹ با دستور دکتر قالیباف (شهردار وقت) و دکتر مسجد جامعی (عضو شورای شهر تهران)، در تاریخ ۲۶ مرداد ” توافقنامه ای میان سازمان زیباسازی شهرداری تهران، جمعیت هلال احمر و سازمان میراث «رهنگی برای مرمت و بازسازی موزه منعقد شد.

aliakbar sanati 6 مراحل اجرایی مرمت موزه:

پس از عقد توافق نامه میان اداره کل عمران جمعیت هلال احمر و سازمان زیباسازی شهرداری تهران و با نظارت سازمان میرات فرهنگی؛ کار اجرایی این بنا آغاز شد و در ابتدا هلال احمر، بخش زیادی از زیرساخت موزه، به خصوص نصب در و پنجره و پارکت کف را پیش برد و پس از آن سازمان زیباسازی مهرداری با تیمی کاملا حرفه ای وارد عمل شده و کار اجرایی بنا را پیش برد و در این مقطع از کار؛ بنای موزه، به منظور انجام مراحل پایانی از جمله نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی، آماده سازی سرویس های بهداشتی، رنگ و نقاشی کامل فضای داخلی، نصب لوستر و سایر تزیینات داخلی و … دوباره به جمعیت هلال احمر تحویل داده شد و اینک آماده بهره برداری است. ساخت، مرمت و بازسازی موزه استاد صنعتی به علت حساسیت موضوع به گونه ای انجام شد که تمام جزئیات مرمتی از زیر ساخت تا نمای بنا و از مرمت مجسمه ها تا مرمت آثار نقاشی در آن رعایت شود و به همین علت از سوی سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران به عنوان الگوی مرمتی بناهای قدیمی قلمداد شده است.
اکنون و در مرحله کاربری؛ با مرمت یکصد اثر نقاشی استاد صنعتی به دست استاد جاوید رمضانی، و مرمت تمامی مجسمه های نصب شده در سالن به دست آقای صحرایی (و زیر نظر آقای استاد شانس)، موزہ صنعتی آمادہ افتتاح است. امید است سردیس های باقیمانده هم بعد از بازگشایی موزه، مرمت شود تا مجموعه تلاش های هلال احمر و سایر نهادها و متولیان امر و اساتید و دلسوزان فرهنگ و هنر؛ به ثمره ای نیک رسیده و مورد پسند و رضایت علاقمندان سختگیر و فهیم اهل فرهنگ و هنر کشور قرار گیرد.aliakbar sanati 5

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44596/%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d8%b4%d8%af.html/feed 0
ورکشاپ طراحی فرهاد گاوزن و اعضای خانه طراحی و شب طراحی در موزه دیدی - پنج شنبه و جمعه 23 و 24 شهريورhttp://tandismag.com/44582/%d9%88%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%be-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%d8%af-%da%af%d8%a7%d9%88%d8%b2%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%af%db%8c%d8%af%db%8c.html http://tandismag.com/44582/%d9%88%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%be-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%d8%af-%da%af%d8%a7%d9%88%d8%b2%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%af%db%8c%d8%af%db%8c.html#respond Tue, 05 Sep 2017 05:27:59 +0000 http://tandismag.com/?p=44582 ورکشاپ طراحی فرهاد گاوزن و اعضای خانه طراحی و شب طراحی در موزه گالری دیدی طراحی به مثابه اندیشیدن همراه با پرفورمنس و گفتگو توسط فرهاد گاوزن به همراه ارائه مجموعه نمایشگاه طراحی محض (به نمایش در آمده در گالری اسپاتزیو نور میلان) پنجشنبه ٢٣ شهریور ١٣٩۶ ساعت ۵-٨ ورود برای عموم آزاد است. ورکشاپ ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
ورکشاپ طراحی فرهاد گاوزن و اعضای خانه طراحی و شب طراحی در موزه گالری دیدی
طراحی به مثابه اندیشیدن همراه با پرفورمنس و گفتگو توسط فرهاد گاوزن


به همراه ارائه مجموعه نمایشگاه طراحی محض (به نمایش در آمده در گالری اسپاتزیو نور میلان)
پنجشنبه ٢٣ شهریور ١٣٩۶ ساعت ۵-٨
ورود برای عموم آزاد است.

ورکشاپ آموزشی با موضوع ساخت طراحی

ساخت طراحی توسط فرهاد گاوزن و اعضای خانه طراحی

حضور در این کارگاه مختص هنرمندان و دانشجویان هنر می باشد.

آثار شرکت کننده نقد و بررسی می شود و در صورت پذیرش امکان نمایش آثار در موزه دیدی فراهم می شود.

موضوع ورکشاپ:

کارکرد طراحی به عنوان یک مدیا

نقش و کاربرد ابزار در بیان معاصر طراحی

ساخت طراحی با مشارکت اعضای خانه طراحی

جمعه ٢۴ شهریور ١٣٩۶ ساعت ١٠ صبح – ۵ عصر
علاقه مندان به شرکت در ورکشاپ با موزه گالری دیدی برای ثبت نام تماس بگیرند.

نشانی موزه دیدی: مازنداران، ایزد شهر ، کیلومتر ۹ محمود آباد-نور

تلفن: +۹۸۱۱۴۴۵۸۰۹۴۶

didi museume

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44582/%d9%88%d8%b1%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%be-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d8%a7%d8%af-%da%af%d8%a7%d9%88%d8%b2%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d8%af%db%8c%d8%af%db%8c.html/feed 0
هفتمین دوسالانه مجسمه سازی در موزه معاصر گشایش می‌یابد - 14 شهریور تا 30 مهرhttp://tandismag.com/44402/%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1.html http://tandismag.com/44402/%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1.html#respond Sun, 03 Sep 2017 11:17:37 +0000 http://tandismag.com/?p=44402 هفتمین دوسالانه مجسمه سازی در موزه معاصر تهران گشایش می‌یابد هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی معاصر تهران در موزه هنرهای معاصر تهران با موضوع وضعیت و با همکاری  انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و وزارت ارشاد و همچنین مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در ۱۴ شهریور ساعت ۱۸ افتتاح می‌شود و تا تا ۳۰ مهر ماه ۹۶ ادامه دارد. لازم به ...   در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>

هفتمین دوسالانه مجسمه سازی در موزه معاصر تهران گشایش می‌یابد

binnial sculpture

هفتمین دوسالانه ملی مجسمه‌سازی معاصر تهران در موزه هنرهای معاصر تهران با موضوع وضعیت و با همکاری  انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران و وزارت ارشاد و همچنین مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در ۱۴ شهریور ساعت ۱۸ افتتاح می‌شود و تا تا ۳۰ مهر ماه ۹۶ ادامه دارد.

لازم به ذکر است مراسم قدردانی از ویکتور دارش به پاس چندین دهه فعالیت موثر و جریان ساز در زمینه مجسمه سازی در هفتمین دوسالانه مجسمه سازی برگزار میشود.

اسامی پذیرفته شدگان در این دوسالانه عبارتند از:

عنایت صحرایی، اعظم حسین آبادی، محمد مهدی شاهزاده حمزه، امین توکل، بیژن قاسمی نژاد، محسن رافعی، سارا راه انجام، ابراهیم اسکندری، آرش غنچه پور، سید علی سید علیخانی، رزاق آر یمی، صفورا فدایی، احمد ذوالفقاریان، بنیامین توکل، مهدی شیراحمدی، حجت سالارمحمدی، فهیما فهیم، فرناز ربیعی جاه، رضا اشلقی، نسرین ترک، سام نیک مرام، زینت السما ارسیان، امید آفرین زاد، الهه نظری، راحله نورآور، مهسا کریمیزاده، فاطمه حیدری، مهدیه رئیسی، مهرداد جعفری، بهمن چگنی، اسماعیل سهندیان، علی خطایی ایلخچی، محمدبهابادی، مجید بیگلری، فرزین هدایت زاده، بهرام غنچه پور، محمد رضاعزیزی، پیمان شفیعی زاده، مهدی رنگچی، پندار نبی پور، نسرین شاپوری آذر، پیام مفیدی، روح الله طامهری، مهسا الف (احسنی)، حسین شناور، شمیم یوسفی، شاهین صیقلی، حسین کهفی، مینا صهبایی، آناهیتا قاسمخانی، مرتضی باقری صالح آبادی، علی هنرور، امیرشریف پور، باربد گلشیری، مریم کوهستانی، مونا آقابابایی، پریدخت مشک زاد، علی حاجی مرادی، نغمه فکور زاده، هدا زرباف زرباف، محمد مردی، مجتبی امینی، هلیا قره گزلو، محمدرضا خلجی، سپیده رزمجو، علی وزیری، فاطمه مجیدی، مجید فرهمند، لی لی عامری ثانی، ایمان صفایی، معصومه مهتدی، محمد بیک زاده، سید فاطمه موسوی، اعظم طباطبایی، شهریار رضایی، مژگان ملاحسینی، سارا روحی صفت، مهرداد اسکندری دانا، میلاد نبی زاده، آرسام آرمیده، فرزانه حسینی، مرضیه سرسریان، پیمان بخشی، معصومه میرحسینی، مریم السادات آقا سیدمحمد کشمیری، سعید محمودی

 

 

 

  در وب سایت ببینید

به کانال تلگرام تندیس بپیوندید telegram.me/tandismag

]]>
http://tandismag.com/44402/%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%85%d8%ac%d8%b3%d9%85%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b2%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b5%d8%b1.html/feed 0