اخبار ویژه
خانه | فراخوان | فراخوان گرنت عکاسی مستند “شید”

آخرین مهلت ارسال پروپزال: ساعت 24 دوشنبه 12 مهر 1395 (3 اکتبر 2016)

فراخوان گرنت عکاسی مستند “شید”

فراخوان دومین دوره گرنت (کمک هزینه) عکاسی مستند “شید”

شورای سیاست‌گذاری جایزه شید در آستانه‌ی برگزاری هفتمین دوره‌ی این جایزه، فراخوان دومین دوره گرنت شید (کمک هزینه تکمیل پروژه‌های عکاسی مستند) را اعلام می نماید.
طبق سیاست‌های تدوین شده‌ی این گرنت، هر سال یک عکاس زن و یک عکاس مرد زیر ۳۵ سال، برای تکمیل پروژه‌ی عکاسی مستند مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند. هزینه‌های برگزاری این گرنت و مبلغ کمک‌هزینه، توسط گروهی از خود عکاسان مستند تامین شده است.

آیین نامه دومین گرنت شید
– دومین دوره گرنت شید موضوع ندارد. شورای سیاست گذاری شید از تمامی عکاسانی که پروژه‌شان به دلیل مسائل مالی تکمیل نشده است، دعوت می‌کند تا در این فراخوان شرکت کنند.
– کمک هزینه شید به عکاسانی اعطا می‌شود که ایده‌ی خوب و منحصر به فردی برای انجام یک پروژه عکاسی مستند داشته باشد و پروژه‌شان به دلایل مالی نیمه‌تمام مانده باشد. درخواست کنندگان باید پروژه خود را همراه با برنامه هزینه‌های آتی خود ارائه کنند. پس از آن شورای سیاست گذاری شید از میان پروژه‌های دریافت شده، ۲ پروژه را شایسته دریافت کمک هزینه خواهند دانست.
– تمامی مراحل ثبت نام و ارسال پروژه و اطلاع رسانی گرنت شید از طریق سایت جایزه عکس شید به نشانی www.sheedaward.ir صورت می‌گیرد.
– شرکت در این فراخوان برای تمامی عکاسان مستند رایگان است.
– درخواست کنندگان باید عکسهای گرفته شده پروژه تا کنون را همراه با پروپزال مجموعه از طریق فرم ثبت نام ارسال نماید.

هنرهای تجسمی هنر تجسمي هنر مسابقه عکاسی فراخوان عکاسی شید فراخوان عکس عکاسی مستند عکاسی
– عکس‌های ارسالی باید بین ۱۵ تا ۳۰ فریم عکس (ضلع بزرگ ۸۰۰ پیکسل) و همراه با توضیحات باشد و بصورت ZIP (حداکثر ۱۰ مگابایت) ارسال شود.
– برندگان گرنت باید از کمک هزینه برای تکمیل پروژه ی خود استفاده کند. آن‌ها موظف هستند پروژه تکمیل شده و نهایی خود را حداکثر تا پایان آذرماه ۱۳۹۵ تکمیل کنند. در این مدت دو نفر عکاس حرفه‌ای از طرف «شید» بعنوان مشاور بر فعالیت‌های این دو عکاس نظارت و آنها را در پیشبرد مجموعه‌شان یاری خواهند کرد.
– مجموعه‌های برنده کمک هزینه پس از تکمیل، همزمان با نمایشگاه هفتمین دوره جایزه عکس شید به نمایش گذاشته خواهند شد.
– برندگان متعهد خواهند بود تا زمان برگزاری نمایشگاه، آثار خود را در هیچ محلی اعم از نمایشگاه یا مطبوعات منتشر نکنند و به هیچ شخص حقوق و یا حقیقی اجازه ی چاپ اثر را ندهند.
– آخرین مهلت ارسال پروپزال: ساعت ۲۴ دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ (۳ اکتبر ۲۰۱۶)
– مبلغ کمک هزینه: ۲ میلیون تومان (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال) برای هر عکاس خواهد بود.
– تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده دبیرخانه شید است.

برای اطلاعات بیشتر به سایت جایزه شید مراجعه فرمایید.

گروه مرمت آثار هنری آوام

نوشته‌های پیشنهادی

شمسه

پرونده هندسه مقدس |قسمت سوم | شمسه

در قسمت اول نقوش دایره و نیم دایره مورد بررسی قرار گرفت که در ادامه ی آن جا دارد به نقش شمسه و بته جقه اشاره کنیم چرا که این دو نقش در مسیر تکامل خود از شکل های پایه به فرم های اصیلی دست یافته اند که جایگاه منحصر بفردی در هنرهای سنتی و به عبارتی فولکلور در تمامی فرهنگ ها و حتی ادیان به خود اختصاص داده اند.از معنای شمسه چنین بر می آید که اشاره ای مستقیم به خورشید دارد. خورشیدی که مایه حیات است و بر این اساس، نمادی است از خداوند.....

جشنواره تجسمی فجر

نهمین جشنواره تجسمی فجر آغاز شد+گزارش تصویری

جشنواره بین‌المللی فجر نهمین دوره خود را عصر دیروز در تاریخ سوم بهمن در موزه هنرهای معاصر تهران با حضور جمعی از بزرگان این عرصه آغاز کرد. از جمله اهداف این دوره از جشنواره ، تاکید بر کیفیت و نگاه خلاقانه و برندسازی بوده‌است.شورای هنری این دوره از جشنواره تشکیل شده از، مجتبی آقایی دبیر کل، مهنوش مشیری، محمدباقر آقامیری، کامبیز درمبخش، علی شیرازی، اصغر کفشچیان مقدم، رضا یساولی، مهران هوشیار، سیدنظام‌الدین امامی‌فر، جمشید حقیقت‌شناس و بهروز دارش. که در عرصه‌های مختلف هنرهای تجسمی به داوری آثار ارائه شده به جشنواره پرداختند. در هر حوزه از برترین ها تقدیر به عمل آمد. در بخش برنامه تلویزیونی بهترین برنامه هنرنامه انتخاب شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.