خانه | عکاسی | برندگان جایزه گرنت شید

نخستین کمک هزینه عکاسی مستند

برندگان جایزه گرنت شید

تندیس: هیات بررسی پروپزال های ارسال شده به نخستین گرنت عکاسی مستند شید، اسامی دو عکاس برنده این کمک هزینه را اعلام کرد.
بر اساس آرای اعلام شده، «جاوید تفضلی» از مشهد با موضوع «اثرات اجتماعی خشکسالی در شرق کشور» و مهناز ناظری از مشهد با موضوع «اثرات زیست محیطی پالایشگاه نفت عسلویه» بعنوان دریافت کنندگان کمک هزینه مالی شید برای تکمیل پروژه های خود انتخاب شدند. عکاسان برنده علاوه بر کمک هزینه دریافتی به مبلغ ۲ میلیون تومان، هرکدام یک عکاس حرفه ای بعنوان مشاور پروژه در کنار خود خواهند داشت.
همچنین شورای سیاست گذاری شید اعلام کرد که آماده است تا در صورتی که دیگر چهار عکاس نامزد دریافت گرنت مایل به اجرای پروژه خود باشند، از حضور مشاور در کنار خود استفاده کنند و علاوه بر این شید تلاش خود برای ایجاد تسهیلات و ارتباطات لازم برای انجام پروژه آنها را انجام دهد.
مهری رحیم زاده، سولماز قدیم لو دریانی، مهناز ناظری، حامد نظری، ابوالفضل نسائی و جاوید تفضلی شش عکاسی بودندکه بعنوان نامزدهای دریافت نخستین گرنت عکاسی مستند شید انتخاب شدند.
موضوع اولین گرنت شید مربوط به «محیط زیست ایران» بود. برندگان گرنت موظف هستند مجموعه عکس خود را حداکثر ظرف مدت ۳ ماه (تا پایان آذرماه ۱۳۹۴) تکمیل کنند و در این مدت دو نفر عکاس حرفه ای بعنوان مشاور بر فعالیت‌های این دو عکاس نظارت و آنها را در پیشبرد مجموعه‌شان یاری خواهند کرد. مجموعه‌های برنده کمک هزینه پس از تکمیل، همزمان با نمایشگاه ششمین دوره جایزه عکس شید به نمایش گذاشته خواهند شد.
پیمان هوشمندزاده، مهدی وثوق نیا، بهروز مهری، نیوشا توکلیان و دکتر محمدتقی فرور اعضای هیات کارشناسی بودند که پروپزال‌های ارسال شده به نخستین دوره گرنت عکاسی مستند شید را بررسی کردند.

مستند مسابقه عکاسی عکاسی جایزه شید

گروه مرمت آثار هنری آوام

نوشته‌های پیشنهادی

هنریک اسپولر

آنچه بر عکس می‌نماید | هنریک اسپولر

عکاسان امروز جهان سایت تندیس ترجمه امیر کوشا منش هنریک اسپولر ما را به قلمرو کمتر دیده شده فی ما‌بین تولید کننده کالا و مصرف کننده آن که با سرعت روز افزون انتقال همراه است می‌کشاند.

شقایق مرادیان‌نژاد

نقد نمایشگاه عکس شقایق مرادیان‌نژاد دور و نزدیک

عکاسی و روایت زندگی انسان‌ها در خانه هنرمندان سایت تندیس به قلم مریم روشن فکر این رویکرد نوین بر خلاف گذشته که عکاس را تنها چشمی نظاره‌گر و فاقد قضاوت و مبری از دخالت می‌دانست، او را انسانی با ویژگی تاثیرپذیری و اثر گذاری می‌داند که نه تنها با انتخاب‌هایی خودآگاهانه بر تصویری که تولید می‌کند اثر می‌گذارد و با زیر و زبر کردن و ترفندهای تکنیکی قادر است لحن یک تصویر را از منفی به مثبت و بالعکس تغییر دهد، بلکه خوداو، شخصیت او رفتار و حرکاتش به عنوان فرد زنده تعامل کننده، بر سوژه عکاسی تاثیر خواهد گذاشت. از همین رو نیز هست که این دخالت انسانی که پیش‌تر مذموم بود، اینک جزئی جدایی ناپذیر و غیرقابل انکار از روند عکاسی مستند-اجتماعی است.

یک نظر

  1. گرنت شید پروژه‌ای مجزا از جایزه شید است. این دو نفر برنده «جایزه شید» نشده اند بلکه گرنت شید یعنی حمایت مالی برای تکمیل پروژه‌ را دریافت کرده اند.
    در سایت شید می‌توانید اطلاعات تکمیلی مربوط به برندگان دوره های قبل را مشاهده کنید:
    http://sheedaward.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مزایای عضویت در خبرنامه تندیس را میدانید؟
دریافت بهترین مطالب وب سایت و مجله تندیس
ما هم از اسپم متنفریم و مطمئن باشد مشخصات شما امن خواهد بود.